1p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Vitalij Klicsko, Kijev polgármestere egy németországi luxusvilla tulajdonosa lett – derült ki a politikus vagyonnyilatkozatából. 

Az egykori nehézsúlyú profi ökölvívót, ma Kijev polgármesterét, aki korábban 13 évig élt Németországban, rengeteg kritika éri a több mint 2 milliárd forintot érő ingatlan miatt, többen úgy gondolják, hogy ekkora összeget inkább az ukrán hadseregnek kellene adományoznia - írja az Index.

A kijevi polgármester a 2023-as vagyonnyilatkozatában tüntette fel először, hogy egy 227 millió hrivnya (2 milliárd forint) értékű ingatlan tulajdonosa lett a németországi Hamburgban. A csaknem 750 négyzetméteres luxusvilla korábban az amerikai Maximum I LLC cég tulajdonában volt.

Klicsko jól bevásárolt. Fotó: Depositphotos
Klicsko jól bevásárolt. Fotó: Depositphotos

Vitalij Klicsko vagyonnyilatkozata szerint a villát december 20-án vette meg adósságrendezésként a Maximum I LLC-től. A cég 2023 májusáig még Volodimir Klicsko tulajdonában volt, majd testvére, Vitalij nevére került.

Egyes sajtóértesülések szerint a villa megvásárlásával Vitalij a 2020-ban testvérétől kapott 7,3 millió eurót és 277,8 ezer dollárt törlesztette.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A benzin árstop visszahozatala még nincs tervben – hangzott el a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 17:58
Szerda délután fél 4-kor tartott Kormányinfót Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Több téma is szóba került. 
Makro / Külgazdaság Megint irreális növekedést szeretne a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 16:27
Kedden megszavazták a költségvetést, amiről már most lehet sejteni, hogy az abban foglalt számok nem fognak találkozni a realitásokkal, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV tart műsorában. A műsorban szóba került, hogy miért csalóka az átlagbért figyelni, és terítékre került a magyar ipar is, amely áprilisban életjeleket mutatott.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: a tankolás is drágább lesz az új háború miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 12:17
Csütörtöktől érezhető változás indul a hazai üzemanyagárakban.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton: Hát nincs választási költségvetés!
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 11:44
A miniszter szerint mindenre jut pénz.
Makro / Külgazdaság GKI: nagy baj van a magyar vállalatokkal
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 10:15
A munkatermelékenység elmarad a régiós versenytársakétól.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: Magyarország rászorul Kína pénzére
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 08:32
A jegybankelnök úgy látja: szükséges a kínai támaszték.
Makro / Külgazdaság Hiába Orbán Viktorék minden erőfeszítése?
Csabai Károly | 2025. június 18. 05:44
Az árrésstop ellenére az infláció májusban csak tovább nőtt, így nem csoda, ha az európai összehasonlításban sem sikerült előrébb lépnünk, az unióban például továbbra is a miénk a 25. legmagasabb éves fogyasztóiár-index. De a jegybanki alapkamatok, valamint az úgynevezett visszatekintő reálkamatok összevetésében is ugyanott vagyunk, ahol egy hónappal korábban – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton fellebbezni készül a Budapestnek kedvező ítélet miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 16:44
A miniszer vitatja a bírósági döntést a 10 milliárd forint visszafizetéséről. Felhívta Karácsony Gergely figyelmét arra, hogy 2019 óta még több állami pénzből gazdálkodhat a főváros.
Makro / Külgazdaság Kamatostul visszakapja a főváros
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 16:09
Az Államkincstárnak 10 milliárd forintot kell visszafizetnie, erről döntött a bíróság.
Makro / Külgazdaság Mi lesz az árrésstop vége? Csillag Istvánt kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 15:41
A volt gazdasági és közlekedési miniszter június 25-én szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG