2p

Mik a legfontosabb aktualitások az ESG és a fenntarthatóság terén?
Mit hoz az EU Omnibus csomagja?
Merre tart a szabályozás? Mik az MNB ajánlásai, elvárásai?
Hogyan birkóznak meg az ESG jelentette kihívásokkal a vállalatok a gyakorlatban?

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A kormány már nagyon várja a felminősítést.

A kormány azt várja, hogy tavasszal a Fitch Ratings, a Moody's Investors Service és a Standard & Poor's felminősíti az országot, javítja adósbesorolását - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügyekért felelős államtitkára az M1-en.

Magyarország a hitelminősítőknél. Forrás: MNB

Hornung Ágnes szerint a felminősítésre a legnagyobb esély a Fitch Ratingsnél lesz, ugyanis ez volt az első, aki egy évvel ezelőtt pozitívra változtatta Magyarország kilátásait.

Mi ez, ha nem jó hírek?

Mikor néznek felénk a hitelminősítők? Itt az idei menetrend >>>>

Az államtitkár felidézte, hogy Magyarország gazdasági helyzetéről, teljesítőképességéről a Morgan Stanley pénzügyi szolgáltató csoport jelentése elismerően, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) jelentése pedig a várakozásokat felmúló pozitív hangnemben fogalmazott ezen a héten.  Az IMF jelentéséről itt olvashat bővebben >>>>

Az IMF és a Morgan Stanley jelentése is azokra a területekre fókuszál, amelyeket a hitelminősítők kiemelten figyelnek - tette hozzá az államtitkár.

Arról is beszámolt, hogy a Nemzetközi Valutalap bírálta az üzleti környezetet, amelyet tovább kell javítani, és a bonyolult adórendszert. Hornung Ágnes erről kifejtette, hogy az adókedvezmények rendszere éppen azt szolgálja, hogy a családoknál, a vásárlóknál több pénz maradjon.

Mit mond a miniszter?

Varga Mihály szerint a magyar gazdaságról szóló, a nemzetközi intézmények által kiadott elemzések azt támasztják alá, hogy az idei év során indokolt Magyarország hitelminősítésének kedvező felülvizsgálata.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Drámai fejlemények a német választási kampányban
Káncz Csaba | 2025. február 9. 10:11
Friedrich Merz, a CDU kancellárjelöltje megingatta az AfD elleni tűzfalat. De úgy tűnik, hogy ez aligha ártott neki. A pártja egységesebben áll mögötte, mint valaha. Káncz Csaba jegyzete
Makro / Külgazdaság A mentőprogramok is hiábavalónak tűnnek és még csak most jön az újabb pofon
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 16:11
A legnagyobb multik arra panaszkodnak, hogy nem látják a kilábalás jeleit kínai piacukon annak ellenére, hogy a pekingi kormány több lépésben próbálta élénkíteni az ázsiai ország gazdaságát.
Makro / Külgazdaság Trump ígért egyet, de beletörik a bicskája
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 15:55
Hiába szeretné kőolajfürdőbe mártani Amerikát Donald Trump, a dolog nem így működik.
Makro / Külgazdaság Forint kontra autósok: hol tart a dolog és mi várható?
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 13:13
Az üzemanyagok hazai ára összességében csak minimálisan változott, hiszen az egy héttel korábbi szinthez képest a benzin két, míg a gázolaj egy forinttal drágult. A stabil árak az uniós rangsorban is visszaköszönnek.
Makro / Külgazdaság Így is lehet spórolni a fűtésen, érdekes tűzifás példa a közelből
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 12:31
Országonként eltérő, hogy a téli fűtés számos lehetősége közül éppen melyik a legolcsóbb. Ez igaz a kelet-közép-európai régióra is, ám elég meglepőnek tűnik, hogy Szerbiában mi a legjobb megoldás.
Makro / Külgazdaság Vastagon megkent mézes madzagot húzott el Trump orra előtt az ukrán államfő
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 11:58
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna vezetője az USA elnökének üzleti gondolkodásmódjára bazírozva akarja megszerezni Donald Trump támogatását az oroszok ellen és teljesítené Trump egyik régi elvárását is.
Makro / Külgazdaság Bosszút állt Donald Trump a szívószálakon és elődjén, Joe Bidenen
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 11:21
Tovább folytatódik Donald Trump amerikai forradalma.
Makro / Külgazdaság Orosz gáz: újabb fejezetek jönnek
Privátbankár.hu | 2025. február 8. 08:08
Mérföldkőhöz érkezett az orosz földgáz szállításának története 2025 első napjával, amikor leállt az utolsó Ukrajnán keresztül érkező szállítás is. Itt azonban még nincs vége. 
Makro / Külgazdaság Hétvégén is nagyra nyithatja bukszáját a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 17:32
Itt vannak a számok. Jó nagy számok.
Makro / Külgazdaság Trump vámjai újabb rezsimizériát indíthatnak
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 10:34
Donald Trump Kínára kivetett vámjai kereskedelmi háborút indítottak el, amelynek hatása az energiapiacra és a magyar gazdaságra is kiterjedhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG