1p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Úgy tűnik, kiszivárgott az EKB holnapi bejelentésének lényege. A Bloomberg névtelenséget kérő jegybankároktól úgy tudja, hogy korlátlan állampapír-vásárlás lesz, ugyanakkor nem lesz hozamplafon. A kedvezményezett országoknak pedig szigorú feltételeket kell teljesíteniük. A hírre azonnal erősödött az euró, gyengül a frank, ugrottak a tőzsdék.

Korlátlan eszközvásárlást jelenthet be holnap Mario Draghi, az EKB elnöke, legalábbis ezt mondta két, magát megnevezni nem akaró jegybankár a Bloombergnek. Az értesülés szerint valószínűleg a "Monetary Outright Transactions" lesz a program neve, és úgy tűnik, hogy elsősorban a három éves lejáratig szóló kormánykötvényekre fog koncentrálni.

A Bloomberg úgy tudja, hogy az erre szánt pénzt az EKB máshonnan veszi majd el, így nem kerül sor pénznyomtatásra. Azt is tudni lehet, hogy nem lesz hozamplafon, illetve minimum, tehát nem lehet majd arra spekulálni, hogy bizonyos szinten az EKB biztosan beavatkozik. Valószínűleg a kötvényvásárlás rendszertelen lesz, nem rendszeres időközönként tartják, és arról is szól az értesülés, hogy a vásárlásokért cserébe az érintett országoknak komoly vállalásokat kell majd tenniük.

A bejelentés után nagyot ugrottak a tőzsdék, az euró azonnal a dollárral szembeni 1,26-os szint fölé erősödött.

Forrás: Dealbook Privátbankár

A forint viszont gyengült az euróval szemben, ennek oka viszont valószínűleg az, hogy brüsszeli értesülések szerint újabb eljárás indul Magyarország ellen, ezúttal a pénzügyi tranzakciós illeték miatt.

Forrás: Dealbook Privátbankár
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság 26 az 1 ellen: nem hazudtolta meg magát a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:30
Hétfőn az európai uniós kormányok képviselői megszavazták az Európai Védelmi Ipari Programot (EDIP-et) létrehozó rendeletet – közölte az EU miniszteri Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Nem a sertésmájas fogja helyrebillenteni a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:45
Az árrésstop kiterjesztésével végre elérte a kormány, hogy letörje az élelmiszer-nagybevásárlás árát – ehhez az kellett, hogy bő három évtizeddel a rendszerváltás után a családi kosár fele nem piaci logika alapján árazódik. Erről és a választási kampányüzenetekről is volt szó a Trend FM reggeli műsorában, ahol munkatársunk volt a vendég.
Makro / Külgazdaság Bajba kerülhet a Török Áramlat? Lefoglalták a vezetéket üzemeltető cég vagyonát
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:00
A Vedomosztyi nevű orosz lap arról ír, hogy lefoglalták a Török Áramlat kezelőjének vagyonát, miközben Orbán Viktor Isztambulba repült.
Makro / Külgazdaság November végéig 4070 milliárd forint hiány jött össze
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 11:31
A kormány szerint Magyarország pénzügyei rendezettek.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta, hogy miért utazik Törökországba
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 10:51
Nagy bejelentés jön a Török Áramlatról.
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a benzin keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:46
A dízel ára nem változik.
Makro / Külgazdaság Parázs vita lehet ma a parlamentben
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 07:54
Húsz előterjesztés vitáját folytatja le hétfőn az Országgyűlés.
Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyivel drágult hivatalosan az életünk
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:31
A jövő héten jelenik meg az államháztartás november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig ismerteti a novemberi infláció alakulását, az ipar és az építőipar teljesítményét is.
Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG