1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az Európa Tanács első embere nem arról híres, hogy nagy utazó lenne, a Miniszterelnökség szűkszavú közleményben tudatta, holnap Budapesten fontos megbeszélés lesz.

"Orbán Viktor miniszterelnök és Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke megbeszélésük után sajtónyilatkozatot tesznek holnap" - vagyis a pletykák igaznak bizonyultak, Van Rompuy valóban Budapestre érkezik holnap. Pontosan nem lehet tudni, mi lehet a találkozó célja, a Miniszterelnökségtől csak ezt a szűkszavú közleményt kaptuk.

Az Európa Tanács elnökének honlapja szerint az európai gazdasági kormányzás megerősítéséről lesz szó - Rompuy március közepe előtt több európai fővárosba is ellátogat - az EU "első embere" amúgy nem arról híres, hogy nagy utazó lenne. A budapesti vizit előtt Litvániában és Észtországban tárgyal, Ferihegyről pedig még szerdán tovább repül Lengyelországba. Orbán Viktorral holnap reggel tárgyal a Tanács első embere, aztán Kövér László házelnökkel, majd Áder János köztársasági elnöknél is tiszteletét teszi.

Orbán Viktor legutóbb január végén Brüsszelben tárgyalt röviden Rompuy-jal, akkor azért utazott ki, hogy elsősorban Jose Maunel Barrosóval, az Európai Bizottság első emberével folytasson megbeszéléseket, a téma szintén az európai gazdasági kormányzás volt, de természetesen szóba került a Magyarország ellen 2004 óta érvényben lévő túlzottdeficit-eljárás is. Valószínűleg ez holnap is téma lesz, a kormány nyilván azért lobbizik, hogy az Ecofin május végén kiléptessen minket az eljárásból - Olli Rehn, a Bizottság alelnöke szerint erre megvan minden lehetősége Magyarországon, hiszen kemény erőfeszítéseket tett a deficit kordában tartására. Intő jel ugyanakkor, hogy a Bizottság téli előrejelzése már azzal számol, idén nem fog összejönni a 3%-os referenciaérték alatti deficit, vagyis rontott korábbi előrejelzésén.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb befektetéssel támogatja az amerikai ritkaföldfém-ellátást az USA
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 17:11
Az USA Rare Earth ritkaföldfém-gyártó vállalat hétfőn közölte, hogy a Kereskedelmi Minisztérium 1,3 milliárd dolláros hitelt és 277 millió dolláros vissza nem térítendő támogatást ítélt a cég számára.
Makro / Külgazdaság Ennyiért vásárolja be magát a Mol a NIS olajtársaságba
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 16:24
Elárulta a szerb elnök, hogy mennyiért vásárolta be magát a MOL a NIS olajtársaságba.
Makro / Külgazdaság Csökkent a legendás amerikai gazdasági teljesítményindex novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 15:58
Novemberben sorban a negyedik hónapban csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe havi szinten.
Makro / Külgazdaság Mutatjuk a YouTube 2026-os terveit
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 15:35
A YouTube vezérigazgatója, Neal Mohan közzétette a 2026-os év terveit blogbejegyzésében. 
Makro / Külgazdaság Tíz ország giga szélerőmű-hálózatot épít az Északi-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 14:45
Az Egyesült Királyság és kilenc másik európai ország megállapodott egy tengeri szélerőmű-hálózat kiépítésében az Északi-tengeren egy mérföldkőnek számító együttműködés keretében, amelynek célja az elöregedő olajmedencét „tisztaenergia-tározóvá” alakítani.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Magyarország bírósági eljárást indít
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 14:01
Magyarország európai bírósági eljárást fog indítani az orosz energiaimport ellehetetlenítését célzó, jogi csalással elfogadott REPowerEU-rendelet megsemmisítését kérve – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Thesszalonikiben.
Makro / Külgazdaság Jókora gyomrost kapott az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 12:48
Simán átment az orosz gáz kivezetéséről szóló rendelet, a magyar kormány csak a perben bízhat.
Makro / Külgazdaság SZÉP-kártyával is minden negyedik forintot élelmiszerre költöttük
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 12:26
Legalábbis az OTP-nél. Gyorsan népszerű lett a virtuális SZÉP-kártya, de mennyit és mire költöttek a bank ügyfelei?
Makro / Külgazdaság Az egész amerikai kormányzat leállhat az ICE viselt dolgai miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 12:12
A minnesotai halálesetek miatt blokkolnák a kormányzati kiadásokat a demokrata szenátorok.
Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra a magyar cégeknek, ha vámmentesen akarnak importálni
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:31
Február végéig lépni kell, hatalmas előnybe kerülhet, akik kijárják maguknak a kedvezményt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG