Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
4p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Juncker megküzd a lépcsőkkel, Orbán Chuck Norrisszal haverkodik, Macron leszáll a gettóba, May a Szamóca őrssel táncol, Trump beelőzi a királynőt – összegyűjtöttük 2018 öt legviccesebb, legbizarrabb vagy éppen legkínosabb videóját a nagypolitika világából. Ön kinek adná az idei év Citrom-díját?

Juncker imbolyog.

Az Európai Bizottság elnöke meglehetősen közvetlen modorban szokta üdvözölni az EU-csúcsra érkező kormányfőket, olykor pedig szemmel láthatólag mozgáskoordinációs problémákkal küszködik.

Nem volt ez máshogy a júliusi NATO-csúcson sem, ahol Jean-Claude alaposan megküzdött a lépcsőkkel, és hátulról is meg kellett támogatni, nehogy katapultáljon. Most akkor tényleg konyakot reggelizik, vagy kiújult az isiásza? Ha tényleg a fájdalom nyilallt bele, akkor miért mosolyogtak annyira a többiek (és ő maga is)?

Nézzék meg a videót, és döntsék el Önök!


Orbán dzsíájdzsózik.

Novemberben Budapestre látogatott Chuck Norris, aki Magyarországon meglepően nagy népszerűségnek örvend. A buliból Orbán Viktor kormányfő sem akart kimaradni: miután személyesen fogadta a B (C,D)-kategóriás amerikai színészt, elvitte kocsikázni, és beugrott vele a TEK edzésére.

Eközben lényegében azt bizonygatta neki, hogy ő is tökös gyerek, legközelebb pedig beugorhatna a felcsúti kérójába. Most az eredeti felvételt közöljük, de azért megemlékezünk Somogyi András humorista lényeglátó feldolgozásáról is.


Macron gettózik.

Egy kis populizmusért persze a francia elnöknek sem kell a szomszédba mennie. Emmanuel Macron szeptember végén látogatott el a részben francia karibi szigetre, Saint-Martinre, amelyen 2017-ben pusztított az Irma hurrikán.

Öt órás sétája közben lepacsizott a helyiekkel, és benézett a szegénynegyedbe is. Ekkor készültek azok a képek, amelyen két félmeztelen rossz fiúval pózol (pontosabban ők pózolnak vele, egyikük nem sokkal korábban szabadult a börtönből.) A „gettórapperek” láthatóan élvezték, hogy a francia elnökkel haverkodhatnak, és a hatás kedvéért még be is mutattak a kamerának.

”Én a Köztársaság minden gyermekét szeretem, mégha bajkeverő is” – mondta utólag Macron, aki az egyik srácot még meg is kérte, hogy többet ne balhézzon: „Anyád jobbat érdemel.”

Bár abban nem vagyunk száz százalékig biztosak, hogy az elnöki fejmosás hatott a fiúkra, a képek bejárták-e a világsajtót, az európai szélsőjobb pedig azonnal rávetette magát a sztorira. Annak eldöntését, hogy Macron valóban túltolta a biciklit, vagy jól tette, hogy végre megmerítkezett a valóságban, a képek pedig viccesek vagy inkább kínosak, az Olvasóra bízzuk.


May vitustáncol.

Tűsarkús Teri mindig is híres volt arról, hogy szeret öltözködni. Kedvence a leopárdmintás cipellő, de Angela Merkelnél például egy tűzpiros magassarkúban tette tiszteletét.

A brit kormányfő augusztusi kenyai látogatásán a tánctudását is megcsillantotta, és egészen szürreális mozdulatokkal viszonozta a helyi Szamóca őrs közeledését. „Mintha Mr.Beant látnám élőben” – írta egy YouTube-kommentelő, és ehhez mi sem tudunk mit hozzátenni.


Trump beelőzi a királynőt.

Donald Trumppal idén is egy külön cikket lehetne megtölteni, hiszen az amerikai elnök heti rendszerességgel produkálja a felettébb vicces/kínos jeleneteket.

A gazdag felhozatalból II. Erzsébettel elköltött sétájára esett a választásunk. A brit királynő még júliusban fogadta az elnököt a windsori kastélyban, és tett vele egy sétát a díszőrség előtt. Trumpnak szemmel láthatólag lövése sem volt arról, hogy mi a protokoll, és egy ideig behemót ruhásszekrényként bolyongott a királynő előtt. Igaz, II. Erzsébet sem állt a helyzet magaslatán, mert mintha kissé félreinstruálta volna az elnököt.

Végül helyreállt a rend, de a 92 éves Elisabeth és a hirtelenszőke jenki sétája még így is minden volt, csak nem harmonikus.

Ön szerint ki kapja az idei év Citrom-díját? Juncker, Orbán, Macron, May vagy Trump? Szavazni kommentben lehet!

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bekeményített a kormány: nemet mondott a külföldi vásárlónak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 12:10
A Magyar Állam megtiltotta az Alföldi Tej Kft. külföldi felvásárlását.
Makro / Külgazdaság Ilyen árakon tankolhatunk holnaptól
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 11:04
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára sem változik holnaptól.
Makro / Külgazdaság Nem nyugszik Trump: megint a cégeknek üzent
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 10:20
Az amerikai elnök nagyon a fejébe vette, hogy át kell alakítani a cégek beszámolási gyakorlatát.
Makro / Külgazdaság Megindult Izrael Gázaváros ellen
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 09:45
Elindult a szárazföldi offenzíva Gázaváros ellen.
Makro / Külgazdaság Ez nem jó hír: lassult a keresetek növekedése
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 08:30
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt. A bruttó 9 százalékkal nőtt, a júniusi 9,7 százalék után.
Makro / Külgazdaság Gyorsult a GDP a legfejlettebb országokban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 07:55
Ha nem is jelentősen, de gyorsabb tempóra váltott a GDP-növekedés az OECD-országokban.
Makro / Külgazdaság Nagy-Britanniába látogat ma Donald Trump
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 16. 07:20
Állami látogatásra, vagyis hivatalosan a brit uralkodó vendégeként Nagy-Britanniába érkezik ma Donald Trump amerikai elnök és felesége, Melania Trump. III. Károly király hivatalos meghívólevelét Keir Starmer brit miniszterelnök még februárban nyújtotta át Washingtonban az Egyesült Államok elnökének. A látogatás időpontját a Buckingham-palota július közepén jelentette be.
Makro / Külgazdaság Milyen 25 év? Már majdnem Ausztria szintjén vagyunk – de van egy kis gond
Csabai Károly | 2025. szeptember 16. 05:43
Azzal, hogy nyugati szomszédunknál az éves infláció augusztusban fél százalékponttal lett magasabb a júliusinál, míg nálunk ugyanakkora, már alig magasabb a sógorok fogyasztóiár-indexe a magyarországinál. Apró szépséghiba, hogy a kontinentális összevetésben így sem sikerült előrébb lépnünk, az EU-ban például továbbra is csak négy országban nagyobb a pénzromlás, mint nálunk. A Privátbankár Európai Inflációs Körkép ugyanakkor újdonságként egy nappal az Eurostat hivatalos közlése előtt az uniós harmonizált fogyasztóiár-indexekről felállított rangsort is elkészítette.
Makro / Külgazdaság Kinek lenne jó és kinek nem, ha a választások után változna az szja?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 18:28
Nagy port kavart a Tisza Párt gazdasági szakértőjének kötcsei kijelentése, miszerint kormányra kerülésük esetén hozzányúlnának az adórendszerhez. Rögtön jött is rá a reakció: a jövő tavaszig biztosan regnáló kabinet szerint Magyar Péterék adóemelésre készülnek. Mi az igazság? És mi az igazságos? Erről is beszélt lapunk főszerkesztője, Csabai Károly a Trend FM hétfő délelőtti adásában.
Makro / Külgazdaság Atomenergia-megállapodást írt alá Magyarország Kínával
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:03
Magyarország megállapodást írt alá Kínával, amely komoly együttműködési potenciált jelent a két ország között a nukleáris energia, a biztonság, az innováció területén – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Bécsben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG