3p

Tényleg itt a repülőrajt, jön a gazdasági áttörés?
Mi vár a magyar vállalkozásokra? Mit okoz az árrésstop?

Online Klasszis Klub élőben Oszkó Péterrel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. április 8. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Addig egészen biztosan nem, amíg nem lesz meg a vakcina, addig jóformán mindenki csak találgat. S persze nem kevesen vagyunk, akik abban bíznak, hogy a COVID-19 nemcsak negatív következményekkel jár, hanem hozzájárul ahhoz, hogy mindenki elgondolkodjon arról, a járvány miatti kényszerintézkedésekből mennyit lehet átmenteni a „békeidőkre”, hogy tisztább és élhetőbb legyen a világunk.

Csabai Károly, az Mfor.hu és a Privátbankár.hu szakújságírója a Trend Fm Reggeli Monitor című műsorában aktuális témákat járt körül.

Ahogy április környékén szinte mindenkit az foglalkoztatott, mikor térhet vissza a koronavírus-járvány miatt felbolydult élet a normális kerékvágásba, addig most az a fő topik, lesz-e második hullám. Illetve van-e már most is, hiszen egyre több országból ismét növekvő fertőzöttségi adatok jönnek. Közülük is több kelet- és közép-európai államból. Például Horvátországból, ahol az utóbbi napok számai már elérték a tavaszi csúcsot. Nem csoda, hogy sok honfitársunk figyeli aggódva a déli szomszédainktól érkező híreket, hiszen az adriai tengerpart az egyik legkedveltebb üdülőhely.

Illusztráció. Fotó: Pixabay
Illusztráció. Fotó: Pixabay

Azt, hogy Magyarországon lesz második hullám, maga Orbán Viktor valószínűsítette május elején, mondván, „nyáron lelassulhat a járvány, utána jön a második szakasz, október-november környékén”. Az erre való felkészülést lehet kiolvasni abból, hogy bár sokan már a pokolba kívánják a maszkot, annak viselése továbbra is kötelező a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban. S valószínűleg ez így is marad még egy ideig, noha voltak feltételezések arról, hogy az operatív törzs azt követően, hogy a kormány lefújta a veszélyhelyzetet, ezt az előírást eltörli. Az pedig, hogy a kormány többezer milliárd forintot különített el a parlament által múlt héten elfogadott 2021-es költségvetésben a járvány elleni védekezésre, ugyancsak arra utal, hogy a koronavírus tekintetében még erős hónapokra lehet számítani.

Ez azt is jelenti, hogy még korainak tűnik azon lamentálni, vajon a COVID-19 levonulását követően sikerül-e annak pozitív hatásait megtartani. Jelesül, hogy csak a valóban indokolt esetben kerül sor személyes találkozókra, gondolva itt mindenekelőtt az üzleti tárgyalásokra. Ez ugyanis az utazások csökkenése révén hozzájárulhatna az egészségesebb levegőhöz. Vagyis ahhoz, hogy az élet mégse a régi kerékvágásba térjen vissza.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Donald Trump belenyúlt a darázsfészekbe – recesszióba rohan Amerika?
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 13:24
Egyre baljósabb jelentések érkeznek az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Teljes a kétségbeesés, mindenki menekül
Csernátony Csaba | 2025. április 7. 12:09
Donald Trump olyan csúcsot ért el önmaga promóciójában, amit aligha csinál bárki utána. A tőzsdék folytatódó zuhanása közben több tucat ország jelentkezett be nála, hogy tárgyalna az új vámokról.
Makro / Külgazdaság Ennyit jelentettek a nagy állampapírkamat-kifizetések?
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 11:16
A januáritól elmaradó februári kiskereskedelmi adatokra reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium és az elemzők.
Makro / Külgazdaság Nagy változás jön május 1-jével
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 10:48
Emelkednek a környezetvédelmi bírságok.
Makro / Külgazdaság Itt a bizonyíték: ezért is lehetett szükség az árrésstopra
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 08:30
A kiskereskedelem a janári emelkedés után februárban megtorpant.
Makro / Külgazdaság A magyar munkaerő az unió legolcsóbbjai közé tartozik
Privátbankár.hu | 2025. április 6. 10:31
Az egy órára jutó munkaerő-költség alapján.
Makro / Külgazdaság Trump vámjai még jól is jöhetnek Magyarországnak — interjú Virovácz Péterrel
Bózsó Péter | 2025. április 6. 06:02
Az ING Bank vezető elemzője fejtette ki véleményét a héten bejelentett vámok hatásáról a forint árfolyamára, hazánk külkereskedelmi és fizetési mérlegére, valamint növekedésére.
Makro / Külgazdaság Van fény az alagút végén – alulértékelt a forint, beindulhatnak a befektetések is?
Privátbankár.hu | 2025. április 5. 15:38
Jöhetnek pozitív fordulatok is idén a hazai gazdaságban? Az OTP elemzői szerint igen, de a kockázatokat sem hallgatják el.
Makro / Külgazdaság Erre költené Donald Trump a vám-dollármilliárdokat? Átcsúszott a szenátuson a javaslata
Privátbankár.hu | 2025. április 5. 14:41
Adók helyett vámok és kiadácsökkentés sok-sok ezermilliárd dolláros értékben. Hiába szavaztak republikánusok is a javaslat ellen, az most a kongresszus elé kerülhet.
Makro / Külgazdaság Két matematikai osztás kellett csak a világ káoszba taszításához
Buksza blog | 2025. április 5. 13:33
Kína a kiszámítható gazdasági partner szerepét veheti fel, Tajvanon megerősödhetnek a Kínához csatlakozást támogató politikai erők, az EU tárgyalna. Jönnek a reakciók Trump vámcunamijára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG