1p
Hiába küzd a német kormány, nem tudják időben elterjeszteni az elektromos autókat.
Angela Merkel német kancellár. Kép forrása: EPA/Kay Nietfeld

A Frankfurter Allgemeine Zeitung beszámolója szerint Angela Merkel feladta a kormánya célját, mely szerint 2020-ra egymillió elektromos autó közlekedjen a német utakon. A német kancellár szerint ezt „a dolgok jelenlegi állása szerint nem fogják tudni elérni”. Az elektromos autók értékesítése ugyanis az állami támogatás ellenére sem akar lendületet venni, jelenleg mintegy 100 ezer elektromos autót használnak Németországban.

Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy Németországnak fel kell készülnie az elektromobilitás korszakára, mivel a technológiai fejlődésre általában jellemző módon az elektromos mobilitás terén is valószínűleg hirtelen fog bekövetkezni az áttörés, mint ahogy az például az okostelefonok esetében is történt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
Makro / Külgazdaság Alig győzték az ajánlatokat: újabb 256 milliárd forintot zsebelt be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:24
Alacsonyabb hozamok mellett is a tervezett összeg sokszorosát értékesítette államkötvényből az Államadósság Kezelő Központ.
Makro / Külgazdaság Így szegényedtek el a nyugdíjasok az elmúlt 12 évben Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:46
Nyílik az olló a dolgozók bére és a nyugdíjak között, ezen a 13. havi és a 14. havi nyugdíj bevezetése sem változtat. A nyugdíjak egyre alacsonyabbak a bérekhez képest. 
Makro / Külgazdaság A mosoly fagy az arcára annak, aki csütörtökön tankol
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:27
Hideg van, de legalább egyre olcsóbb a benzin.
Makro / Külgazdaság A lengyeleknél már összejött, amiről a magyar kormány csak álmodik
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:33
Gyere haza, lengyel fiatal program nélkül is özönlenek haza a lengyel vendégmunkások – sőt a britek is mennek velük.
Makro / Külgazdaság Újabb gyomrost kaptak a hazai kriptósok
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:03
Már péntektől kivonul a magyar piacról egy népszerű alkalmazás.
Makro / Külgazdaság Megint felvett 3 milliárd eurónyi hitelt a magyar kormány – de milyen kamatra?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:39
Sikeres volt az eurókötvény-kibocsátás, nagy érdeklődés mellett alacsonyabb kamatra vettek a befektetők.
Makro / Külgazdaság Budapesten szinte lépni sem lehetett a külföldiektől
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:30
A magyarok viszont kevesebbet utaztak novemberben.
Makro / Külgazdaság Make the Dollar Great Again: ez is lehet Trump terve Venezuelával
Imre Lőrinc | 2026. január 8. 06:00
Egyre inkább az Európai Uniót is magába foglaló, nyugati befolyási övezetbe szorul vissza az Egyesült Államok a dollár vezető szerepének megóvása céljából. Az év eleji, sokkoló venezuelai beavatkozás is ezt mutatja. A lapunk által megkérdezett szakértő szerint hosszabb távon „csak” az olajra van szüksége az amerikaiaknak, akik a petrodollár szerepének erősítésével őriznék meg a pénzügyi status quót.
Makro / Külgazdaság Ausztriában 3,8 százalékra szelidült az infláció 2025 végén
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 16:37
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) előzetes adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG