2p
Jön az adatlavina - rögtön az év első hetén kiemelten fontos makroadatok érkeznek. Megtudhatjuk, lesz-e 760 milliárdos hiány a 60 milliárd forintos többletből, talpra tud-e állni a pocsék teljesítményt nyújtó magyar ipar, és hogyan áll a munkanélküliség, vagyis inkább a munkaerőhiány helyzete Magyarországon. A kiskereskedelemről és a feldolgozóipari kilátásokról szóló hírek már csak a habot adják a tortán.

Hétfőn publikálja a decemberi beszerzésimenedzser-indexet a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság. Novemberben tizenegyedik hónapja jelzett bővülést az index, amelynek szezonálisan kiigazított értéke 56,6 százalék volt, az elmúlt egy évben a harmadik legmagasabb.

Szerdán közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az ipari termelői árak 2016. novemberi alakulásáról szóló adatait. Októberben 1,2 százalékkal alacsonyabbak voltak az ipari termelői árak, mint egy évvel korábban, az előző hónaphoz viszonyítva viszont - három hónap csökkenés után - 0,6 százalékkal emelkedtek.

Csütörtökön publikálja az NGM gyorstájékoztatóját az államháztartás központi alrendszerének 2016 évi helyzetéről. Az első 11 hónapot 59,3 milliárd forintos többlettel zárta a központi alrendszer, miközben egész évre 761 milliárdos hiányt tervezett a kormány - az utolsó hónapra eszerint jó 800 milliárdos mozgástér maradt.

Ugyancsak csütörtökön közli a KSH a tavaly szeptember-novemberi foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokat. Augusztus-októberben a foglalkoztatottak létszáma 4 millió 404 ezer volt, 138 ezerrel több mint egy évvel korábban. A munkanélküliség az augusztus-októberi három hónapban 4,7 százalék volt az egy hónappal korábbi 4,9 százalék után. A munkanélküliek száma egy év alatt 71 ezerrel, 219 ezerre csökkent a 15-74 éves korosztályban.

Pénteken publikálja a statisztikai hivatal első becslését a tavaly novemberi ipari termelésre és kiskereskedelemre. Tavaly októberben az ipari termelés 2,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.

A kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene 2,6 százalékkal nőtt októberben az előző év azonos időszakához képest.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az évszázad gólja és a szigetekért vívott háború: Anglia és Argentína viszonya a pályán kívül is feszültséggel teli
Vámosi Ágoston | 2026. július 13. 19:23
Öt emlékezetes világbajnoki mérkőzés után ismét egymás ellen küzd az angol és az argentin válogatott, ezúttal a döntőért. A fogadóirodák az angolok mellett állnak, a csapatuk pedig az öt legértékesebb játékos nélkül is többet ér az argentin válogatottnál a Transfermarkt szerint. De ki a legértékesebb játékos, miért fontos a kivásárlási záradék, és hogyan mondhat könnyedén nemet egy csapat, amikor 150 millió eurót ajánlanak az argentin csatáráért?
Makro / Külgazdaság Megkapta az igent az alaptörvény módosítása, Sulyok Tamás hamarosan búcsúzhat
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 18:35
Átment a módosítás.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Kátai-Németh Vilmos nem mindennapi fotóval vágott vissza
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 14:26
A miniszter a Facebookon tette közzé a képet a Tisza Párt frakciójáról.
Makro / Külgazdaság Ennek az adatnak Putyin sem örülhet
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 14:01
Oroszországban gyorsult az infláció havi és éves szinten júniusban a statisztikai hivatal adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Visszhangzik a magyar sajtó a 107 eurós törölközőtől – valóban drágább a horvát tengerpart a Balatonnál?
Vámosi Ágoston | 2026. július 12. 16:49
Miután tavaly végigfutott a délszláv hírportálokon, a napokban Magyarországon is megjelent a dubrovniki boltban készült videó, amelyen egy csomag törölköző 107 euróba kerül. A Privátbankár megnézte a szállások és a vendéglátóhelyek árait, és annak a boltnak az akciós újságját is, ahol a felvételt készítették.
Makro / Külgazdaság A legjobb hír érkezett meg Brüsszelből, sokan erre vártak
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 13:49
Bréking: az imént kapta meg Magyarország uniós újjáépítési terve az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását!
Makro / Külgazdaság Euró: nem jó hír a Tisza-kormánynak – egyetlen kritériumnak sem felel meg Magyarország
Czwick Dávid | 2026. július 10. 11:42
Lesújtó képet fest az Európai Központi Bank friss konvergenciajelentése Magyarországról. Már csak öt ország szerepel a jelentésben, ennyien maradtak az uniós csatlakozó tagállamok közül, amelyek vállalták az euró valamikori bevezetését. Közöttük Magyarország a szégyenpadon csücsül, más régiós tagállamok legalább részsikereket tudtak felmutatni. 
Makro / Külgazdaság Komoly befektetést jelentett be a Micron
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 08:46
A cég közölte, hogy 3 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államok félvezetőipari ellátási láncának megerősítésébe.
Makro / Külgazdaság Brüsszelben küzd az uniós pénzekért Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. július 10. 07:04
Az uniós pénzügyi vezetőkön múlik minden.
Makro / Külgazdaság Kilőtt az M1 nézettsége az adásszünet után
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 19:25
A fekete-fehér felirat alatti nézettséget nem tudták mérni, de kétmillió környékére becsülik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG