2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Tovább szigoríthatja az orosz parlament a cenzúrát, kényszermunka, súlyos pénzbüntetés és 15 évig tartó szabadságvesztés járhat annak, aki rosszat szól az orosz haderőről.

A Reuters híre szerint tovább szigoríthatja mai ülésén az orosz parlament a cenzúratörvényeket. Vjacseszlav Volodin, az alsóház elnöke szerint az új szabályozás értelmében "a fegyveres erőkre vonatkozó, szándékosan hamis információk bármilyen nyilvános terjesztése" büntethetővé válik.

A szigorítás mögött az állhat, hogy az ukrajnai háború eseményeiről hírt adó - sokszor egyébként a háborút és annak céljait támogató, de a kivitelezéssel kapcsolatosan kritikus - közösségi médiás csatornák, blogok szerzői eddig nem estek a szigorú törvények hatálya alá.

A fegyveres erők bármilyen diszkreditálása, illetve a fegyveres erőkkel, önkéntes alakulatokkal, illetve a fegyveres erők feladatainak teljesítésében résztvevő szervezetekkel és személyekkel "hamis információk" terjesztése ezután minden esetben büntethető lesz.

A büntetés pedig igen súlyos lehet, az előterjesztés szerint ötmillió rubelig (nagyjából 23 millió forintig) terjedő pénzbüntetés, akár öt évnyi kényszermunka, illetve 15 évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható lesz azokra, akik a meglehetősen tágan értelmezhető szabályozást megszegik. Az orosz hatóságok a jogvédő szervezetek szerint már eddig is több mint 5800 esetben indítottak a fegyveres erők "hiteltelenítésének" vádjával eljárást orosz állampolgárok ellen.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meddig tarthatnak az árstopok?
Herman Bernadett | 2026. március 16. 19:23
Az infláció már alacsony, az árstopok kivezetése mégsincs napirenden, hiába panaszkodnak az érintett kereskedők, hogy fenntarthatatlan a helyzet – erről is beszélt a Trend FM hétfői adásában Herman Bernadett, a Privátbankár főmunkatársa. 
Makro / Külgazdaság Levelet írt a magyar miniszter – új fronton ütközhet az EU-val a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:01
Az agráriumot érinti a magyar kérés.
Makro / Külgazdaság Még egy országot kiüthet az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 17:27
Az üzemanyagválságra készülnek.
Makro / Külgazdaság Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:42
Új vezetéket húznak fel a két ország közt.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a jövő a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:50
Egy hajót átengedtek.
Makro / Külgazdaság Semjén Zsolt alapítványát alaposan leminősítette az ÁSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:06
A számvevőszék elemzői hiába keresték a gazdálkodási adatokat a miniszterelnök-helyettes által elnökölt alapítványnál.
Makro / Külgazdaság Mit mond Jaksity György Trumpról, a világgazdaságról, a dollárról és a forintról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:29
A Klasszis Klub Live következő, március 24-én 15 óra 30 perckor kezdődő egyórás élő adásának vendége ezúttal a Concorde Értékpapír Zrt. közgazdász végzettségű alapítója, elnöke, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke lesz. Szokás szerint azonban nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Romlik a helyzet: Japán is elszánta magát, bevetik a stratégiai eszközt
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 10:32
Az Irán ellen indított háború újabb baljós következménye.
Makro / Külgazdaság Befagytak a mutatók, nem moccan a munkanélküliségi adat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:54
Évek óta alig változik a kiemelt statisztikai ráta.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: dollármilliárdokkal tömi Putyin zsebét az újabb háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:02
Szerinte még mindig csak színlel az oroszok első embere.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG