2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az azonnali átutalásról, a nyugdíjakról és a nyugdíjkötvényről is nyilatkozott lapunknak Varga Mihály a csütörtöki Kormányinfón.
Faszobrász (fotó: Pixabay)

Nem került le a napirendről a nyugdíjkötvény kibocsátása, erre ősszel kerülhet sor, de előbb a Magyar Állampapír Plusz bevezetésére kerül sor - mondta kérdésünkre a mai Kormányinfón Varga Mihály. A pénzügyminiszter szerint figyelni kell arra, hogy a kibocsátások időben ne csússzanak össze.

Az új állampapír mellett az azonnali utalási rendszer bevezetésére is a nyáron kellene sort keríteni, ám erre kicsi az esély. A bankok ugyanis nem tudtak felkészülni folyamatos 24 órás, néhány másodperc alatti teljesítésekre, ezért az élesítés elhalasztását, egy tesztidőszak bevezetését javasolják. Erről egyébként holnap tanácskoznak a Bankszövetség égisze alatt. A piaci hírek szerint akár jövő februárig elhalaszthatják az azonnali utalás bevezetését. Ezt Varga Mihály nem kívánta kommentálni, mint mondta, a kellő időben sor fog kerülni a bevezetésre, de ennek a jegybank a felelőse.

Megkérdeztük, hogy mi a helyzet a nyugdíjakkal, azokra kiterjed-e az azonnali utalás. Most ugyanis amennyiben hétvégi napra esik a folyósítás, akkor a hétvégét megelőző munkanapon érkeznek meg a járandóságok (kivéve, ha rosszul állítják be a paramétereket, mint történt az idén januárban). Ezzel kapcsolatban az volt a miniszter válasza, hogy hamarosan tájékoztatást adnak ebben a kérdésben. Ami azt sugallja, hogy valóban vannak megválaszolásra váró kérdések a nyugdíjak utalását illetően.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbánék után alig maradt valami az államkasszában
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 11:22
Titokzatos nagy lyuk tátong a büdzsében.
Makro / Külgazdaság Reagált az Erste arra, hogy Simor András szerint az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 09:51
Kiszámíthatóan működő Magyarországban bíznak.
Makro / Külgazdaság A tiszás kétharmad könnyedén elzárhatja a NER-es pénzcsapokat
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 08:38
35 évre kiosztott koncessziókat vehet vissza a Tisza-kormány az Orbán-rezsim által kiválasztott cégektől.
Makro / Külgazdaság Nálunk kérdezhet is Pogátsa Zoltántól – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:27
A közgazdásszal, szociológussal a Soproni Egyetem docensével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Simor András: az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét, ezért távoztam a bank bécsi felügyelőbizottságából
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:02
A 2023 decemberében megtörtént esetről szerda este számolt be az MNB 2007-2013 közötti elnöke.
Makro / Külgazdaság Hazudnak az orosz gazdaság állapotáról – de az igazi baj az lehet, hogy ők sem tudják, mekkorát
Litván Dániel | 2026. április 23. 05:44
Sokkal rosszabb bőrben lehet az orosz gazdaság, mint a kifelé mutatott adatokból látszik. De mi van akkor, ha még az adatokat kozmetikázók sem ismerik a valóságot?
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: csökken a minimálbér személyi jövedelemadója
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:46
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó – közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Magyar Péter új miniszterjelöltje: ezzel kezdi a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 16:22
A vagyonvisszaszerzés és az ügynökakták is terítékre kerülnek.
Makro / Külgazdaság Elindult az olaj a Barátság vezetékben, ekkor érkezhet meg Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:03
Csütörtökön már Magyarországon lesz az olaj.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG