2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Kreml szerint Ukrajna dróncsapást kísérelt meg az orosz elnök meggyilkolására.

Ukrajna a múlt éjjel dróntámadást kísérelt meg a Kreml ellen Vlagyimir Putyin orosz elnök meggyilkolása érdekében, de a két drónt az orosz védelem semlegesítette - közölte szerda délután az orosz elnöki hivatal.

A Kreml kitervelt terrortámadásnak minősítette a történteket, de hangsúlyozták, hogy az elnök sértetlen és az épületben sem keletkezett semmilyen kár.

Nem sokkal később az orosz főváros polgármestere bejelentette, hogy minden drón reptetését betiltja Moszkvában.

Putyin nem volt ott 

 Az ukrán fél egyelőre nem kommentálta az értesülést. A Kreml hozzátette: Putyin sértetlen, és változatlan napirenddel, a megszokott módon dolgozik, illetve az elnöki hivatal épületében sem keletkezett semmilyen kár. A RIA Novosztyi orosz hírügynökség tudomása szerint Putyin nem tartózkodott a Kremlben a támadás idején, és szerdán a Moszkván kívül található rezidenciáján folytatja a munkát.

A Reuters hírügynökség azt írta: az orosz közösségi médiában egy meg nem erősített eredetű videó kering, amelyen az látható, hogy halvány füst száll fel a Kreml mögött az állítólagos incidens után.

A Kreml nyomatékosította, hogy a történtek ellenére megtartják a május 9-re, a győzelem napjára tervezett katonai parádét Moszkvában - írta a TASZSZ orosz állami hírügynökség.

(MTI) 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiderül, hogyan lehet SpaceX részvényt szerezni – van, ahol hatalmas vagyon kell hozzá
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 09:14
Öt brókercégnél lehet jegyezni, de van, ahol szigorú feltételeket szabnak a vásárláshoz.
Makro / Külgazdaság Többet adott Magyarország, mint amennyit kapott az év első hónapjaiban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:44
Bővült az aktívum.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a részletek: ez áll a több mint 3 éve nem látott adat hátterében
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:30
Magyarország bruttó hazai termékének volumene 2026 I. negyedévében a nyers és a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint egyaránt 1,7 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit. Az előző negyedévhez képest – a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok alapján – a gazdaság teljesítménye 0,8 százalékkal emelkedett – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) második becslésében.
Makro / Külgazdaság Nagy fordulat az olaj árában
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:24
Hétfő után az ellenkező irányba indult kedden az olaj ára.
Makro / Külgazdaság Történelmi kamatcsökkentési pálya indulhat el Magyarországon
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 05:51
Hosszú évek után ismét markáns kamatcsökkenés várható idehaza, aminek a lakossági ügyfelek és a vállalatok is örülhetnek. A folyamat végére az euró bevezetése tenné fel a koronát, amivel a magyarországi piaci hitelkamatok gyakorlatilag az Ausztriában látottakkal kerülnének egy szintre. Addig azonban hosszú út vezet: a Tisza-kormánynak először is egyszerűbbé kellene tennie a mára igencsak átláthatatlanná vált támogatott hitelek rendszerét – mondta el a Privátbankárnak nyilatkozó szakértő.
Makro / Külgazdaság Már három ebola-vakcinán dolgoznak gőzerővel
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:27
Több új vakcinát fejlesztenek az ebola ritka fajtájának leküzdésére, amely már közel 250 ember halálát okozta.
Makro / Külgazdaság Franciaországban robbanás előtt a mesterséges intelligencia beruházások
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:03
A Franciaországban kilencedik alkalommal megrendezett, külföldi befektetéseknek szentelt Choose France elnevezésű rendezvényen rekordösszegű, mintegy 93 milliárd euró értékben jelentenek be beruházásokat az adatközpontok, a mesterséges intelligencia (MI) és a logisztika területén, amelyek 15 ezer új munkahelyet teremtenek – közölte hétfőn Emmanuel Macron francia államfő, az általa kezdeményezett és elnöksége idején utolsó alkalommal tartott eseményen.
Makro / Külgazdaság Ezt nem árt tudnia, ha Spanyolországba készül
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:14
Spanyolországban az előző havival azonos ütemben, 3,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten májusban – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Kicsit komorabb lett az üzleti hangulat májusban
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:59
Ez derül ki a hétfőn megjelent Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értékéből.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás üzent Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:35
A köztársasági elnök reagált Magyar Péter sajtótájékoztatóján elhangzottakra. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG