2p

Nem túl nagy meglepetésre szinte azonnal Joe Bidennek ítélték Kaliforniát, Oregont és Washingtont, a hagyományosan a párt fellegvárának számító államok összesen 74 elektori voksot érnek.

A New York Times predikciója szerint jelenleg 209-118 arányban oszlanak meg az elektori helyek a demokraták javára, ugyanakkor azt fontos megjegyezni, hogy ebben a számban még nem szerepel a korábbi ingadozások után szinte biztosan a republikánusok kezére kerülő Florida és Texas, ahonnan összesen 67 elektori helyre számíthat a Trump-tábor.

Fotó: Pixabay
Fotó: Pixabay

Mi az, amit már tudunk?

Ahol biztosnak látszik a republikánus győzelem:

  • Oklahoma, Mississippi, Alabama, Tennessee, Nyugat-Virginia, Idaho, Kansas, Missouri Wyoming, Dél-Dakota, Észak-Dakota, Nebraska, Arkansas, Utah, Louisiana és Dél-Karolina

Ahol biztosnak látszik a demokrata győzelem:

  • California, Oregon, Washington, Illinois, Delaware, Virginia, Maryland, Colorado, New Hampshire, New Jersey, Connecticut, Rhode Island, Új-Mexikó és Massachusetts

Ahol még bármi történhet:

  • Arizona, Nevada, Montana, Pennsylvania, Minnesota, Wisconsin, Iowa, Maine

A végeredmény tényleg messze van még

Ahogy azt a Telex.hu összeszedte, Wisconsinban és Georgiában legalább szerdáig, Michiganben akár péntekig, Pennsylvaniában viszont a rengeteg levélszavazat miatt biztosan péntekig kell majd várni arra, hogy végeredményt lehessen hirdetni. 

Kövesse az amerikai elnökválasztás alakulását oldalunkon! További cikkeink. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
Makro / Külgazdaság Alig győzték az ajánlatokat: újabb 256 milliárd forintot zsebelt be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:24
Alacsonyabb hozamok mellett is a tervezett összeg sokszorosát értékesítette államkötvényből az Államadósság Kezelő Központ.
Makro / Külgazdaság Így szegényedtek el a nyugdíjasok az elmúlt 12 évben Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:46
Nyílik az olló a dolgozók bére és a nyugdíjak között, ezen a 13. havi és a 14. havi nyugdíj bevezetése sem változtat. A nyugdíjak egyre alacsonyabbak a bérekhez képest. 
Makro / Külgazdaság A mosoly fagy az arcára annak, aki csütörtökön tankol
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:27
Hideg van, de legalább egyre olcsóbb a benzin.
Makro / Külgazdaság A lengyeleknél már összejött, amiről a magyar kormány csak álmodik
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:33
Gyere haza, lengyel fiatal program nélkül is özönlenek haza a lengyel vendégmunkások – sőt a britek is mennek velük.
Makro / Külgazdaság Újabb gyomrost kaptak a hazai kriptósok
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:03
Már péntektől kivonul a magyar piacról egy népszerű alkalmazás.
Makro / Külgazdaság Megint felvett 3 milliárd eurónyi hitelt a magyar kormány – de milyen kamatra?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:39
Sikeres volt az eurókötvény-kibocsátás, nagy érdeklődés mellett alacsonyabb kamatra vettek a befektetők.
Makro / Külgazdaság Budapesten szinte lépni sem lehetett a külföldiektől
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:30
A magyarok viszont kevesebbet utaztak novemberben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG