Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A magyar gazdaságnak számos területén akadnak nehézségek és problémák, melyek kezelésében látszólag mintha nem jeleskedne az Orbán-kormány. Félresiklott a gazdaságpolitika? Vissza lehet-e vezetni Magyarországot a fejlődés és a felzárkózás útjára, melyről még Matolcsy György, jegybankelnök szerint is letért hazánk. Az Mfor.hu és a Privátbankár.hu közös rendezvényén, a Klasszis Klubban ezt is megpróbáljuk megfejteni vendégünkkel, Dobrev Klárával.

Bő egy évvel ezelőtt az Mfor.hu-nak adott interjújában úgy fogalmazott Dobrev Klára, európai parlamenti képviselő, az árnyékkormány miniszterelnöke, hogy "Orbán Viktor először találkozott a válsággal és belebukott". Pedig akkor még - az áprilisi választás előtt - egyszámjegyű volt az infláció, teljeskörűen élt a rezsicsökkentés és a költségvetés sem volt akkora bajban, mint manapság - az uniós források sorsa pedig távolról nézve sem volt akkora kérdőjel.

De vajon mindezek fényében hogyan értékeli Dobrev Klára az ötödik Orbán-kormány első évét? Megfelelő válaszok érkeztek-e a kihívásokra? Jó ötlet volt az ársapka, meddig maradhat velünk? Egyáltalán az elmúlt egy év Unióval folytatott harca, a töretlenül szoros viszony Oroszországgal hogyan befolyásolta hazánk helyzetét a nemzetközi szövetségekben? Hova vezet az orbáni politika?

Dobrev Klára lesz a Klasszis Klub következő vendége. Fotó: Privátbankár/Izsó Márton
Dobrev Klára lesz a Klasszis Klub következő vendége. Fotó: Privátbankár/Izsó Márton

Kritikussá vált mára a helyzet az oktatásban is, ahol már nemcsak a pedagógusok béremelése, de a hamarosan életbe lépő státusztörvény is aggodalommal tölti el az érintetteket; tanárokat, szülőket, fiatalokat. Lesz-e innen visszaút, és milyen sorsot predesztinál a magyarok következő generációinak a jelen, egyáltalán mi motiválhatja vajon az Orbán-kormányt abban, hogy az egyik, jövőt megalapozó ágazatot ennyire mostohán kezeli? Mi lenne a helyzetre a válasza az árnyékkormánynak, és tényleg csak a kormányon múlik a tanárok béremelése, mert rendelkezésre áll az uniós forrás?

Számos aktuális gazdasági kérdés mellett természetesen terítékre kerülnek a jövő évi önkormányzati és európai parlamenti választások. Milyen esélyekkel indul el a DK? Megkérdezzük vendégünket az árnyékkormány és az ellenzék általános helyzetéről is.

Soron következő Klasszis Klubunkra Dobrev Klárával 2023. május 10-én, szerdán, 15:30-as kezdettel kerül sor. A mintegy egyórásra tervezett online eseményen a részvétel teljesen ingyenes, mindössze egy regisztrációra van szükség. 

Regisztráljon most! >>>

Korábbi Klasszis Klubunk beszámolói:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagy meglepetés jött a németektől
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 12:35
Az elemzők által várt romlás helyett javult a ZEW gazdaságkutató intézet szeptemberi németországi gazdasági hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Bekeményített a kormány: nemet mondott a külföldi vásárlónak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 12:10
A Magyar Állam megtiltotta az Alföldi Tej Kft. külföldi felvásárlását.
Makro / Külgazdaság Ilyen árakon tankolhatunk holnaptól
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 11:04
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára sem változik holnaptól.
Makro / Külgazdaság Nem nyugszik Trump: megint a cégeknek üzent
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 10:20
Az amerikai elnök nagyon a fejébe vette, hogy át kell alakítani a cégek beszámolási gyakorlatát.
Makro / Külgazdaság Megindult Izrael Gázaváros ellen
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 09:45
Elindult a szárazföldi offenzíva Gázaváros ellen.
Makro / Külgazdaság Ez nem jó hír: lassult a keresetek növekedése
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 08:30
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt. A bruttó 9 százalékkal nőtt, a júniusi 9,7 százalék után.
Makro / Külgazdaság Gyorsult a GDP a legfejlettebb országokban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 07:55
Ha nem is jelentősen, de gyorsabb tempóra váltott a GDP-növekedés az OECD-országokban.
Makro / Külgazdaság Nagy-Britanniába látogat ma Donald Trump
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 16. 07:20
Állami látogatásra, vagyis hivatalosan a brit uralkodó vendégeként Nagy-Britanniába érkezik ma Donald Trump amerikai elnök és felesége, Melania Trump. III. Károly király hivatalos meghívólevelét Keir Starmer brit miniszterelnök még februárban nyújtotta át Washingtonban az Egyesült Államok elnökének. A látogatás időpontját a Buckingham-palota július közepén jelentette be.
Makro / Külgazdaság Milyen 25 év? Már majdnem Ausztria szintjén vagyunk – de van egy kis gond
Csabai Károly | 2025. szeptember 16. 05:43
Azzal, hogy nyugati szomszédunknál az éves infláció augusztusban fél százalékponttal lett magasabb a júliusinál, míg nálunk ugyanakkora, már alig magasabb a sógorok fogyasztóiár-indexe a magyarországinál. Apró szépséghiba, hogy a kontinentális összevetésben így sem sikerült előrébb lépnünk, az EU-ban például továbbra is csak négy országban nagyobb a pénzromlás, mint nálunk. A Privátbankár Európai Inflációs Körkép ugyanakkor újdonságként egy nappal az Eurostat hivatalos közlése előtt az uniós harmonizált fogyasztóiár-indexekről felállított rangsort is elkészítette.
Makro / Külgazdaság Kinek lenne jó és kinek nem, ha a választások után változna az szja?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 18:28
Nagy port kavart a Tisza Párt gazdasági szakértőjének kötcsei kijelentése, miszerint kormányra kerülésük esetén hozzányúlnának az adórendszerhez. Rögtön jött is rá a reakció: a jövő tavaszig biztosan regnáló kabinet szerint Magyar Péterék adóemelésre készülnek. Mi az igazság? És mi az igazságos? Erről is beszélt lapunk főszerkesztője, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti adásában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG