Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az ötödik szankciócsomagot fogják tárgyalni az Európai Bizottság elnöke szerint.

 „Mindannyian láttuk a hátborzongató képeket Bucháról és más területekről. Tegnap részvétemet fejeztem ki Zelenszkij elnöknek” – írja sajtóközleményében Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.

Hozzátette, ezek az atrocitások nem maradhatnak és nem is maradnak válasz nélkül. Az EU Ukrajnával közös nyomozócsoportot hozott létre, amelynek a feladata az Ukrajnában elkövetett háborús és emberiesség elleni bűncselekmények kivizsgálása.

Az Európai Bizottság elnöke hangsúlyozta, fontos, hogy a mostani időszakban a legnagyobb nyomás nehezedjen Vlagyimir Putyinra és az orosz kormányra.

Készül az újabb szankciós csomag. Fotó: EPA/STEPHANIE LECOCQ
Készül az újabb szankciós csomag. Fotó: EPA/STEPHANIE LECOCQ

„Az eddigi négy szankciócsomag is súlyosan érintette a Kreml politikai és gazdasági lehetőségeit, de nyilvánvaló, hogy tovább kell növelnünk a nyomást” – jelentette ki Ursula von der Leyen, aki hozzátette, készül az ötödik megszorító csomag

Ennek részleteiről elmondta,

  • évi 4 milliárd eurós behozatali tilalmat fognak bevezetni az Oroszországból származó szénre.
  • Másodszor teljes tranzakciós tilalmat vezetnek be négy kulcsfontosságú orosz bankra, köztük a VTB-re, a második legnagyobb orosz bankra. Ez a négy pénzintézet az orosz bankszektor piaci részesedésének 23 százalékát képviseli.
  • Ezeken túl néhány kivételtől eltekintve (például humanitárius segély szállítása) az EU kikötőibe nem léphetnek be orosz vagy oroszok által üzemeltetett hajók, valamint javasolni fogják az orosz és fehérorosz közúti fuvarozók unión belüli tilalmát.
  • További exporttilalmakat léptetnek életbe a kvantumszámítógépek, félvezetők piacán.
  • 5,5 milliárd euró értékű új importtilalmat rendelnek el számos termékre (fa, cement, tenger gyümölcsei, likőrök). Ezzel bezárják az Oroszország és Fehéroroszország közötti kiskapukat is.
  • Több intézkedést hoznak arra, hogy az orosz vállalatok ne vehetssenek részt közbeszerzésekben az uniós tagállamokban.

„Az állásfoglalásunk egyértelmű, Európa kiáll Vlagyimir Putyin választási háborúja, a civilek lemészárlása ellen."

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bajban van Putyin, ehhez már az orosz tömegeknek is lesz egy-két szava?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 12:46
Valamit kezdeni kell az elszálló hiánnyal, de az orosz elnök csak azt döntheti el, melyik kezébe harapjon.
Makro / Külgazdaság Már megint bezsebelt 130 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 12:14
Pedig csak 45 milliárdot terveztek.
Makro / Külgazdaság Nagyon nagy a baj Európában – itt vannak a friss adatok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 11:33
Ilyen száraz hónapot még nem láttak az uniós intézetben.
Makro / Külgazdaság Megy ez Otthon Start nélkül is? Elképesztő számok érkeztek a szomszédból
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 10:53
Másfélszeresére nőtt a lakásépítés volumene tavalyhoz képest Romániában.
Makro / Külgazdaság Komoly bajban lehet a magyar kormány olajügyben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 10:17
Szent-Iványi István szerint nem sok jót jelent a magyar kormánynak a befolyásos republikánus szenátor megszólalása.
Makro / Külgazdaság Megtörtént a rég várt kamatcsökkentés
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 06:28
Döntött a Fed, és itt még nincs vége.
Makro / Külgazdaság Magyarország nincs egyedül: érdekes európai inflációs adat érkezett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 19:41
Augusztusban az előző havival megegyezően 2 százalék volt az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai szerint. A tendencia hasonló volt a magyarországihoz, hiszen a hazai adat is stagnált az előző hónaphoz képest. 
Makro / Külgazdaság A bóvli szélén Magyarország: tényleg leminősíthetnek minket?
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 17. 16:55
Mindössze 0,8 százalékos GDP-növekedés várható idén Magyarországon, 4,5 százalékos infláció mellett. A fogyasztói árindexet mesterségesen leszorító árrésstop a választásokig valószínűleg velünk maradhat. Az érdemi hiánycsökkentés viszont a politikai küzdelem hatására jövőre is elmarad. 
Makro / Külgazdaság Milliárdos pénzeket érintő pofont kaphat Izrael: „megfelelő és arányos válasz”
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 14:27
Kereskedelmi szankciókat is javasol Brüsszel Izraellel szemben.
Makro / Külgazdaság Fontos megállapodást kötött az MNB és az SZTFH
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 13:04
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) ünnepélyes együttműködési megállapodást kötött Budapesten.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG