3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Bár Izraelben újabb rekordot mértek a járvány megjelenése óta az új fertőzöttek számában, mégis csökkentették a kötelező házi karantén időtartamát.

Nicán Horovic egészségügyi miniszter bejelentette, hogy az ötödik, viharos járványhullámot okozó omikron vírusváltozatnál nagyon kicsi a valószínűsége, hogy egy hét után is fertőz, és ezért az eddigi tízről hét napra csökkentették a fertőzöttek kötelező otthoni karanténjának idejét - írja az MTI az izraeli médiára hivatkozva.

Szerdán már sorozatban harmadik napja ismét rekordszámú, ezúttal több mint negyvenezer új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak a kedden elvégzett több mint 360 ezer teszttel. A pozitív tesztek aránya 10,09 százalék volt. Már 156 393-an vannak kötelező otthoni karanténban azért, mert fertőzöttel érintkeztek.

A fertőzöttek száma nő, a karantén ideje csökken Izraelben. Fotó: Depositphotos
A fertőzöttek száma nő, a karantén ideje csökken Izraelben. Fotó: Depositphotos

A szakemberek szerint a kedden megfertőződöttek valós száma százezer körül járhat, de a tünetmentesek magas aránya, valamint a 60 év alattiak számára előírt otthoni antigén gyorstesztek megjelenése miatt a hatóságok az esetek jelentős részéről nem szereznek tudomást.

A Jeruzsálemi Héber Egyetem kutatói szerint körülbelül két hét múlva 800 ezer-2 millió aktív beteg várható, akik közül egy-kétezren kritikus állapotban kerülhetnek kórházba, és 2-5 százalékuk 11 év alatti gyermek lesz - értesült a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet.

A The Times of Israel című angol nyelvű hírportál beszámolója szerint fogadásukra a Síba kórházban gyerek-covid osztályt nyitottak orvosi bohócokkal, 110 pedagógus segítségével. A szakemberek szerint január 25. és 30. között várhatóan csökkenni kezd majd a fertőzések száma. A fertőzési ráta már csökkenésnek indult, valószínűleg a negyedik oltás hatására.

A reprodukciós ráta jelenleg 2,02 az egészségügyi minisztérium honlapja szerint, vagyis 100 fertőzött 202 embernek adja át a vírust, ami az omikron vírusváltozat gyors terjedését jelzi.  Az ötödik járványhullámban a kórházi ellátást igénylő 781 ember közül 254-en vannak súlyos állapotban, és 63-an szorulnak lélegeztetőgép segítségére. Már 424 130-an vették fel a 60 év felettiek és a veszélyeztetett csoportok tagjai közül a negyedik, - azaz a második emlékeztető - oltást az országban.

A járvány megjelenése óta a 9,4 millió lakosú országban 1 622 053 fertőzöttet regisztráltak a hatóságok az egészségügyi minisztérium adatai szerint. Jelenleg Izraelben 222 877 aktív fertőzöttet tartanak nyilván, többségük tünetmentes, vagy nagyon enyhe tünetei vannak.

Az ország nagy többsége, 209 település már "piros", vagyis jelentősen fertőzött, 29 közepesen fertőzött, vagyis "narancssárga" színnel jelölt kategóriában van, 18 "sárga" települést tartanak nyilván, ahol kismértékben van jelen a koronavírus, és 24 hely számít "zöldnek", tehát alig vagy egyáltalán nem fertőzöttnek.

Izraelben tavaly december vége óta 6 649 940, ötévesnél idősebb embert - az ország lakosságának 71,51 százalékát - oltották be legalább egyszer a Pfizer/BioNTech vakcinájával. 4 358 960-an, a lakosság 46,87 százaléka már három oltást kapott. A SARS-CoV-2-vírus okozta betegségben tavaly február óta 8274-en, az utóbbi hét napban tizenketten haltak meg Izraelben.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem bírják tartani a lépést Kínával a németek?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 14:02
Hiába születnek komoly befektetések a szektorban.
Makro / Külgazdaság Indul a munka: így indít az MNB-botrányt vizsgáló parlamenti bizottság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 13:39
A pénz útját és a politikai felelősséget is fel fogja deríteni a Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket feltáró országgyűlési vizsgálóbizottság – emelte ki a Tisza Párt országgyűlési frakciójának a vizsgálóbizottság szerdai alakuló ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján a bizottság elnöke.
Makro / Külgazdaság Rég volt ekkora visszaesés a magyar beruházásoknál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 08:30
A teljesítményt leginkább a feldolgozóipar és a szállítás, raktározás ágazata húzta vissza.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij drónjai lépésre kényszerítették Putyint, aki így megkaparinthatja a stratégiai vállalatokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 08:28
Egyre többen érzik Oroszország háborújának súlyát, már a vállalkozók között is.
Makro / Külgazdaság Ezt nézze: kőbe vésték a Monetáris Tanács legújabb kamatdöntését
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 06:46
A Varga Mihály vezette központi bank tegnapi kamatmeghatározó ülése után került sor a lépésre, a hivatalos közzétételi helyen.
Makro / Külgazdaság Palócz Éva: Idén jelentős, 5 százalék feletti lehet a reálbér-emelkedés
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. augusztus 26. 05:41
A Kopint-Tárki vezérigazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 103. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság A CIA igazgatóját szállította a Moszkvában landoló amerikai gép
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 19:41
Vlagyimir Putyin még egy tömegrendezvényt is lemondott, bár nyíltan senki nem erősítette meg, hogy ő is tárgyalt a CIA igazgatójával.
Makro / Külgazdaság Elkezdte az euró bevezetése szempontjából is sorsdöntő munkát a Magyar Nemzeti Bank
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:22
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa végigvitte, amit a júniusi kamatdöntő ülést követően Varga Mihály jegybankelnök bejelentett. A „mini” kamatcsökkentési ciklus keretében a nyár folyamán háromszor mérsékelte az alapkamatot, augusztus 25-én is 25 bázisponttal, 5,5 százalékra. Varga Mihály a Monetáris Tanács sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy amennyiben a kormány komolyan gondolja az euró bevezetését, akkor az MNB-nek is vannak ezzel kapcsolatban feladatai. Az egyik ilyen a jelenlegi 3 százalékos inflációs cél felülvizsgálata, amihez már hozzá is láttak a Szabadság téren.
Makro / Külgazdaság A nevető negyedik: Magyarázkodni kezdett a Tisza-frakció Sárvári Nicholas jelölése miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:10
A párt szerint Sárvári kapta a negyedik legtöbb pontot, ezért kezdeményezték, hogy hallgassák meg őt is. A dobogós Jancsics Dávid visszalépett a jelöltségtől, ezért végül három embert hallgattak meg.
Makro / Külgazdaság Így húzná tovább a nadrágszíjat a Pénzügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:52
A minisztérium háttérbeszélgetésén azt is megtudtuk, mikor fogadhatják el a 2027-es költségvetés tervezetét. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG