2p
Kína terve az, hogy a 2010-es értékhez képest megduplázódjon a gazdasága 2020-ig, és ez akkor is megvalósul most már, ha csak 6,3 százalék lesz a növekedés a következő három évben.

Kína korábban 6,5 százalékos gazdasági növekedési ütemet tűzött ki a 2016-2020-as időszakra, de most a kommunista párt magas rangú gazdaságpolitikusa, Yang Weimin kijelentette, hogy a két tized százalékponttal alacsonyabb növekedés is megteszi a következő három év átlagában, annál is inkább, mivel a Bloomberg által figyelemmel kísért elemzők véleménye szerint idén 6,8 százalék lesz a növekedés, jövőre pedig 6,5. Kína így még mindig a leggyorsabban növekvő gazdaságok egyike, és valószínű, hogy még jó ideig az is marad, így pár éven belül a világ legnagyobb gazdaságává válik.

Hszi Csinping elnök ugyanakkor már jelezte, hogy vannak olyan égető problémák, melyeket szeretnének mindenképpen megoldani, akár kisebb gazdasági növekedés árán is. Ezek közül az egyik a megnövekedett eladósodottság miatti fokozott pénzügyi kockázat, a másik a súlyos környezetszennyezés, elsősorban a nagyvárosokban, végül a szegénység felszámolása, mivel a gyorsan növekvő gazdaság kedvező hatása nem minden réteget ért még el a kínai társadalomban.

Az ország GDP-je egy vezető kínai gazdaságpolitikus szerint 12,2 ezermilliárd dollár lesz, így ha csak 6,3 százalék lesz a következő 3 év átlaga, megvan a duplázás 2010-hez képest. Az egyetlen, a kínainál még nagyobb gazdaság, Amerika adata a 19 ezermilliárd dollárhoz közelít, így Kínának még közel 70 százalékkal kell többet nőni Amerikánál, hogy utolérje. Ez a jelenlegi folyamatok mellett 2030 körül valószínűsíthető.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság 1661 milliárdot költöttünk, de mire?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:46
Friss adatok a magyar kiskereskedelemi forgalomról.
Makro / Külgazdaság Csak első látásra jött jó hír a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:31
Munkanaphatástól megtisztítva már megint csökkent a termelés tavalyhoz képest.
Makro / Külgazdaság Amerikai gázt hoznának Szlovákiába és Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:11
Folynak a tárgyalások.
Makro / Külgazdaság Napi 4500 járatot kell törölni a Trump-féle rekordleállás miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 06:51
Nem kapnak fizetést a légiirányítók, korlátozni kell a forgalmat.
Makro / Külgazdaság Trump ennek az adatnak aligha örült
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:55
A vártnál rosszabb lett egy amerikai gazdasági szám.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályék közt megint óriási volt az egyetértés
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:33
Egyhangú volt a kamatdöntés.
Makro / Külgazdaság Tömegével zárják be Ukrajnában a gyógyszertárakat
Kormos Olga | 2025. november 5. 19:13
Csak két patikalánc 175 telephelye szűnt meg az év eleje óta a háborúban álló Ukrajnában, de a többi sincs jó helyzetben.
Makro / Külgazdaság Két világhatalom közé szorult Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 17:10
A magyar miniszterelnök amerikai útja akár a választások szempontjából is izgalmas lehet, azon ugyanis energetikai kérdések, többek között a korábban bejelentett orosz cégek elleni olajembargó is terítékre kerül. Ha Orbán Viktornak nem sikerül haladékot kapnia Donald Trumptól annak a hazai üzemanyagárakra is hatása lehet, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Reggeli Start cím műsorában.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe fog kerülni a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 11:44
Továbbra sem változnak a nagykereskedelmi árak a benzin és a gázolaj tekintetében sem.
Makro / Külgazdaság Megjött a Trump-hatás az amerikai autóeladásokra
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 19:21
Az Egyesült Államokban csökkent a könnyű járművek értékesítése októberben, mivel a szövetségi kormány elektromosautó-támogatásainak megszűnése visszavetette a keresletet az akkumulátoros járművek iránt. Emellett a munkaerőpiac lassulása és a vámok miatt várható áremelkedés is korlátozhatja az idei évben a lehetséges fellendülést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG