2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Kovács Zoltán, volt kormányszóvivő megbízatása összesen 29 hónapra szól, amire bruttó 14,5 millió forintot kap díjazásként. 
Kovács Zoltán kormányszóvivő bemutatja a Guy Verhofstadt-ellenes kormányzati kampányfurgont 2018. november 28-án. (Fotó: MTI / Balogh Zoltán)

Az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége tavaly nyáron közölte, hogy júlis 27-től 2021. december 31-ig Kovács Zoltán volt kormányszóvivőt, a 2021. évi "Egy a természettel" Vadászati és Természeti Világkiállítás lebonyolításért felelős kormánybiztost bízzák meg a Nimród Vadászújság főszerkesztői feladataival.

Hogy ezért Kovács Zoltán részesül-e díjazásban, az az akkori hírekből nem derült ki, a kormánybiztos vagyonnyilatkozat azonban árulkodik.

A kormany.hu-n közzétett dokumentumok szerint havi bruttó 500 ezer forintot kap Kovács Zoltán főszerkesztőként. Ez - kedvezmények érvényesítése nélkül - 332 500 forintos havi nettó fizetést jelent.

Kommunikációs államtitkárként emellé még havi bruttó 1,29 milliós, vagyis nettó 862 ezres fizetést kap. Amennyiben a jövőben nem történik változás, 2021 végéig közel 1,2 millió forintból gazdálkodhat Kovács Zoltán.

A most leadott vagyonnyilatkozata egyébként nem árulkodik sok változásról. Továbbra sincs ingatlan a saját nevén, még mindig megvan a 2008-ban vásárolt Ford Mondeója. A készpénz-állománya azonban gyarapodott, a korábbi 8 millió forint után most 9 milliót írt be.

Gazdasági érdekeltségeiben sem volt változás, kültagként érdekelt a debreceni székhelyű Unicornus Bt-ben. Munkavégzéséhez egy Skoda Kodiaq típusú személyautót (korábbi nyilatkozatában még egy Opel Antara-t tüntett fel), egy iPad Pro-t és egy iPhoneX Pro-t kapott.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
Makro / Külgazdaság Megnézhetjük, mennyibe kerül a rezsivédelem
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 12:19
A villamosenergia-, a földgáz- és a távhőszolgáltatók is pénzt kapnak rezsivédelmi szolgáltatásra, együttesen több mint 363 milliárd forintot. Ennek nagy része csak az idei első negyedév költsége.
Makro / Külgazdaság Nézőpont: 6 százalékkal vezet a Fidesz a Tisza előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:27
A Fidesz-KDNP listájának népszerűségét 46 százalékra, a Tisza Pártét 40 százalékra mérte a Nézőpont Intézet februárban. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt az előző felmérésük szerint bejutott volna a parlamentbe, de azóta csökkent a népszerűségük.
Makro / Külgazdaság Vadul hullámzik a magyar építőipar teljesítménye – elemzői verdikt a KSH-adatról
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:07
A novemberi nagy zuhanás után decemberben ismét növekedett az építőipari termelés. 
Makro / Külgazdaság Ennyivel drágult a benzin péntekre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 10:31
Február 13-ára, péntekre 5 forinttal emelkedett a 95-ös benzin átlagára, szombaton viszont nem várható változás a nagykereskedelmi árakban.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a bizonytalan választó, erősödhetnek a kis pártok
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 09:57
Közzétette friss közvélemény-kutatási adatait az Idea Intézet: eszerint a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP között továbbra is 10 százalékos a különbség, de egyre kevesebb a bizonytalan szavazó, ami a kis pártok népszerűségét növelheti.
Makro / Külgazdaság Európai bajnokvállalalatokat szeretne von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:47
Az Európai Unió 2027 végéig meg kívánja valósítani az „egy Európa, egy piac” célt – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a belgiumi Bilzenben csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Jó számokat hozott a december a hazai építőiparban
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:30
Decemberben kilábalt a gödörből a miniszteri teendőit a választásokig felfüggesztő politikus, Lázár János által eddig irányított hazai építőipar.
Makro / Külgazdaság Sasszemekkel figyelik az amerikai munkaerőpiacot – a vártnál jobb hír jött
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 17:25
A vártnál kellemesebb adat érkezett.
Makro / Külgazdaság Kiszámíthatatlan szabályozási környezet? Kiakadt az OKSZ az árrésstop meghosszabbítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 16:48
A szakmai szervezet elítélte a lépést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG