2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A politológus, szociológus, tanár a Klasszis Klub legutóbbi élő adásának volt a vendége. A minapi aktualitás, a több száz hazai iskolának külldött bombariadón túl egyebek mellett körbejártuk, hogy a Tisza Pártnak vagy a Fidesznek lehet érdeke a Magyar Péter által bedobott előrehozott választások. Megpróbáltuk azonosítani, kikből állhat a Tisza szavazóbázisa, hány százalékuk csalódott fideszes, hányan „érkeztek” az óellenzéktől és hányan vannak olyanok, akik eddig bizonytalankodtak. S arról is kikértük vendégünk véleményét, miért pont Magyar lett Orbán fő kihívója, van-e realitása annalk, hogy ő csak az úgynevezett klónja, a „korai Orbán”, a Tisza meg a Fidesz 2.0? A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 68. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.

Fejezetek:

00:00 Visszaszámláló

04:50 Intro, beköszönés

7:00 Kik állhatnak az iskoláknak küldött bombafenyegetések mögött?

15:35 Kinek lehet érdeke az előrehozott választások?

27:13 Kikből áll a Tisza Párt szavazóbázisa?

36:48 Miért pont Magyar Péter lett Orbán Viktor fő kihívója?

49:05 Még mindig one man show Magyar Péter ténykedése?

1:03:27 A sokféle szavazót egy nemzeti minimumprogram össze tudja kapcsolni

1:12:20 Elköszönés

Beszámolók a korábbi Klasszis Klub Live rendezvényeinkről:

Ha csak hallgatni szeretné a műsort, itt megteheti: 

A műsor oldala az Anchor FM-en >>

Kövessen és hallgasson minket Spotify-on! >>

Podcastünk az Apple Podcasts-en >>

(Csabai Károly szerzői oldala itt érhető el.)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
Makro / Külgazdaság Davosban is tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 10:56
Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.
Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
Makro / Külgazdaság Európai bankvezér a Privátbankárnak: stratégiai hiba lenne, ha nem vennénk fel Ukrajnát az Európai Unióba
Imre Lőrinc | 2026. január 20. 14:26
Az összes európai uniós ország szerepet játszhat az ukrajnai újjáépítésben a háborút követően. Azok az államok viszont előnybe kerülhetnek, amelyek Ukrajna jövőbeli biztonságához is nagyobb mértékben járulnak hozzá – mondta el a Privátbankárnak az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) pénzügyi intézményekért felelős ügyvezető igazgatója Bécsben, a 31. alkalommal megrendezett Közép- és Kelet-európai Fórumon. Francis Malige szerint szigorú szabályok felállítására van szükség az újjáépítés kapcsán, különösen a közpénzek elköltését illetően. Emellett stratégiai hibának nevezte, ha Ukrajna a jövőben nem válna az Európai Unió tagjává. Interjú.   
Makro / Külgazdaság Oroszország számára előnyös lenne a Mol-NIS üzlet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:56
Szergej Lavrov szerint ezzel jól járnak.
Makro / Külgazdaság Leesett az elemzők álla ettől a német adattól – itt a fordulópont?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:39
Messze túlszárnyalta a várakozásokat a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Újabb 30 milliárd forintot kapott az Orbán-kormány, de 37 is lehetett volna
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:07
Változatlan hozammal értékesítették a kincstárjegyeket.
Makro / Külgazdaság A világ vezérigazgatói is aggódva várják ezt az évet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 10:43
Harmaduk sem vár bevételnövekedést. Mesterséges intelligencia, vámok, kiberkockázatok is hozzájárulnak a borús hangulathoz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG