2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Irán pénzzel és kiberhadviseléssel segíti a Hamász iszlamista terrorszervezetet Izrael elleni harcában - jelentette az izraeli katonai szóvivő és a Microsoft elemző osztályának vezetője.

"Találtunk hivatalos Hamász-dokumentumokat 2020-ból, amelyek tartalmazzák az Iránból a Hamásznak 2014 és 2020 között küldött átutalások részleteit - több mint 150 millió dollárt juttattak Iránból a Hamászhoz" - közölte Daniel Hagari, az izraeli hadsereg (IDF) szóvivője kedd esti nyilatkozatában.

"A Hamász 2023 októberi támadása óta az iráni kormányhoz kötődő csoportok kibertámadások és befolyásolási műveletek sorozatát indították el a Hamász megsegítése és Izrael és szövetségesei meggyengítése érdekében"- jelentette Clint Watts, a Microsoft elemző részlegének vezetője szerdán.

A szakember Irán lépései közül többet elhamarkodottnak és kaotikusnak ítélt, ami szerinte azt jelzi, hogy alig vagy egyáltalán nem egyeztetett a Hamásszal, de ennek ellenére egyre nagyobb sikereket ért el a kiberhadviselésben. A jelentés szerint a háború első hetében 42 százalékkal nőtt a Teherán működtette vagy hozzá kapcsolódó híroldalak forgalma, s az még három héttel később is 28 százalékkal meghaladta a háború előtti szintet.

Ali Hamenei ajatolláh, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője imádságot vezet a muzulmán szent böjti hónapot, a ramadánt lezáró háromnapos íd al-fitr ünnepen Teheránban 2023. április 22-én. Fotó: MTI/EPA/Iráni legfőbb vezető hivatala
Ali Hamenei ajatolláh, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője imádságot vezet a muzulmán szent böjti hónapot, a ramadánt lezáró háromnapos íd al-fitr ünnepen Teheránban 2023. április 22-én. Fotó: MTI/EPA/Iráni legfőbb vezető hivatala

Közben izraeli légicsapások érték kedd este a szíriai Homsz városát és környékét, a támadásokban civilek is életüket vesztették, többen pedig megsebesültek - közölte szerdán a szíriai hadsereg. A brit székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja közölte, hogy legalább kilenc robbanás hallatszott Homszban és külső területein, ahol jelentések szerint az Irán által támogatott, a szíriai kormánnyal szövetséges síita libanoni Hezbollah fegyveres csoport erői is jelen vannak.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
Makro / Külgazdaság Felháborította Szijjártó Pétert az Európai Unió válasza az orosz olaj ügyében (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:52
A magyar kormány a szlovákkal közösen az Európai Bizottsághoz fordult a leállított Barátság kőolajvezeték és az orosz olajszállítások miatt, de Szijjártó Péter szerint felháborító válasz érkezett.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, beszakadt a munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 15:30
Az Egyesült Államokban februárban váratlanul 92 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta pedig 4,4 százalékra emelkedett.
Makro / Külgazdaság Mindenki a Közel-Keletre figyel, de eközben így áll a venezuelai helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:00
Az Egyesült Államok és Venezuela megállapodott a diplomáciai és konzuli kapcsolatok újbóli felvételéről – erről a BBC számolt be.
Makro / Külgazdaság Két nap alatt 28 forintot emelkedhet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:51
Csütörtökről péntekre 11 forinttal emelkedett a dízel átlagára, szombaton pedig további 17 forinttal emelkedik a nagykereskedelmi ár, amelyet a kutak átháríthatnak a tankolókra. A benzin nagykerára 7 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Elárulta a NAV, miért tartják Budapesten a hét ukrán pénzszállítót
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:17
Pénzmosással gyanúsítják azt a hét pénzszállítót, akik Ausztriából Ukrajába vittek volna 35 millió euró készpénzt és 9 kilogramm aranyat. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt is hozzátette, ebben az évben mennyi készpénzt és aranytömböt vittek Magyarországon keresztül Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Nem csak a napsütés miatt örülhetnek ma a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 08:30
A csaknem két éve folyamatosan negatív ipari termelés ha árnyalatnyival is, de januárban éves szinten végre emelkedett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG