2p

27 áldozatot szedett az újabb természeti katasztrófa.

Péntekre 27-re nőtt a Törökország északi részén, a Fekete-tenger partján fekvő Kastamonu, Sinop és Bartin tartományt sújtó áradások halálos áldozatainak a száma - közölte a török katasztrófavédelem (AFAD).

Előző nap kora este még 11, a késő esti beszámolók szerint pedig 17 volt a halottak száma. Péntekre Kastamonu tartományban 25, Sinopban két ember vesztette életét. Bartinban egy eltűnt után továbbra is folyik a kutatás.

Az ár számtalan autót ragadott magával, házak váltak lakhatatlanná, a földcsuszamlások miatt pedig sok út járhatatlan. Több híd is összeomlott.

Mentőalakulatok tagjai menekítik ki otthonaikból az embereket a heves esőzések nyomán bekövetkezett áradás és földcsuszamlás sújtotta Kastamonuban, Ankarától északra 2021. augusztus 12-én. (Fotó: MTI/EPA/Anadolu/Mehmet Kaman)
Mentőalakulatok tagjai menekítik ki otthonaikból az embereket a heves esőzések nyomán bekövetkezett áradás és földcsuszamlás sújtotta Kastamonuban, Ankarától északra 2021. augusztus 12-én. (Fotó: MTI/EPA/Anadolu/Mehmet Kaman)

A bajba jutottakat csónakkal, helikopterrel, munkagépekkel mentik a hatóságok. A munkálatokban a katonaság és a parti őrség is részt vesz. Az AFAD adatai szerint eddig 1720 embert menekítettek ki. Kastamonuban 112, Sinopban pedig 86 falu maradt áramellátás nélkül.

Süleyman Soylu török belügyminiszter csütörtök éjszaka a régióba látogatott. Újságíróknak nyilatkozva azt mondta, hogy ez a legsúlyosabb áradás, amit valaha látott. Murat Kurum török környezeti és városfejlesztési miniszter jelezte, hogy hozzáláttak a károk felméréséhez.

A térségre szerda óta rekordmennyiségű csapadék hullott, az éves mennyiség mintegy harmada, ráadásul a várakozások szerint szombatig folytatódik az esőzés.

Törökország délnyugati részében ezzel párhuzamosan már sikerült megfékezni az erdőtüzeket, amelyekből július 28. óta országszerte 299-et számláltak. Csütörtökre az összes tűzfészket ellenőrzés alá vonták a szakemberek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Átalakítják Kármán Andrásék az Orbán-kormányok alatt megszokott rendszert
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:00
Az európai uniós források lehívása érdekében az államháztartási szabályok módosítását kezdeményezte a kormány. Az Országgyűlés honlapján olvasható törvényjavaslat szerint az ország költségvetését a kormánynak ismét ősszel kell majd benyújtania a parlamentnek.
Makro / Külgazdaság Friss előrejelzés jött: ennyivel nőhet idén a magyar GDP
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:20
A kedvezőtlen nemzetközi környezetben idén 2 százalék körül alakulhat a GDP-növekedés Magyarországon a Kopint-Tárki szerdán közzétett konjunktúrajelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Mennyi vagyon szerezhető vissza a NER-től? Ezt is kérdezzük Ligeti Miklóstól a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:02
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója július 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Elérte a benzin ára a korábbi védett szintet, a dízel még olcsóbb
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 11:35
Ezúttal nem módosulnak a nagykereskedelmi üzemanyagárak idehaza.
Makro / Külgazdaság Több éve nem látott szintre lassult a kínai gazdasági növekedés
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 07:59
A helyi statisztikai hivatal 2022 óta nem regisztrált olyan lassú növekedést a kínai gazdaságban, mint az idei második negyedévben.
Makro / Külgazdaság Föltámadott a tenger, Varga Mihályék szempontjából a legrosszabbkor?
Imre Lőrinc | 2026. július 15. 05:44
Ha a napokban megnyílna a Hormuzi-szoros (amire a friss fejlemények tükrében vajmi kevés esély van), akkor is csak jövő márciusban térhetne vissza a forgalom a február 28-án kitört iráni-izraeli-amerikai háború előtti szinthez – erről ír a Nemzetközi Valutaalap (IMF) júliusi gazdasági előrejelzésében. A világ nagy erőközpontjai lassuló GDP-növekedéssel és emelkedő inflációval számolhatnak, miközben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nagyon optimistának tűnik a globális trendekhez képest. Nagy kérdés, hogy a kiújult közel-keleti konfliktus befolyásolja-e a június végén Varga Mihály által meghirdetett „mini kamatcsökkentési ciklust”.
Makro / Külgazdaság Megőrizte első helyét, ismét a Samsung a legnagyobb mobilgyártó
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 17:25
 24 százalékos a vállalat  globális piaci részesedése. 
Makro / Külgazdaság Extradíjjal járhat, ha kötelező biztosítás nélkül autózunk
Dr. Tarpai Lajos Tamás | 2026. július 14. 15:25
Ha járművünk nincs kivonva a forgalomból, akkor folyamatosan rendelkeznünk kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással. Akár egy rövid biztosítatlan időszak miatt is jelentős többletköltséget, fedezetlenségi díjat fizethetünk. Kellő körültekintéssel viszont elkerülhető ez az extrateher.
Makro / Külgazdaság Itt a vége: kegyetlen drágulás érkezik a benzinkutakra
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 12:53
Úgy tűnik újra elfelejthetjük a visszafogottabb árakat.
Makro / Külgazdaság Kilábalt az apátiából a közbeszerzési piac, de lehet, hogy korai az öröm?
Imre Lőrinc | 2026. július 14. 11:11
Nagyon nagyok a cégek várakozásai a 2015-ös közbeszerzési törvény módosításával kapcsolatban. Tíz éve nem tapasztalt érdeklődés látható, azonban az igazi intézményi átalakulás még várat magára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG