2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Ha az egyre népszerűbbé váló, mostanában a náci ideológiába is beférő elemekkel is kacérkodó, szélsőjobbos AfD vezetőjén múlik, igen.

A német szélsőjobboldali Alternative für Deutschland vezetője kijelentette, hogy pártja a Brexithez hasonló szavazást fog kezdeményezni az EU-tagságról, ha hatalomra kerül, és az Egyesült Királyság kilépését követendő modellként jelölte meg Németország számára – írja a Guardian.

Alice Weidel, az AfD társelnöke a Financial Timesnak adott exkluzív interjúban elmondta, hogy az Egyesült Királyságéhoz hasonló döntés helyes lenne Németország számára, mivel véleménye szerint a Dexit az ország önrendelkezését erősítené.

Az AfD társelnöke szerint a Brexit jó példa lehet. Fotó: EPA/CLEMENS BILAN
Az AfD társelnöke szerint a Brexit jó példa lehet. Fotó: EPA/CLEMENS BILAN

Nehéz időszak

Weidel előszőr állt azóta a nyilvánosság elé, hogy kirobbant a párt elleni tüntetéshullám, miután kiderült az AfD több vezető tagja is részt vett egy olyan titkos találkozón, amelyen azt vitatták meg, hogyan lehetne tömegesen deportálni az országban tartózkodó külföldieket egy „mesterterv” keretében. Weidel számára mindez egyébként azért különösen kínos, mert a november 25-én, ismert szélsőségesekkel együtt tartott találkozón például részt vett egyik tanácsadója, az azóta elbocsátott Roland Hartwig volt.

A pártelnök az óriási belpolitikai botrányt kiváltó leleplezést botrányosnak nevezte, és a cikk szerinte hamis képet fest pártjáról, mint mondta, a céljük olyan emberek hazatelepítése, akiknek nincs joguk Németországban maradni.

A témával ebben a cikkben foglalkoztunk részletesen:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hidegzuhany Németországban – túl nagy volt a várakozás
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 13:09
Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások februárban. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogyan változnak az árak a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 10:58
Stabilak a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit köszönhet a magyar gazdaság a Nestlének
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 09:58
Adók és járulékok befizetése által 13,5 milliárd forinttal növeli a magyar költségvetés bevételeit.
Makro / Külgazdaság A vezérigazgatók bíznak cégük idei növekedésében
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 07:00
21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felmérés.
Makro / Külgazdaság Felszabadítaná a Mol az olajtartalékot, a kormányhoz fordultak
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 17:52
Indokoltnak látják.
Makro / Külgazdaság Brutális számok: Putyin vasmarka is kevés lehet, hogy ezt megfogja
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 12:28
Hiába az erőskezű vezető, úgy néz ki lejtőre került az orosz gazdaság.
Makro / Külgazdaság Zelenszkijék miatt Szijjártó Péternek azonnali segítség kell
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 07:29
Szorít az idő, az újraindítás elmaradt, ezért üzent a magyar külügyi vezető.
Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyit kerestünk 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:01
A jövő héten közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a keresetek tavaly decemberi és a lakásépítések, építési engedélyek tavalyi I-IV. negyedévi statisztikáit.
Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
Makro / Külgazdaság Százmilliárdos támogatásokat kaptak tavaly a kormánytól az akkucégek
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:20
Látványosan visszatért tavaly a nagy volumenű ipari támogatások korszaka a magyar gazdaságpolitikában. A külföldi beruházóknak adott, egyedi kormányzati támogatások összege a sokszorosára emelkedett 2024-hez képest, ugyanakkor az intenzitás csökkent. A CATL debreceni gyára és a Samsung gödi üzeme is több mint százmilliárd forintos ösztönzőt kapott. De a német Rheinmetall fegyvergyártó is kifejezetten jól járt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG