2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Szigorítottak a szabályokon, közben a főváros a saját rendelete visszavonására készül.

Nem csak a Budapesti Önkormányzatnak kell igazodnia az aktuális járványügyi kormányzati előírásokhoz, hanem az Országháznak is, sőt, ott már meg is tették ezt.

Mint lapunk elsőként megírta, a hivatal szeptember 9-én szigorította a belépésre vonatkozó szabályokat, ennek részeként pedig előírta az arc eltakarását a belépőknek. Az itt még elérhető tájékoztatásból kiderül, hogy az első intézkedési körben nem csak maszkot lehetett erre a célra használni, hanem sálat, kendőt is.

Időközben, szeptember 18-án a kormány szigorította az idevágó rendeletet, általánossá téve a maszkhasználati kötelezettséget a a nyilvános helyeken, például a tömegközlekedésben vagy a rendezvényeken. Egészen pontosan orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot kötelező viselni a rendelet értelmében.

Az index cikke szerint emiatt saját rendelete visszavonására készül a Budapesti Önkormányzat. A főváros még április 23-án hozott rendeletet a kötelező köztéri viseletről, ebben a maszk mellett a sál vagy kendő használatát is engedélyezték. Most nem történik más, mint egy magasabb, és szigorúbb előírásokat tartalmazó jogforráshoz igazítják a rendeletet, oly módon, hogy visszavonják azt.

Mint jeleztük ,erre kényszerült a parlament is. A belépés feltételeiről szóló korábbi tájékoztatójuk még tartalmazta a sál vagy kendő alkalmazását, az aktualizált tájékoztatóban azonban már ez szerepel:

A Látogatóközpontban, az Országházban és az Országgyűlési Múzeum kiállítóhelyein saját arcmaszk, valamint a kijelölt helyen található kézfertőtlenítő használata kötelező.

Az a szabály továbbra is hatályban van, hogy 37,2 fokos testhőmérséklet felett tilos belépni a parlament épületébe. Ebben a cikkben hívtuk fel egyébként a figyelmet arra, hogy eközben az iskolába október óta 37,8 foknál magasabb hőmérséklettel nem mehetnek a gyerekek. Vagyis ha valakinek 37,4 fokos a testhőmérséklete, iskolába még mehet, de a parlamentet nem látogathatja.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szerdától még drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:04
Tovább nőnek a piaci árak, lassan literenként száz forintot lehet spórolni a védett áras gázolajjal.
Makro / Külgazdaság 2,3 millió magyar revolutos élete változik meg
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:41
Kell félteni az ingyenes átutalásokat? Fiókteleppel és „rendes” magyar bankszámlákkal újit a cég.
Makro / Külgazdaság Ön is szívhatja a fogát a Hormuzi-szoros lezárása miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:22
A fontos szállítási útvonal lezárásának hatásait Magyarországon is érezni.
Makro / Külgazdaság Nagy változások jönnek a BUX indexben
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:56
Három részvény be, egy ki. Az MBH Banknak is nagy lépés ez.
Makro / Külgazdaság Kimerült a keret a Demján Sándor Programban
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:26
Gyorsan elkapkodták a legutóbbi keretbővítést is a cégek.
Makro / Külgazdaság Így készülhetünk az orosz gáz utáni időkre? Szépen összejöttek az állami tízmilliók
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:54
Már 70 milliárd felett jár a maximum tízmillió forintos felújítási programban igényelt támogatások összege.
Makro / Külgazdaság Nem lassul a hepatitis A-járvány, de jönnek az újabb vakcinák
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:21
Sokmilliós vakcinatendert írt ki a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a hepatitis A vírus megfékezésére, pedig már tavaly is közel 70 millió forintot költöttek erre. 
Makro / Külgazdaság A magyar kormány most tényleg kihúzta a gyufát Brüsszelben – írja a Politico
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:03
A Politico forrásai szerint egyre dühösebbek és egyre keményebben fogalmaznak uniós körökben amiatt, hogy a magyar kormány továbbra is blokkol Ukrajna ügyében.
Makro / Külgazdaság Zsiday Viktor: Ebből komoly mélyrepülés lehet
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 08:04
Ebből akár komoly válság is lehet a szakértő szerint, hosszan elnyúló hatásokkal.
Makro / Külgazdaság Meddig tarthatnak az árstopok?
Herman Bernadett | 2026. március 16. 19:23
Az infláció már alacsony, az árstopok kivezetése mégsincs napirenden, hiába panaszkodnak az érintett kereskedők, hogy fenntarthatatlan a helyzet – erről is beszélt a Trend FM hétfői adásában Herman Bernadett, a Privátbankár főmunkatársa. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG