2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Elemzők szerint több hátrányt, mint előnyt hoznak a büntetővámok Amerikának.
Donald Trump (Forrás: EPA/KEVIN DIETSCH / POOL)

Trump által bejelentett büntetővámok több kárt okoznak az amerikai gazdaságnak, mint amennyi haszon származik azokból - vélik a Reuters által megkérdezett elemzők, akik szerint a Fed az eddig vártnál több kamatemelést hajt végre az idén.

A 71 megkérdezett elemzők csaknem 90 százaléka aggasztónak tartja az amerikai elnök által az acél és az alumínium importjára bejelentett vámokat, ami szerintük akár szélesebb körű kereskedelmi háborúba is torkollhat. A válaszoló szakértők mintegy harmada szerint igen aggasztó a büntetővám.

A szakértők csaknem 80 százaléka úgy vélte továbbá, hogy az importvám több kárt okoz az amerikai gazdaságnak, mint amennyi nyereség származhat belőle.

A bejelentést az EU sem hagyta szó nélkül. Jean-Claude Juncker mintegy 3,5 milliárd dollárnyi amerikai termékre vetne ki vámot. Részletek >>>>

A Trump által bejelentett büntetővámokról részletesen itt írtunk >>>

Jön a kamatemelés

Az elemzőket megkérdezték arról is, milyen kamatdöntést várnak a Fedtől: az összes megkérdezett szakértő egyetértett abban, hogy a jövő héten szerdán befejeződő kétnapos ülésen az alapkamat emeléséről döntenek, 25 bázisponttal 1,75 százalékra. 

A szakértők szerint az év végére az alapkamat 2,5 százalékra emelkedik.

A választ adók többsége úgy véli továbbá, hogy a jövő heti kamatemelést még további három követi az idén. Eddig a szakértők többsége az idei évre összesen három kamatemeléssel számolt. Véleményük az egyre javuló foglalkoztatási adatokra változott meg.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
Makro / Külgazdaság Rosszul jár, aki idén megy nyugdíjba
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:16
Közzétette a minisztérium a korábbi évek kereseteinek beszámításához használt új szorzókat – kevesebb lett a vártnál.
Makro / Külgazdaság Valami nem stimmel a babaváró hitelekkel
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:02
De nem a konstrukcióval van a baj, csak kezdenek elfogyni a jogosultak.
Makro / Külgazdaság Az áprilisi választás után jön a neheze a győztesnek – megszólalt a Fitch Ratings
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:22
Jelentős kihívásokkal kell majd szembenéznie az új kormánynak.
Makro / Külgazdaság Beleszédül, ha megnézi, mi történik Romániában az árakkal
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:08
Van terület, ahol bőven 10 százalék felett nőttek az árak februárban a szomszédban.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter felszólította Brüsszelt, hogy kövesse Trump példáját
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:54
Európának is jár az olcsóbb orosz olaj? 
Makro / Külgazdaság Soha nem látott olajválság jön?
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 09:09
A szuezi válság kismiska volt ahhoz képest, ami most történik? Pletscher Tamás szerint a helyzet páratlanul súlyos.
Makro / Külgazdaság Akkor sem áll jól az építőipar, ha 2021-hez hasonlítjuk az idei számokat
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 08:40
Az épületek építésének termelése, és az egyéb építményeké is visszaesett éves alapon, decemberhez képest összességében 8,8 százalékkal kisebb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Feltámadt hamvaiból az akkumulátoripar az év elején
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 08:30
Bár a nyers adatok szerint az előző év azonos időszakához képest 2,5 százalékkal visszaesett, munkanaphatástól megtisztítva 0,3 százalékkal bővült az ipar teljesítménye Magyarországon idén januárban – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a részletes számaiban. Hasonlóra utoljára huszonhárom hónapja, 2024 februárjában volt példa.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG