3p
A bíróság nem engedélyezi a fiatalkorúak hosszútávú elzárva tartását.

Az egyik szövetségi bíró megvétózta Trump egyik indítványát, amely engedélyezte volna az Egyesült Államokban illegálisan tartózkodó gyerekek hosszútávú elzárását, a lépés egyértelműen visszaveti az amerikai elnök megfogalmazott terveit, hogy az illegális bevándorló családokat elzárhassák a mexikói határnál – írja a Reuters.

Trump örülhet? Undorító pereskedésbe fog több amerikai állam

Enyhén gyomorforgató a hat állam által a „dreamerek” ellen indított perkereset. Részletek >>>

Dolly Gee szövetségi bíró gyanúsnak és elfogadhatatlannak titulálta a tervezetet, amely módosítani az 1997-ben alkotott Flores Egyezményt – ez kimondja, hogy fiatalkorúakat nem lehet hosszú időn keresztül elzárva tartani. A kormány júniusban állt elő a tervezettel, a nagy felháborodát keltő dreamer generáció körüli intézkedéseket követően – erről korábban már részletesen írtunk a Privátbankár.hu-n. A bíró egy másik esetben arra utasította a kormányt, hogy egyesítse a szétválasztott családokat San Diegoban.

Cinikus próbálkozás

A kormány szerint a san diegoi döntés is rávilágít, hogy a Flores egyezmény szükségessé teszi a fiatalkorúan hosszabb távú elzárását, hiszen így biztosítható egyszerre a családegyesítés és a illegálisan ott lévő szülők bezárása a jogi procedúrák idejére. A bíró szerint azonban a kormány kiforgatja az egyezményt, hogy kibújhasson jogi keretei közül. Korábbi adminisztrációk gyakran szabadon engedték a határon elfogott családokat, hogy bevándorlással kapcsolatos követeléseikkel az Egyesült Államokon belül élhessenek, az amerikai elnök azonban meg akarja szüntetni ezt a „macska-egér játékot”.

Az Amerikai Igazságügyi Minisztérium szóvivője szerint a kormány nem ért egyet a döntéssel, némi mozgásterük azonban még így is maradt: A szülőknek választaniuk kell, hogy a családjukkal maradnak gyermekük jogi elbírálásáig, vagy elválasztják őket, így a gyerekek ideiglenes gondozókhoz kerülnek. A szövetségi bíró szerint a Trump-adminisztráció javaslata csupán cinikus próbálkozás, hogy a bírói testületre hárítsa a felelősséget egy már több mint 20 éve elmaradt kongresszusi döntéssel kapcsolatban.

Betelt a pohár: Trump ellen fordult saját országa

Finoman szólva is ellentmondásos rendeletet hozott az amerikai elnök a bevándorló családok szétválasztásának ratifikálásával. Trumpot számos állam egyszerre perelte be a kegyetlen és törvényellenes hozzáállásáért, a fiatalokat ugynis nem tarthatják fogva pár napnál tovább. Az elnök kitart a zéró tolerancia mellett és továbbra is hangsúlyozza: senkit nem fogadnak be, aki illegálisan érkezett az USA-ba. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A Visegrádi Négyek Magyarországon találkozott, a hétéves EU-s költségvetés kiemelt téma volt
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 19:51
A Visegrádi Négyek (V4) magyarországi csúcstalálkozója után tartottak közös tájékoztatót a miniszterelnökök.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: „mini kamatcsökkentési ciklus indul”
Imre Lőrinc | 2026. június 23. 17:50
Bár a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az óvatosabb, 25 bázispontos csökkentés mellett döntött a júniusi ülésén, Varga Mihály jegybankelnök bejelentette, hogy egy „mini kamatcsökkentési ciklus” indul, amibe 3, egyenként 25 bázispontos vágás is beleférhet.
Makro / Külgazdaság Hatalmas pálfordulás Varga Mihályéknál
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 15:20
A Magyar Nemzeti Bank a három hónappal korábban még 3,8 százalékos idei inflációs célját jelentősen, kereken 2 százalékponttal vitte le. Ez annak ismeretében érdekes, hogy ugyanakkor nem mertek 25 bázisponttal nagyobbat vágni az alapkamaton.
Makro / Külgazdaság Nagy svunggal megy neki a V4-csúcsnak Magyar Péter, de ez nem lesz könnyű menet
Litván Dániel | 2026. június 23. 15:19
Komoly erőt képviselhet a Visegrádi Együttműködés – ha sikerül közös pontokat találnia a négy kormányfőnek. Csak nem biztos, hogy ez olyan könnyű lesz.
Makro / Külgazdaság Óvatosabb maradt a jegybank, de február után itt az újabb kamatcsökkentés
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 14:01
A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa. Az irányadó ráta így 6,25 százalékról 6 százalékra süllyedt.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: újra búcsút inthetünk a rögzített áraknak
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 13:13
Az Országgyűlés mai döntését követően már hivatalos, hogy kivezetik ezt az árszabást.
Makro / Külgazdaság Még nincs vége a szép napoknak – megint olcsóbb lesz ez az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 09:33
Szerdán újabb érdemi fordulat érkezik a magyarországi töltőállomások árszabását tekintve.
Makro / Külgazdaság Kitört az optimizmus Európában?
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 19:46
Javul a hangulat.
Makro / Külgazdaság Az új gazdasági éra egyik fontos lépését tehetik meg Varga Mihályék
Imre Lőrinc | 2026. június 22. 19:22
Jegybanki célsáv alatti infláció, tovább javuló nemzetközi befektetői megítélés, többéves csúcsokat döntő forint, csökkenő olajárak – úgy tűnik, összeálltak a csillagok ahhoz, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden, február után ismét lejjebb vigye a jelenleg 6,25 százalékon álló alapkamatot. Az egyetlen intő jel a kiszámíthatatlan geopolitikai környezet mellett az, hogy a világ nagy központi bankjai ismét a monetáris szigorítás útjára léptek vagy léphetnek – erről beszélt kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: itt a Tisztítótűz Művelet, így távolítják el Sulyok Tamást
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 13:45
A miniszterelnök a parlament előtt beszél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG