2p

Ismét személyes beszélgetésekre kerül sor az Mfor.hu és a Privátbankár.hu által szervezett Klasszis Klubban. Ezúttal az ingatlanpiac aktuális kérdéseit járjuk körül június 14-én, szerdán, többek között Lázár János építési és közlekedési miniszterrel, valamint az ingatlanfejlesztői, az energetikai és a finanszírozói szektor vezető képviselőivel.

Lehangoló képest festett a Központi Statisztikai Hivatal a hazai építőiparról: márciusban a termelés volumene a nyers adatok szerint közel tíz százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Szakértők biztosra veszik, hogy éves szinten is mínuszban lesz az ágazat, csupán az a kérdés, mekkora lesz a visszaesés 2022-höz képest.

Mi lesz a folyamatban lévő lakossági építkezésekkel, felújításokkal? Az állami projektekből már többet is lefújtak, kérdés, szükség lesz-e továbbiak felfüggesztésére? S mennyire fékezi az építőipari keresletet az európai uniós rekorder infláció?

Az első panelbeszélgetésben ezekre a kérdésekre keressük a választ Lázár János építési és közlekedési miniszterrel, Ifj. Chikán Attilával, az Alteo Nyrt. vezérigazgatójával és Takács Ernővel, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnökével.

Nemcsak az egyre magasabb fogyasztóiár-index miatt maradhat fájdalmasan emlékezetes a 2022-es év, hanem az energiaválság okán is. S nagyon úgy tűnik, hogy ez az időszak még nem ért véget. Számos cég és egyéb intézmény megpróbálja túlélni a magas energiaárakat. Némelyek előbbre hozták az energiahatékonyságot célzó beruházásaikat, mások megpróbálták csökkenteni az energiafelhasználásukat. Akadt nem kevés olyan vállalkozás, intézmény, amely kénytelen volt időszakosan vagy véglegesen bezárni, felfüggesztve vagy megszüntetve a tevékenységét.

Mit lehet ebben a helyzetben tenni? Hogyan érdemes fűteni, távhővel vagy hőszivattyúval? Mennyit hoznak a napelemek? Hogyan kell megtervezni egy energetikai korszerűsítést? Milyen elérhető zöld hitelek vannak cégeknek és közületeknek?

Ezek vélhetően sok céget foglalkoztató kérdés, amelyet a második panelbeszélgetésen járunk körbe meghívott vendégeinkkel. Többek között Barta Zsomborral, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) elnökével és Madler Attilával, a CPI Hungary vagyonkezelési igazgatójával.

Az esemény weboldala, jelentkezés >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Erős nyári szezonra számít idén is a Budapest Airport
Sipos Ildikó | 2026. június 12. 13:00
A közel-keleti konfliktus bizonytalanságot hozhat. A cég nem érzi veszélyben a Terminál+ projekt megvalósítását a kormányváltás miatt. 
Makro / Külgazdaság Valamelyest csökkent a német árnyomás
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 10:29
Németországban az előzetes becsléssel összhangban 2,6 százalékra lassult az éves infláció májusban az előző havi 2,9 százalékról. Ez a német szövetségi statisztikai hivatal végleges adata.  
Makro / Külgazdaság Az ipar továbbra is keresi önmagát
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 08:45
Az előző év azonos időszakához mérten 0,9 százalékkal bővült, az előző hónaphoz képest 1,1 százalékkal mérséklődött az ipari termelés idehaza. A KSH második becslése alapján április sem hozott megváltást a hazai ipari szereplők számára.
Makro / Külgazdaság Utak és vasutak is bőven épültek áprilisban – ez tartotta életben az építőipart
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 08:39
A régiók között nagyok az eltérések: Fejér és Csongrád-Csanád megyében visszaesett az építőipari termelés áprilisban, míg Budapesten és Komárom-Esztergom megyében bővült.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Magyar Péter Ruff Bálintnak ajándékozta a Nemzeti Hitvallást
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 20:21
A kormány döntött az úgynevezett Nemzeti Hitvallás közintézményekből való eltávolításáról. Magyar Péter a kormányszóvivőin masírozott ki a Miniszterlenökségben lévő példánnyal. 
Makro / Külgazdaság Hol lehet elbújni külföldön a felelősségrevonás elől magyar állampolgárként?
Litván Dániel | 2026. június 11. 18:46
Van olyan hely a világon, ahol semmitől sem tartva élvezhetné az életét az, akit a magyar hatóságok mondjuk az előző kormányzat alatt elkövetett dolgok miatt haza akarnak hozni? Lattmann Tamást kérdeztük kiadatási egyezményekről, a vagyonvisszaszerzés lehetőségeiről, vagy éppen esetleges diplomáciai mentességekről.
Makro / Külgazdaság Fájhat Trump feje, brutálisan drágul a benzin az USA-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 17:31
Rossz hírek jöttek a gazdaságból: több hónapos csúcsra nőtt az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma, miközben az üzemanyag 23,4 százalékkal drágult. 
Makro / Külgazdaság Mohácsi Duna-híd műszaki tartamának teljes átvizsgálása
Sipos Ildikó | 2026. június 11. 16:05
A mohácsi Duna-híd beruházásának átvizsgálására és a teljes műszaki tartalmának áttekintésére kérte a kormány közlekedési és beruházási minisztert.
Makro / Külgazdaság Az EKB a kamatemelésről: inflációs nyomást okoz a közel-keleti háború
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 15:51
Az euróövezet központi bankja szeretne olyan monetáris politikát folytatni, ami biztosítja a 2 százalékos inflációt középtávon.
Makro / Külgazdaság Egész nyáron ülésezni fog a parlament – jelentette ki Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 15:05
Ezúttal kétórás volt a Kormányszóvivői tájékoztató, melyen Magyar Péter miniszterelnök is részt vett. A vagyonadóról is beszélt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG