2p

A Harvard Egyetem nem teljesíti a washingtoni kormány elvárásait annak érdekében, hogy elkerülje állami támogatásának lefaragását. A professzorok egy része pert indít az egyetemi autonómia védelmében.

Befagyasztja a Harvard Egyetem 2,2 milliárd dollárnyi támogatását és egy 60 millió dolláros több éves szerződést a Trump-adminisztráció, amiért az egyetem nem követi a kormányzat politikai követeléseit – vette át a CNN hírét a Telex. Az egyetem az, hogy a kormány ezektől a partnerségektől visszavonul, emberek millióinak egészségét és jólétét veszélyezteti továbbá kockáztatja az ország gazdasági biztonságát és életképességét.

„Jogtanácsosunkon keresztül tájékoztattuk az adminisztrációt, hogy nem fogadjuk el a javasolt megállapodást” – nyilatkozta Alan M. Garber, a Harvard elnöke. „Az egyetem nem adja fel a függetlenségét és alkotmányos jogait.”

A Harvardnak a támogatások megtartása érdekében fel kellene számolnia sokszínűségi programját (DEI), be kellene tiltania a maszkhordást az egyetemi tüntetéseken, csak érdemi alapon kellene felvételt hirdetnie a diákoknak, csökkentenie kellene a karok és az adminisztrációs intézetek hatalmát és teljesen együtt kellene működnie a szövetségi szabályozó hatóságokkal, illetve a belbiztonsági minisztériummal, ami a bevándorlási politikáért felel. A kormány szerint a változtatások az antiszemitizmus leküzdésére irányulnak, mivel az egész országban vannak ilyen jellegű problémák az izraeli háború miatt. Garber azzal válaszolt erre, hogy semmilyen kormánynak nem szabad megszabnia, hogy a magánegyetemek mit oktathatnak, kit vehetnek fel, kit alkalmazhatnak, és mely tanulmányi és kutatási területeken dolgozhatnak. Az Amerikai Egyetemi Professzorok Szövetségének harvardi kari részlege az országos szervezettel együtt pénteken pert indított a Trump-kormányzat ellen azért, hogy a kormány ne szakítsa meg a Harvard szövetségi finanszírozását. A magánegyetem éves elszámolása szerint 2024-ben 53,2 milliárd dollárból gazdálkodtak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Trump száz százalékos vámot vetne ki a chipekre és félvezetőkre
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 07:22
Donald Trump amerikai elnök szerdán bejelentette, hogy az Egyesült Államok „körülbelül 100 százalékos” vámot vet ki az importált félvezető chipekre, hozzátéve, hogy a chipgyártók elkerülhetik a vámot, ha befektetnek az amerikai gyártásba.
Makro / Külgazdaság Milorad Dodik elhagyta Budapestet, nem maradt itt politikai menekültként – derült ki a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 18:01
A boszniai Szerb Köztársaság volt elnöke, Milorad Dodik elhagyta Magyarországot, nem kapott politikai menekült státuszt.
Makro / Külgazdaság Nincsenek csodák, nem lesz olcsóbb a benzin
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 11:18
Így változnak a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Rendesen belecsaptak a lecsóba a nyugati tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 09:47
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,21 pontos csökkenéssel, 101 785,87 ponton nyitott szerdán, emellett pozitív kezdés az európai tőzsdéken.
Makro / Külgazdaság Megtalálta a kormány a felelőst az ipar vergődéséért
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 08:47
Újabb siralmas számokkal rukkolt elő a KSH.
Makro / Külgazdaság Mi történt? Költekezni kezdtek a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 08:30
A KSH friss közlése szerint a kiskereskedelem növekedési dinamikája májusról júniusra viszonylag nagyot gyorsult.
Makro / Külgazdaság Trump már javában castingolja a jegybankelnök utódját
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 06:33
Jerome Powell jövő májusban távozik, s az amerikai elnök négy személy jelölése körül lamentál.
Makro / Külgazdaság Az USA 15 000 dolláros kauciót kérhet a vízumokért egyesektől
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 19:35
Az Egyesült Államok bizonyos országok állampolgáraitól 15 000 dollár (3,7 millió forint) letétet kérhet turisztikai vagy üzleti vízum igényléséhez.
Makro / Külgazdaság Csalódást okozott az amerikai BMI-index
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 17:21
Az elemzők által vártnál kevésbé, már második hónapja nőtt az amerikai szolgáltatóipar teljesítménye júliusban, miután májusban 2024 júniusa óta először csökkent – az arizonai ISM gazdaságkutató intézet szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-indexe (BMI) alapján.
Makro / Külgazdaság Pluszban indítottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 5. 16:05
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG