Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Varga Mihály pénzügyminiszter a jövő évi költségvetés benyújtásakor ismertette a fő számokat. Eszerint nullszaldós lehet a jövő évi költségvetés, és a várt gazdasági növekedésből eredően ismét lesz nyugdíjprémium.

A 2020-as költségvetés elsősorban a családok, gyermeket vállalók támogatását szolgálja - mondta a törvényjavaslat parlamenti benyújtása alkalmából Varga Mihály pénzügyminiszter.

4 százalékkal számolnak

Bejelentése szerint a gazdaság 4 százalékkal bővülhet jövőre, a hiányt 1 százalékosra tervezik - ezek a paraméterek megegyeznek azzal, amelyeket elsőként az mfor.hu ismertetett a múlt héten. Mindez azt jelenti, hogy a tartalékokat is figyelembe véve nullszaldós lehet a költségvetés.

Varga Mihály szerint az államadósság 66 százalékra csökkenhet 2020 végére, az infláció pedig 2,8 százalékos lesz. Vagyis a nyugdíjakat is ennyivel emelik a törvény szerint. Hozzátette, hogy a büdzsé tartalmazza a nyugdíjprémium összegét is.

224 milliárddal több családtámogatásra

A részleteket ismertetve elmondta, hogy a családok támogatására 224 milliárd forinttal többet fordítanak, mint idén. A gazdasági akcióterv - közte például a szochó csökkentése - mintegy

500 milliárd forintot hagy a vállalkozásoknál. A miniszter megemlítette, hogy mekkora nagyságrendben - ágazatonként több százmilliárd forinttal - bővülnek jövőre az egészségügy, oktatás és más közösségi szolgáltatások forrásai.

Vélemény
Az adók csökkentése mellett a források bővülésének fedezetét a gazdasági növekedés teremti meg.

Tegnap délig 20 milliárd fogyott az új szuperkötvényből

Portálunk tudósítója több kérdést intézett a mai tájékoztatón Varga Mihály pénzügyminiszterhez. A válaszokból megtudtuk, hogy

  • a kormány nem tervezi az idei, 2019-es költségvetés módosítását, ezt nem indokolják a gazdasági folyamatok, az első negyedévben 5,3 százalékkal nőtt a gazdaság, szépen folynak be az adóbevételek.
  • mint minden évben, 2020-ban is terveznek és számolnak devizakötvény kibocsátásával, de csak a piac - a korábbi években a kínai, a japán - tesztelésére szolgálnak ezek a kibocsátások, a cél továbbra is az államadósság - ezen belül a devizaadósság - csökkentése.
  • az új államkötvényből - melynek kibocsátása tegnap indult - hétfő délig 20 milliárd forintot jegyeztek le. A miniszter megígérte, amint elér egy komoly mennyiséget a lakossági jegyzés, tájékoztatást adnak.
Már az is megvan, mikor szavaznak róla Július 12-én tartja az Országgyűlés a 2020-as költségvetés zárószavazását, ami egyben a tavaszi ülésszak utolsó napja lesz - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a költségvetés benyújtásakor. Az általános vitát június 19-21 között folytatják le, a részletes vita június 25-28 között lesz. Július 3-án és 4-én a költségvetési bizottság megtárgyalja a módosító javaslatokat, az összegző módosítókról július 08-án döntenek majd. (MTI)


A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Trump úgy üzent az orosz olajról, hogy a magyar kormány is megértse
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 14:06
Az amerikai elnök levelet írt a NATO-tagországoknak.
Makro / Külgazdaság Felemás hírt kapott Magyarország szomszédja
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 09:27
Fenntartotta Románia államadós-osztályzatának március óta érvényes negatív kilátását a pénteki újabb felülvizsgálat után is a Moody's Ratings.
Makro / Külgazdaság A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:55
Franciaországot mostanában az ág is húzza.
Makro / Külgazdaság Nem fogja kitalálni, milyen konzulátust nyitott meg Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:14
Váratlan országban barátkozott a miniszter.
Makro / Külgazdaság Húsz éve nem láttak ilyet Kínában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 13:03
Érdekes adatok jöttek.
Makro / Külgazdaság Fontos állami cég vezetőjét cseréli le Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:48
Távozik a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója, az utód a Magyar Posta Biztosítótól érkezik.
Makro / Külgazdaság Várhatják a szombatot a magyar autósok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:34
Kellemes meglepetésben lehet részük a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Mégiscsak működik Trump matekja? Jókorát zuhant az amerikai költségvetés hiánya
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 11:09
Közel 30 milliárd dollárt szedtek be vámokból csak augusztusban.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen meglepetést kaptak a németek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:21
Hónapok óta nem történt ilyen.
Makro / Külgazdaság „Száz százalékig szolidáris” Lengyelországgal Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 09:52
Abu-Dzabiban beszélt a miniszterelnök a lengyelországi drónbehatolásról, Tisza-adóról és az Otthon Startról is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG