2p

Már a novemberi nyugdíj is magasabb lesz, az előző hónapokra pedig egyösszegben kapják meg a pénzt.

A tegnap esti Magyar Közlönyben megjelent a rendelet az idei nyugdíjkompenzációról. Ami valójában évközi emelés, mivel a kiegészítés mértéke meghaladja az 1 százalékpontot.

A rendelet értelmében 1,2 százalékkal növelik novemberben a nyugdíjakat, ahogy azt lapunk előre jelezte.

A jogszabály tételesen felsorolja, hogy mely ellátások esetében jár az emelés. Összevetve az egy évvel ezelőtti listával, nem találtunk változást. Abban viszont van különbség, hogy akkor csak egyösszegű kifizetésben részesültek a jogosultak, most viszont - mint említettük - évközi emelésre kerül sor, az infláció és az év eleji nyugdíjemelés nagyobb eltérése miatt. Fontos, hogy már a novemberi nyugdíjra is vonatkozik ez a rendelet. A január-októberi időszakra vonatkozóan pedig egyösszegben folyósítják a különbözetet.

Arról, hogy idén is szükség lesz a nyugdíjak kiegészítésére, először lapunk írt még a tavasz folyamán, mikor az inflációs mutatók alapján szakemberek erre még nem láttak esélyt. Csakhogy a nyugdíjas infláció alakulása, az élelmiszerárak megugrása már akkor jelezte, hogy az idősek rosszabbul járnak a boltokban az aktív, jövedelemmel rendelkező háztartásokhoz képest.

A részletszabályok szerint annak jár a magasabb nyugdíj, aki januárban nyugdíjemelésben részesült. Ez értelemszerűen azt jelenti, hogy azokra nem vonatkozik a jogszabály, akiknek csak az idei évtől folyósítják az ellátásukat.

Ebben a cikkben írtuk meg szeptemberben, hogy az 1,2 százalékos kompenzáció, illetve emelés mekkora plusz összeget jelent a nyugdíjasoknak.

Ezen túl idén nem várható további juttatás a rendes nyugdíjon felül, mivel a gazdasági növekedés - ami valójában visszaesés lesz - ezt nem teszi lehetővé.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Versenyfutás az idővel: mennyi pénzt szerezhetnek vissza Magyar Péterék Brüsszelben?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:06
Még meg sem alakult az új kormány, leendő képviselői máris tárgyalnak a belga fővárosban arról, hogyan lehetne feloldani a távozó Orbán-kormány jogállam-ellenes lépései miatt befagyasztott eurómilliárdokat. Az idő ugyanis szorít, augusztus 31-éig teljesíteni kell az Európai Bizottság által szabott feltételeket, december 31-éig pedig le is kell zárni a kifizetéseket. Ezt járta körül a Trend FM-ben hétfő délelőtt főszerkesztőnk, Csabai Károly, aki az adás második részében a hazai ár- és kamatstopok lehetséges jövőjéről is beszélt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter és Vitályos Eszter is helyet kap a Fidesz padsoraiban
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:36
Megalakult a Fidesz frakciója.
Makro / Külgazdaság Negatívról stabilra – döntött a hitelminősítő
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:37
Jó hírt kapott a kínai gazdaság.
Makro / Külgazdaság Mosolyt csalt Magyar Péter arcára Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:17
Itt a válasz a hétfői levélre.
Makro / Külgazdaság Ukrán segítséggel épülne a lengyel drónarmada
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:58
Kell az ukránok szakértelme.
Makro / Külgazdaság Hiába a fölényes Tisza-siker, Varga Mihályék még nem lazíthatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:49
Ezt mutatja a Monetáris Tanács keddi kamadöntése előtt az Mfor Elemzői Konszenzus.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a Tisza-kormány egyik legnagyobb gazdasági kihívása
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 12:18
Az Orbán-kormány 16 éve alatt összességében nem sikerült csökkenteni a Budapest és a vidéki régiók közötti gazdasági különbségeket. 2016 környékén valamelyest szűkült az olló, de a 2020-as évek után visszatértünk a startvonalra, vagy talán még azon is túlra. A Tisza most ismét nekikezdhet a felzárkóztatásnak.
Makro / Külgazdaság Érdekes közleményt adott ki a kormány, Orbán Viktorról szó van benne, a vagyonmentésről nem
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:04
Nem tűnik el hetekre a leköszönő miniszterelnök? De mi a helyzet a bécsi repülőtérről felszálló magángépekkel?
Makro / Külgazdaság Keddtől megint érdemes szemkötővel menni a benzinkútra
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:41
Itt a fordulat, újra meglódulnak felfelé a piaci árak.
Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc a munkavállalói miatt aggódik, megkereste Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:51
Nem szeretik a bizonytalanságot a Mészáros Csoportnál.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG