2p

A csütörtök esti Magyar Közlönyben jelent meg a rendelet a nyitás következő szakaszának főbb szabályairól. 
 

Orbán Viktor szerdán jelentette be, hogy miután elérte az oltottak száma a 3,5 milliót, nyithatnak a teraszok. Ennek részleteit pontosítja a most megjelent rendelet. 

A kormányrendelet értelmében a vendéglátóhelyek az üzletekhez hasonlóan reggel 5 és este fél 10 között lehetnek nyitva. Az ott tartózkodó vendégeknek azonban nem kell maszkot viselniük, a felszolgálóknak viszont igen. 

A mellékhelyiségeket a vendégek is használhatják, de a vendéglátó üzleten belül a megrendelt étel, illetve ital fogyasztása tilos.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Ha valaki megszegi a szabályokat, komoly büntetéssel is szembenézhet. A védelmi intézkedéseket megszegő vendéglátóhelyek 100 ezertől 1 millió forintig terjedő bírságot kaphatnak, legrosszabb esetben a hely bezáratása is elrendelhető. A szabályokat megszegő vendégekre pedig 50 ezertől 500 ezer forintig terjedő bírság szabható ki. 

Bár pontos napja egyelőre még nincs annak, hogy mikor nyithatnak ki a vendéglátóhelyek, a kormány ezt a 2,5 millió oltás eléréséhez hasonló módon rögzítette a hatálybalépést a rendeletben. Vagyis amint megvan a 3,5 millió, másnaptól kezdve érvényes lesz és nyithatnak a teraszok. 

Ugyanebben a rendeletben május 23-ig hosszabbították meg a határellenőrzést, valamint az általános védelmi szabályokat április 19-e után is fenntartják. Vagyis ezt követően is kötelező lesz közterületen a maszkviselés. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG