1p
Matolcsy György szerint Magyarország megnyerte az első csatát, teljesíteni tudjuk a pénzügyi és stabilitási paktum által előírt 3 százalékos hiányszintet, vagyis "olyan klub tagjai lettünk, melyhez dicsőség tartozni" - már csak a gazdaságot kell bebikázni

Magyarország az első csatát, a pénzügyi egyensúly helyreállításának csatáját már megnyerte; az Európai Unióhoz való 2004-es csatlakozás óta egyetlen évben sem mondták ki Brüsszelben, hogy 3 százalék alatti költségvetési hiány lesz Magyarországon - mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter csütörtökön.

A miniszter a Nokia Siemens Networks budapesti Kutatás-Fejlesztési Központja állami támogatásának hivatalos szerződéskötésekor tartott sajtótájékoztatón elmondta: Magyarország annak a hét uniós tagállamnak az egyike, amely teljesíti a pénzügyi és stabilitási paktum által előírt 3 százalékos hiányszintet. "Ilyen klubhoz tartozni dicsőség" - fogalmazott Matolcsy György.

A nemzetgazdasági miniszter azonban a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy Magyarországra újabb csaták várnak: elsődlegesen „a növekedést kell beindítani, amiért még sokat kell tenni”.

Matolcsy hisz még benne, gyorsnaszád vagyunk

A 2012-es gazdasági növekedésről szólva a miniszter kifejtette: nagyban függ a partnerektől és Magyarországtól is, hogy az átlagos európai növekedést meghaladjuk-e. A kormány folyamatosan figyeli a gazdasági növekedéssel kapcsolatos európai trendeket, Németország Magyarország legfontosabb külkereskedelmi partnere, ha Németország nagyobb bővülést prognosztizál, akkor Magyarország is reménykedhet a gyorsabb növekedési ütemben - mondta a miniszter.
A kormányzati optimizmusnak ellentmond az Európai Bizottság Matolcsy által is idézett jelentése, Brüsszel szerint jövőre 0,5%-os növekedést érhet el a magyar gazdaság.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Óriási bejelentés a NOB-tól: tízezer dollárra emelték az olimpikonok elismerését
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 19:14
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) új támogatási programot hozott létre, melynek révén a játékokon részt vevő sportolók fejenként 10 000 dolláros támogatásra lesznek jogosultak.
Makro / Külgazdaság TASZ: gond van a 12 éves képviselői mandátumlimit időzítésével
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 15:09
Lehet beszélni a korlátozásról, de még nincs itt az ideje a döntésnek, a 12 éves képviselői mandátumlimitet ki kell venni a mostani Alaptörvény-módosításból – áll a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) blogposztjában. 
Makro / Külgazdaság Nem mindennapi, ami a benzinkutakon történik
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:19
A nagykereskedelmi árak már két napja bebetonozódtak.
Makro / Külgazdaság Felmondja a minisztérium Balásy Gyula cégeinek szerződéseit – a közpénz védelmében
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:02
Súlyos kockázatokat látnak a szerződések teljesítése körül.
Makro / Külgazdaság Árakat emel a Szerencsejáték Zrt.: drágább lesz lottózni, de mennyivel lehet többet nyerni?
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 12:37
Három év után emelnek árakat, nem csak a lottó drágul.
Makro / Külgazdaság Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 11:12
Az ING szakértői erre számítanak.
Makro / Külgazdaság Erre jutottak egymással a Visegrádi Négyek
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 09:22
Szoros együttműködésre törekszenek.
Makro / Külgazdaság Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 08:44
A Mol terhei nőnének az új javaslat értelmében.
Makro / Külgazdaság Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
Kollár Dóra | 2026. június 24. 05:44
Elindult a nyári szezon a szomszédos országban.
Makro / Külgazdaság A Visegrádi Négyek Magyarországon találkozott, a hétéves EU-s költségvetés kiemelt téma volt
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 19:51
A Visegrádi Négyek (V4) magyarországi csúcstalálkozója után tartottak közös tájékoztatót a miniszterelnökök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG