Az indiai központi bank (RBI) a piacokat meglepve kamatot vágott és csökkentette a bankok kötelező készpénztartalék-rátáját pénteken. Az irányadónak számító, repo műveletek kamatát 50 bázisponttal, 5,5 százalékra csökkentette az indiai jegybank. Elemzők azzal számoltak, hogy a kamatszint 6 százalék marad.
Sanjay Malhotra, az RBI elnöke azt is bejelentette, hogy 100 bázisponttal, 3 százalékra csökkentették a bankok kötelező készpénztartalék-rátáját (CRR), amitől azt várják, hogy 2500 milliárd rúpiával (29,1 milliárd dollárral) nő a bankszektor likviditása idén novemberig. Az indiai központi bank február óta összesen 100 bázisponttal csökkentette a kamatot, az most 2022 augusztusa óta a legalacsonyabb szinten van.
A központi bank megerősítette azt azt a várakozását, hogy az indiai gazdaság 6,5 százalékkal nőtt a folyó pénzügyi évben, ugyanakkor az éves inflációs előrejelzést 4 százalékról 3,7 százalékra változtatta.