2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint a belföldi vendégéjszakák száma szeptemberben 2020 azonos hónapjához viszonyítva 19 százalékkal nőtt, és 3,7 százalékkal meghaladta a Covid járvány kitörése előtti évi, 2019. szeptemberi értéket is.

A külföldi vendégéjszakák tavaly szeptemberhez képest öt és félszeresére nőttek, aminek annyira nem örülhetünk, miután a 2020 bázis a Covid miatt rendkívül alacsony volt. Ezt jól mutatja, hogy a járvány előtti 2019-es év azonos időszakához képest még mindig 51 százalékkal lejjebb vagyunk ebben a szegmensben. Összehasonlítva azt lehet mondani, hogy míg a belföldi turizmusnak a „maradj otthon” időszakon kívül kifejezetten jót tett a járvány, hiszen sokan a külföldi lehetőségek helyett az itthoniakat választották, addig a külföldi turizmus masszív veszteségeket könyvelt és könyvelhet el. Összességében a vendégéjszakák száma 2020 szeptemberéhez képest 70 százalékkal nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 28 százalékkal csökkent.

Hullámzó a kép. (Forrás: KSH)
Hullámzó a kép. (Forrás: KSH)

2021. szeptemberben az előző év azonos hónapjához képest:

A belföldi vendégek száma 24, a vendégéjszakáké 19 százalékkal növekedett. A vendégek száma 522 ezer, az eltöltött vendégéjszakáké 1,2 millió volt. Az éjszakák 68 százalékát szállodákban töltötték, számuk az egy évvel korábbihoz képest 17 százalékkal emelkedett. A panziókban 6,3 százalékkal volt magasabb a forgalom, a közösségi szálláshelyeken pedig a háromszorosára nőtt, utóbbi nagyrészt a nagyobb szabású rendezvények szervezésével magyarázható. Az üdülőháztelepeken 14, a kempingekben 26 százalékkal kevesebb éjszakát regisztráltak, mint tavaly szeptemberben. A legnépszerűbb turisztikai régió a Balaton volt, ahol a belföldi vendégéjszakák közel negyedét regisztrálták.

Budapesten ismét életjelet mutat a külföldi turizmus. (Forrás: KSH)
Budapesten ismét életjelet mutat a külföldi turizmus. (Forrás: KSH)

A külföldi vendégek száma hét és félszeresére, a vendégéjszakáké közel öt és félszeresére emelkedett. A szálláshelyekre érkezett 271 ezer vendég összesen 729 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégek 82 százaléka szállodában szállt meg, az ott eltöltött éjszakák száma hatszorosára bővült 2020 szeptemberéhez képest. A növekedés Budapest esetében volt a legnagyobb (majdnem tízszeres).

Az összes bruttó árbevétel folyó áron 92 százalékkal 37,5 milliárd forintra növekedett az előző évhez képest.

A Covid előtti időszakhoz képest egyedül a belföldi turizmus pozitív. (Forrás: KSH)
A Covid előtti időszakhoz képest egyedül a belföldi turizmus pozitív. (Forrás: KSH)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ezzel is pórul járhat: hamarosan fizetését is megvághatják
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:48
Csökkenhet a köztársasági elnöki illetmény.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő tárgyalás jön a kormány és az önkormányzatok között
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 17:24
Szerdán a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) elkezdi az egyeztetéseket Lőrincz Viktóriával, a kormány vidék- és településfejlesztési miniszterével az önkormányzati rendszer reformjáról. A szövetség egy részletes javaslatcsomaggal készül.
Makro / Külgazdaság Fellélegezhetnek az osztrákok? Ígéretes adat jött a sógoroktól
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:00
Csökkenésnek indult a munkanélküliségi ráta.
Makro / Külgazdaság Két fontos szervezet vezetőjét is leváltotta a belügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 16:09
Kedd délután jelent meg az erről szóló döntés. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ígéretet kapott: számíthat a kormány a német segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:28
Berlinben találkozott a német kancellár és a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Félelmetesen nagyot kaszált Izrael a fegyverexporton
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:06
Rekordot döntöttek az izraeli fegyverexportok 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Több mint 400 milliárd forintot kapnak az adófizetőktől a bankok
Herman Bernadett | 2026. június 2. 13:13
A bankok stabilak, de kockázatosak a gyereket nem vállalt babavárósok hitelei, az elszabadult lakásárak és az energiaárak emelkedése is problémát okozhat a vállalati hiteleknél. 
Makro / Külgazdaság Végre egyszer ujjal mutogathatunk az osztrákokra – itt a friss adat
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:58
Tovább gyorsult az infláció.
Makro / Külgazdaság Van egy óriási feltámadója a magyar gazdaságnak, csak nehogy tiszavirág-életű legyen
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 12:28
Több mint 3 éve nem láthattunk olyan erőteljes GDP-adatot Magyarországon, mint az idei első negyedévben. Januártól márciusig 1,7 százalékkal bővült a gazdaság éves alapon. Az elemzők szerint 2026 egészében is nagyjából ekkora növekedésre lehet számítani. A nagy nyertes és egyben feltámadó az ipar.
Makro / Külgazdaság Eddig tartott a jó világ a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:51
Fordul a trend vagy csak megáll?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG