2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Recep Tayyip Erdogan török elnök a lakosságot, az egészségügyi dolgozókat, az ipart és a kereskedelmet érintő intézkedéseket jelentett be az új típusú koronavírus-járvány miatt.

Erdogan a Twitter-fiókján közölte, hogy kétmillió alacsony jövedelmű családnak 1000 líra (mintegy 50 ezer forint) pénzügyi támogatást nyújtanak, a nyugdíj minimumot pedig 1500 lírára (mintegy 75 ezer forint) emelik. A minimálbérért dolgozókat egy összesen hétmilliárd lírás (mintegy 350 milliárd forint) csomaggal segítik, a nyugdíjasoknak pedig már áprilisban megküldik a prémiumot.

A török államfő azt is írta, hogy három hónapra megnövelik az egészségügyi dolgozók fizetését, és ingyenessé teszik számukra a tömegközlekedést. A kis- és középvállalkozások állami támogatásának visszafizetési kötelezettségét június 30-ig kitolják, valamint összesen hatmillió lírával (mintegy 300 millió forint) segítik a kézfertőtlenítőt, védőruházatot, védőszemüveget és maszkot gyártó cégeket. Eltörölték ugyanakkor az orvosi maszkok, a lélegeztetőgépek és az etil-alkohol behozatalára vonatkozó vámot.

A bejelentés szerint Törökország elnapolta az általános forgalmi adó bevallási határidejét, novemberig eltörölte az idegenforgalmi adót, illetve három hónapra csökkentette az áfát a belföldi légijáratokat illetően.

Ziya Selcuk török oktatási miniszter szerdai sajtótájékoztatóján jelezte, hogy április 30-ig meghosszabbítják az iskolák bezárásával bevezetett távoktatási rendszert.

A török vezetés március 12-én jelentette be, hogy az általános és a középiskolák számára március 16-tól egy hétre oktatási szünetet, a március 23-án kezdődő hétre pedig távoktatást rendeltek el. A felsőoktatási intézményekben az említett dátumtól számítva három hétig szünetel az oktatást.

Fahrettin Koca török egészségügyi miniszter arról számolt be, hogy az új típusú koronavírussal fertőzött 1872 ember közül 136-an szorulnak intenzív ellátásra, 102-en vannak lélegeztetőgépre kötve, 26-an ugyanakkor meggyógyultak a betegségből, ketten pedig már el is hagyhatták a kórházat.

Törökországban a fertőzöttek száma  a legutóbbi hivatalos jelentés szerint 1529, a halottaké pedig 37 volt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tagadja Donald Trump, hogy Orbán Viktor pénzügyi védőpajzsot kapott volna tőle
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 14:15
Az amerikai elnök szerint nem állapodtak meg semmiféle esetleges pénzügyi mentőcsomagról.
Makro / Külgazdaság Érdekes döntést hozott Trump a kínai chipeladásokkal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:59
Kedvező döntést hozott Trump az Nvidia számára. 
Makro / Külgazdaság Ez lehet Orbán Viktorék következő húzása az áremelkedés megállítására?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:11
Ezekkel a termékekkel bővülhetne az árrésstop.
Makro / Külgazdaság Fontos bejelentést tett Szijjártó Péter a Török Áramlatról
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 11:36
Magyarországra költözik a Török Áramlatot üzemeltető vállalat Hollandiából, ezzel a földgázvezeték működése továbbra is biztosított lesz minden jogi és pénzügyi támadás ellenére – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Moszkvában.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton most joggal büszkélkedhet
Csabai Károly | 2025. december 9. 08:30
Viszonylag nagyot csökkent az infláció novemberben.
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt ma Orbán Viktor a török elnökkel
Imre Lőrinc | 2025. december 8. 17:55
A cél, hogy a jövőben 10 milliárd dollárra emelkedjen a magyar-török kereskedelmi forgalom értéke.
Makro / Külgazdaság Még mindig Németország Európa betege, ami nekünk is nagyon rossz hír
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 17:00
Az elemzők által vártnál jelentősebben erősödött a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői hangulatindexe decemberben. A németországi befektetői bizalom alakulását tükröző konjunktúraindex ugyanakkor csökkent.
Makro / Külgazdaság 26 az 1 ellen: nem hazudtolta meg magát a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:30
Hétfőn az európai uniós kormányok képviselői megszavazták az Európai Védelmi Ipari Programot (EDIP-et) létrehozó rendeletet – közölte az EU miniszteri Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Nem a sertésmájas fogja helyrebillenteni a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:45
Az árrésstop kiterjesztésével végre elérte a kormány, hogy letörje az élelmiszer-nagybevásárlás árát – ehhez az kellett, hogy bő három évtizeddel a rendszerváltás után a családi kosár fele nem piaci logika alapján árazódik. Erről és a választási kampányüzenetekről is volt szó a Trend FM reggeli műsorában, ahol munkatársunk volt a vendég.
Makro / Külgazdaság Bajba kerülhet a Török Áramlat? Lefoglalták a vezetéket üzemeltető cég vagyonát
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:00
A Vedomosztyi nevű orosz lap arról ír, hogy lefoglalták a Török Áramlat kezelőjének vagyonát, miközben Orbán Viktor Isztambulba repült.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG