2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Júliusban gyorsult kissé a németországi infláció a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken publikált végleges adatai alapján.

Júliusban az előzetes értéknek megfelelő 2,3 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak Németországban a júniusi 2,2 százalékos éves áremelkedés után. Májusban 2,4 százalék volt az infláció.

Az előző havihoz képest szintén az előzetes értékkel megegyező 0,3 százalékkal emelkedett a fogyasztói árindex júliusban. A havi áremelkedés júniusban és májusban 0,1 százalék volt.

Ruth Brand, a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis elnöke a pénteken publikált adatokat kommentálva elmondta, hogy a fogyasztói árindexet elsősorban a szolgáltatások árának átlagon felüli emelkedése növelte meg, a legnagyobb fékező erőt pedig az energiaárak csökkenése fejtette ki.

Megindult a német infláció
Megindult a német infláció
Fotó: Pixabay

Az árucikkek ára 0,9 százalékkal emelkedett júliusban éves bázison, a szolgáltatásoké pedig 3,9 százalékkal. A szolgáltatások ára már május óta évi 3,9 százalékkal emelkedik.

Az energiatermékek ára júliusban 1,7 százalékkal csökkent az előző év azonos hónapjához képest. Júniusban 2,1 százalék volt az éves árcsökkenés. Az üzemanyaárak 0,4 százalékkal csökkentek éves bázison. A villamos energia ára 6,2 százalékkal, a földgáz ára 3,3 százalékkal csökkent. Ezzel szemben a távfűtés ára 31,0 százalékkal, a könnyű fűtőolaj ára 7,7 százalékkal ment fel.

Az élelmiszerárak 1,3 százalékkal emelkedtek júliusban éves bázison a júniusi 1,1 százalék után. Júliusában az inflációs ráta energiaárak nélkül 2,7 százalék, az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított inflációs ráta, a maginfláció pedig 2,9 százalék volt, a júniusival megegyező. Mindkét mutató 2024 januárja óta jelentősen meghaladja az általános inflációt.

Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex, a HICP éves bázison 2,6 százalékkal emelkedett júliusban az előző havi 2,5 százalék után, havi bázison pedig 0,5 százalékkal 0,2 százalék után.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A helyszínről számolt be a paksi állapotokról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 19:37
Élőben, először a partról, aztán egy motorcsónakból jelentkezett be a miniszterelnök. 
Makro / Külgazdaság Vége: így határozott az Alkotmánybíróság a 17. alkotmánymódosításról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 17:36
Jóváhagyták a Tisza-kormány eddigi legnagyobb döntéseit: Sulyok Tamás leváltását, a 12 éves mandátumkorlátot és az alkotmánybírók 70 éves korhatárát.
Makro / Külgazdaság Paks térdre rogyott – ideje újraszámolni, honnan érdemes energiát szereznünk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 17:15
Miután bizonyossá vált, hogy az atomenergia elérhetősége sem független az időjárástól Magyarországon, előtérbe kerülnek az alternatív, megújuló erőforrások – a szükséges beruházások megtérülését a friss tapasztalatok alapján érdemes lesz átszámolni. Munkatársunk, Gáspár András a Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendége volt, amelyben szóba került az is, hol tart a vagyonvisszaszerzések ügye.
Makro / Külgazdaság Kanadában meglódult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 16:22
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben gyorsult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júliusban.
Makro / Külgazdaság Ilyenre is alig akad példa a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:52
Nem mozdulnak az üzemanyagárak. 
Makro / Külgazdaság Új államtitkára van Lőrincz Viktória településfejlesztési miniszternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:37
Új államtitkárt neveztek ki a Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumban: Bencsik András augusztus 15-től közigazgatásért felelős államtitkárként dolgozik az intézményben. 
Makro / Külgazdaság Év végéig marad az 5 százalékos lakásáfa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:14
Közeledik a határidő az építkezni vágyók számára: idén december 31-én lejár az új építésű ingatlanokra vonatkozó kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs, és az adómérték automatikusan 27 százalékra ugrik vissza, ami jelentős drágulást hoz majd várhatóan a családi házak kivitelezésében. A szakértő figyelmeztet: aki a következő években tervez építkezni, annak már most rá kell kapcsolnia, hogy ne csússzon ki a határidőből.
Makro / Külgazdaság Főszerepben: Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:29
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Makro / Külgazdaság Használhatatlan, túlárazott kínai kazánok akadtak fenn Kátai-Németh Vilmos szűrőjén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:04
Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Kátai-Németh Vilmos, szociális és családügyi miniszter a Fidesz kormány idején rendelt 400 darab konténerkazán beszerzésével kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Mekkora lendületet adhatnak az uniós források? Palócz Évát erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:49
A Kopint-Tárki vezérigazgatója augusztus 24-én, hétfő délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG