2p
Ha csütörtök, akkor Kormányinfó – 98. alkalommal közli Lázár János, hogy mi várható a magyar gazdaságban.
MTI Fotó: Soós Lajos

Nem volt a héten kabinet- és kormányülés, ezzel együtt a parlamenti bizottság nem unatkozott az elmúlt héten sem, közölte Lázár János, hiszen ezúttal is számos napirendi pont van az országgyűlés asztalán – legközelebb egyébként jövő hét kedden lesz kabinetülés, jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter.  Első napirendi pontként az ukrán oktatási törvényről ejtett szót Lázár János, amit korábban már elítélt a magyar kormány, ezt szerette volna röviden megerősíteni.

Lázár felidézte: 2014-ben az ukrán választások előtt a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség megegyezett az elnökkel, hogy Porosenko biztosítsa a nyelvhasználat jogát, az egyházi épületek visszaadását, a sztálinizmus áldozatainak rehabilitációját, és még számos egyebet. A magyar kormány így azt kéri, hogy az ukrán elnök tartsa be a megállapodását, és ne írja alá a rendelkezését. Lázár hozzátette: Magyarország hátbatámadásnak tekinti a mostani eseményeket, Ukrajna ezzel a lépéssel „elveszíti egy barátját”, miközben nem nyer vele semmit. Kiemelte: szolidaritást vállaltunk az ukrán állampolgárokkal, hiszen korábban több ízben is segítettük őket – például a vízummentesség kérdésében.

Barátságtalanok a románok is

A román fél Lázár szerint nem korrektül járt el, amikor a marosvásárhelyi katolikus iskola működését gyakorlatilag ellehetetlenítették, így ameddig nem változtatnak ezen az állásponton, Magyarország nem fogja támogatni Románia OECD tagságát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bemondta az S&P, hogy mi a legvalószínűbb forgatókönyv Grönlanddal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 09:10
Megerősítette Dánia hosszú és rövid lejáratú hazai és külső szuverén kötelezettségeinek lehetséges legjobb, „AAA/A-1 plusz” szintű besorolásait az S&P Global Ratings, ami mellé továbbra is stabil kilátást mellékelt. A nemzetközi hitelminősítő indoklásában kiemelte, hogy az Egyesült Államokkal Grönland ügyében kialakult viszály diplomáciai megoldását valószínűsíti.
Makro / Külgazdaság Pontosan kiszámolták, ki mennyire jár jól a rezsistoppal
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 20:10
A gázzal fűtők, és az egyedül élő előrefizetős mérőórások lehetnek a rezsistop nyertesei. Az elemzés alapján utóbbiaknak érdemes nyilatkozni arról, hogy a villanyszámlára kérik a jóváírást.
Makro / Külgazdaság Osztogat vagy fosztogat a kormány? Jégkockaként olvadt el a GDP-növekedés – Ez Viszont Privát Extra
Havas Gábor – Herman Bernadett – Izsó Márton | 2026. február 6. 18:41
Különleges adással érkezik a héten az Ez Viszont Privát. Gyükeri Mercédesszel és Tóth Leventével beszélget a gazdaság és közélet aktuális témáiról Herman Bernadett főmunkatársunk. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
Makro / Külgazdaság Már Kínával üzletel leginkább Németország
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:55
Nőtt Németország kivitele és behozatala is decemberben, novemberhez viszonyítva – közölte a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal. A teljesítmény az elemzőket is meglepte, akik kisebb mértékű bővülésre számítottak.
Makro / Külgazdaság Borús számok: csak árnyéka régi önmagának a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:30
Egy havi növekedés összejött az év végére, de 2025-ben is mínuszos volt a magyar ipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG