2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Egyetlen szavazaton múlt, megint nem sikerült megszavazni a költségvetést.

Megy a csiki-csuki a Fehér Házban: míg tegnap úgy tűnt, hogy sikerül elejét venni Trump fenyegetőzésének, és sikerül megegyeznie a republikánusoknak és a demokratáknak a kormányzati költségvetésről, ma azonban leállt a működés. Csütörtökön kellett volna ugyanis szavaznia a kongresszus felsőházának, a szenátusnak, azonban a vitát felfüggesztették, így pénteken ismét leállnak a nem alapvető fontosságú kormányzati hivatalok.

A dolog szépséghibája, hogy az egész mindössze egyetlen szenátor, a Kentucky állambeli, republikánus párti Rand Paul szavazatán múlott. A politikus ugyanis ellenzi a törvényjavaslatot, mivel rendkívül „pénzszóró” (emlékezzünk, Trump kiharcolta, hogy csak idén további 1000 milliárd (!!) dollárt fordítsanak védelmi kiadásokra), ezzel a vonulattal pedig a szenátor nem ért egyet. Paul több kiegészítést is javasolt, egyebek mellett szigorúbb felső határt akar szabni a kormányzati munkára szánt kiadásoknak.

Beintettek neki, ő visszaintett

A szenátusi vezetők ugyanakkor világossá tették: nem fogadják el a javaslatokat, mivel így ugyanolyan, a kormányzati működéshez szükséges költségvetést fogadnának el, mint amilyen az előző volt. Mire Paul egész egyszerűen nemmel szavazott, így a költségvetés ismét elbukott. A Fehér Ház költségvetési hivatala csütörtökön már a várható leállásra készítette fel a nem alapvető fontosságú munkát végző kormányhivatalokat, ilyenek például a nemzeti parkok vagy épp a NASA is.

A vita emellett a DACA-program sorsa miatt is húzódik ilyen régóta, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Világos, mit kell teljesítenie Magyarországnak az uniós forrásokért
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 15:11
27 feltétel választ el minket az EU-pénzektől.
Makro / Külgazdaság Ha jön az euró, az Otthon Startra sem lesz szükség – és ez egyáltalán nem baj
Barát Mihály Tamás | 2026. május 26. 14:32
Minden előzetes várakozást felülmúlt a 2025 szeptembere óta elérhető Otthon Start hitel sikere. A Magyar Nemzeti Bank BiztosDöntés.hu által feldolgozott adatai szerint a múlt év utolsó 3 hónapjában 643,3 milliárd, 2026. első három hónapjában pedig 629,4 milliárd forint értékben kötöttek támogatott lakáshitelekre vonatkozó szerződéseket a bankok, ami túlnyomórészt az új támogatott konstrukció megjelenésével magyarázható.
Makro / Külgazdaság Vihar előtti csend? Itt van a Magyar Nemzeti Bank döntése az alapkamatról
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 14:00
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának május 26-i ülése után is 6,25 százalékon maradt az alapkamat.
Makro / Külgazdaság Vészjelzés jött a német autóiparból
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 13:11
A német feldolgozóipari vállalatok az előző havinál jelentősen kedvezőtlenebbül ítélték meg exportlehetőségeiket májusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének havi rendszerességgel végzett felmérésének kedden közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:48
Ritkaság, hogy a miniszterelnöki ciklusokat korlátozzák.
Makro / Külgazdaság 118 milliárdos rekorderedmény 2025-ben a 4iG-nél
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:18
A nyereséget a társaság arra fordítja, hogy tovább növelje értékét: a nemzetközi növekedésének támogatására és saját tőkéjének erősítésére.
Makro / Külgazdaság Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 10:47
Szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára is csökken.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést kell ma meghoznia a jegybanknak
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 06:56
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fontos részleteket árult el a legfontosabb kampányígéreteiről
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 06:37
Egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot.
Makro / Külgazdaság Hirtelen eltűnt több ezer magyar dolgozó Ausztriából
Kollár Dóra | 2026. május 26. 05:44
Megérkeztek az áprilisi ausztriai munkavállalási adatok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG