2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Gulyás Gergely egyértelművé tette, hogy mekkora az esélye az eurázsiai valuta bevezetésének.
(Fotó: Kormany.hu)

A Varga Mihály-Matolcsy György vitáról is kérdezték az újságírót ma Gulyás Gergely minisztert a tájékoztatóján. Mint ismert, a jegybank elnöke az euróval szembeni ellenérzését fejtette ki egy cikkben, javasolva inkább egy eurázsiai közös valuta használatát a jövőben, míg Varga Mihály pénzügyminiszter világossá tette, hogy Magyarország az euró bevezetésére tett vállalást - írja az mfor.hu.

Gulyás Gergely szerint nem érdemes többet látni ebbe a vitába, mint amennyit egy akadémiai vitába érdemes. Varga Mihályhoz hasonlóan jelezte, hogy Magyarország útja az eurózóna fel vezet, de céldátum jelenleg nincs, míg a jegybankelnök - szokásához híven - szélesebb összefüggésekben ír elemzéseket gazdasági kérdésekben.

Felhívtuk a figyelmét, hogy Matolcsy György nem pusztán arra tett javaslatot, hogy milyen irányban lenne érdemes továbbgondolni az eurózóna jövőjét - vagyis nem arról írt, hogyan lehetne közös platformra hozni az ázsiai térséget Európával ebben a keretben - hanem amellett foglalt állást, hogy az eurózóna alapjai elhibázottak. Mivel a magyar jegybank elnöke ezek szerint azon az állásponton van, hogy az euró nem alkalmas a használatra, fontos tudni a magyar kormány véleményét is abban a kérdésben, hogy az euró, vagy esetleg más valuta válthatja majd a forintot, amikor annak eljön az ideje. Erre az volt a miniszter válasza, hogy nulla az esélye annak, hogy az euró helyett más fizetőeszközt vezessenek be Magyarországon.

Megkérdeztük továbbá, hogy bár nincs céldátum, de a kormányüléseken szóba kerül-e az euró bevezetése olyan összefüggésben, hogy a makrogazdasági mutatók alapján arra készen áll-e a magyar gazdaság. A válasz szerint a kormánytagok Varga Mihálytól szoktak tájékoztatást kapni, és volt olyan alkalom, amikor téma volt, hogy ezek alapján hogy állunk az eurózónába lépést feltételeit illetően.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egészségügyi digitalizáció: az egész világ útkeresésben van
Kormos Olga | 2026. március 22. 06:04
Bár sokan csak a tehetősek divathóbortnak tartják a longevity-t, a hosszú élettel foglalkozó tudományt, valójában sokkal mélyebb rétegeket érintő szegmens. Mindeközben a mesterséges intelligencia megjelenésével még inkább gellert kapnak az ezzel foglalkozó innovációk – a március 26-i Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia pedig épp ilyen fókuszból tekint a témára, melyről a résztvevők közül két szakértő beszél.
Makro / Külgazdaság Újabb rémálmok várhatnak a benzinkutakon azokra, akik piaci áron tankolnak
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:49
További áremelkedés jöhet.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést hoztak az iráni olajról Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 08:54
A tengeren szállított olajt érinti a szankciók felfüggesztése.
Makro / Külgazdaság Megvágja az üzemanyagok áfáját egy nagy uniós ország az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 17:01
A spanyol kormány 80 pontból álló, 5 milliárd euró értékű intézkedéscsomagot fogadott el a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak ellensúlyozására rendkívüli ülésén pénteken Madridban.
Makro / Külgazdaság Rekordösszeget költ Csehország honvédelemre, de még ez is kevés lehet a NATO-nak – az államfő aláírta a költségvetést
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 15:01
Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést Petr Pavel cseh köztársasági elnök pénteken – közölte az elnöki hivatal.
Makro / Külgazdaság Bezárás, két literes plafon, tüntetés: a kisebb benzinkutasok egyre elkeseredettebb eszközökhöz fordulhatnak
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 12:41
Tanácstalanok a független benzinkutasok: a kormány azt ígérte, a magyar tartalékból felszabadított gázolajból kaphatnak a hatósági árnál alacsonyabban, de eddig ez nem jutott el hozzájuk. Így viszont egyre inkább veszteséges a kutak működése, és úgy érzik, egy figyelemfelhívó akciónak a következő három héten belül lenne értelme.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor tartós energiaválságra készül
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 12:13
De ha megnyeri a választásokat, jönni fog Ukrajnán keresztül az orosz olaj, ígéri. Brüsszelben értékelte az uniós csúcsot a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Vágják a centit az áprilisi választásokig Brüsszelben – addig nem látnak esélyt Orbán Viktor megtörésére
Litván Dániel | 2026. március 20. 10:52
Zárt ajtók mögött hangzottak el az igazán kemény szavak az uniós csúcson. Nem akarják tovább erőltetni a dolgot az uniós vezetők, hogy ne játsszanak Orbán Viktor kezére.
Makro / Külgazdaság Egy vagyont hagyhat a benzinkúton, aki magyar rendszám nélkül tankol
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 10:35
A benzin és a gázolaj piaci ára 119, illetve 159 forinttal emelkedett az elmúlt másfél hónap során. A rögzített hatósági árak pedig csak a magyar rendszámú autókat tankolókra vonatkoznak.
Makro / Külgazdaság Olajfinomítót és raktárépületet is értek az iráni drónok péntek hajnalban
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 08:21
Kuvait mellett Jordánia, az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Bahrein vezetése is iráni támadásokról számolt be péntek reggel. A Perzsa-öböl környéke az olajpiac mellett a földgázpiacnak is fontos, utóbbi pedig megérezheti a Katar legfontosabb létesítménye elleni támadást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG