2p
Januárban jócskán javult az ország külső pénzügyi pozíciója.

A javulást az uniós források beáramlása és fizetési mérleg egyenlegének javulása egyszerre segítette - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) havi fizetési mérlegadataiból.

A folyó fizetési mérleg és a tőkemérleg összevont egyenlegéből számolt, úgynevezett finanszírozási képesség a külfölddel szemben 1,261 milliárd euró volt januárban 513 millió euróval (68,7 százalékkal) több a tavaly decemberinél.

690 millió euró az EU-tól

A növekmény döntő része a 690 millió euró uniós tőkeátutalásokból ered, amelyek 409 millió euróval meghaladták az előző havit. A folyó fizetési mérleg többlete 71 millió euróval 572 millió euróval emelkedett januárra a tavaly decemberihez hasonlítva. 

A fizetési mérlegben a külkereskedelmi áruforgalomhoz kapcsolódó pénzmozgások a decemberi minimális passzívummal szemben 224 millió euró többletet hoztak. Az idegenforgalom 190 millió euró aktívuma 62 millió euróval kisebb volt a decemberinél, de a szolgáltatások kereskedelmi többlete ezzel együtt is 520 millió eurót tett ki, ami alig 8 millióval kisebb az előző havinál.

A befektetések után járó jövedelmekből a külföldi tulajdonosok a decemberinél 173 millió euróval kevesebbet, 622 millió eurót vontak ki, amiből a működőtőke befektetések után hazautalt jövedelmek 171 millióval kevesebbet, 527 millió euró tettek ki.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:35
A Mol informatikai rendszerátállást hajt végre március 31-ről április 1-re virradó éjszaka, amelynek ideje alatt egyes szolgáltatások átmenetileg korlátozottan lesznek elérhetőek – írja a társaság a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben.
Makro / Külgazdaság A nagy fordulat után sem romlik a helyzet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:45
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad szombaton azt követően, hogy egy nappal korábban hosszú hetek után végre ismét olcsóbb lett a benzin és a dízel literje is.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:21
Lapunk állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetem tanár laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor oldalán elemezte, mi lehet a hatása a közel-keleti válságnak a magyar gazdaságra.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a magyar – kijött a friss statisztika
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:45
Közel kétszer annyian haltak meg februárban, mint ahányan születtek.
Makro / Külgazdaság Újra felütötte a fejét a munkanélküliség Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:30
Az állástalanok száma már 231 ezer fő a KSH friss adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Brutálisan jó évkezdés a világ egyik legnagyobb gazdaságától, de márciustól eljöhetett a feketeleves
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 07:07
A kínai iparvállalatok nyeresége jelentősen nőtt az év első két hónapjában, miközben a hatóságok továbbra is igyekeztek mérsékelni az ipari túlkapacitás és a lanyha fogyasztói kereslet hatásait.
Makro / Külgazdaság Nagyon meglepő adatot találtunk az Ausztriában dolgozó magyarokról
Kollár Dóra | 2026. március 27. 05:46
A munkanélküliség terén kiemelkedően jól állnak a „sógoroknál” dolgozó magyarok, a foglalkoztatottsági „álomhatárt” azonban ezúttal sem sikerült elérni.
Makro / Külgazdaság Ekkora csapást mértek az ukránok az orosz olajexport-kapacitásra
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:50
Az ukránok fokozták dróntámadásaikat a kikötők és vezetékek ellen, és az orosz olajat szállító tankerek közül is sokat támadtak, vagy velük szimpatizáló államok lefoglaltak.
Makro / Külgazdaság Meglepően csúnya számok érkeztek Oroszországból
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:30
A januárit meghaladó mértékben csökkent az ipari termelés éves szinten februárban, a szakértők által várt növekedés helyett – áll a statisztikai hivatal jelentésében.
Makro / Külgazdaság MNB: a gazdasági növekedés jóval alacsonyabb lehet
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 11:49
A jegybank szerint kockázatot jelent a geopolitikai feszültségek további éleződése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG