2p

Algéria fűtőanyaggal látja el a libanoni erőműveket.

Algéria azonnal megkezdi az erőművek tüzelőanyaggal való ellátását Libanonban – közölte az algériai állami rádió vasárnapi közleményében, miután a libanoni villamosenergia-társaság egy nappal korábban bejelentette, hogy készletei kimerültek. Libanonnak az 1990-es évek óta nincs éjjel-nappali áramszolgáltatása, és a krónikus veszteségek fedezésére a libanoni állami villamosenergia-vállalat, az Electricité du Liban (EDL) részére történő költségvetési készpénzátutalások több tízmilliárd dollárral járultak hozzá az ország hatalmas államadósságához — jelenti a Reuters. Az algériai állami rádió közleménye nem közölt részleteket.

Országos áramszünet Libanonban

Az EDL szombaton teljes országos áramszünetet jelentett be, többek között olyan kritikus létesítményekben, mint a repülőtér. Azt mondta, hogy az energiaellátás fokozatosan folytatódik, amint az új üzemanyag-ellátás biztosított lesz, akár az Irakkal kötött cseremegállapodás révén, akár más forrásokból.

A libanoni büblosz is áram nélkül maradt?
A libanoni büblosz is áram nélkül maradt?
Fotó: Wikipédia

A libanoni LBCI arról értesült, hogy algériai tisztviselők beszéltek Libanon ideiglenes energiaminiszterével, Valid Fajaddal, kifejezve Algéria határozott szándékát arra, hogy segítse Libanont energiaválságának leküzdésében. Abdel-Madzsid Tebbun algériai elnök utasítására Algéria felajánlotta, hogy adományként gázolajat szállít Libanonnak, amelynek mennyiségét a két fél közötti tárgyalások során határozzák meg. Ezenkívül Nadir Larbaoui algériai miniszterelnök felveszi a kapcsolatot Nadzsib Mikati libanoni ideiglenes miniszterelnökkel a kezdeményezés előmozdítása érdekében.

A libanoni energiaügyi minisztérium forrásai nagyra értékelték Algéria gesztusát, megjegyezve, hogy Algéria következetesen támogatta Libanon kormányát, népét és intézményeit. Ez a szolidaritási aktus Irak nyomdokaiba lép, amely Libanont is segíti azzal, hogy üzemanyagot szállít energiaszektorának támogatására — teszi hozzá a libanoni hírportál.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság India győzött, Japán vesztett: így teljesítettek a legnagyobb gazdaságok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:25
Vegyesen szerepeltek a G20 országok gazdaságai 2025 harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Kedden döntenek Varga Mihályék: olyasmi történhet, amire hat éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:35
Várhatóan nem születik meglepetés, és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa keddi ülésén is változatlan szinten tartja az alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Powell már vágja a centit, újabb hajmeresztő nyilatkozat Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:20
Bár néhány napja kamatot vágott a Fed, ez Donald Trumpnak nem elég.
Makro / Külgazdaság Kell majd a tele tank karácsonyra, ezek az árak várnak ránk a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:00
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad holnaptól.
Makro / Külgazdaság Tényleg kemény csatába indul Brüsszelben Orbán Viktor – de most váratlanul sokan állhatnak mellé
Litván Dániel | 2025. december 15. 10:19
Hirtelen egész sokan lettek Orbán Viktor szövetségesei az orosz vagyon „ellopása” ügyében. De még nem elegen. Sorsdöntő napok következnek Brüsszelben.
Makro / Külgazdaság Reagált az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi gigahitelre
Imre Lőrinc | 2025. december 15. 08:50
Az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi finanszírozási tervvel kapcsolatos kérdésekre válaszolt.
Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta az egyetlen dolgot, ami fájt neki idén
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:37
Hosszú interjút adott a miniszterelnök. Beszélt a Szőlő utcai ügyről, politikáról és gazdaságról – de nem e területekről származik az idei év egyetlen fájdalmas emléke számára.
Makro / Külgazdaság Nagy pakkal készül Orbán Viktor Brüsszelbe
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 10:49
Lehet, hogy ezúttal nem lesz elég egy különgép?
Makro / Külgazdaság Egy év sem telt el, máris újabb előrehozott választás jöhet Németországban?
Imre Lőrinc | 2025. december 14. 06:04
Bár sokan bíztak az ellenkezőjében, mára kiderült, hogy nem egy nagy beruházási csomag fogja megváltani a német gazdaságot. Ráadásul alig fél évvel a kormányalakítás után máris repedezik a Friedrich Merz vezette kormánykoalíció, amit a nyugdíjreform és a sorkatonaság kérdése is megtépáz. Számunkra rossz hír, hogy a németországi fejleményeket Magyarországról sem nézhetjük ölbe tett kézzel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG