3p

Nagyon sok magyar vállalkozás került nehéz helyzetbe, mert a korábbi szerződésben foglaltaknak a többszörösét fizethetik az elektromos áramért és a gázért. Persze a lakossági ügyfelek sincsenek jobb helyzetben, ha átlépik az átlagfogyasztást. Mire számíthatunk akár az ellátás, akár az árak kapcsán, többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ Magyarország egyik legkiválóbb energetikai szakértőjével, Holoda Attilával a Klasszis Klub következő rendezvényén.

Hiába ígért a kormány olcsó energiát, alacsony rezsiköltségeket a lakosságnak és a kisvállalatoknak is, 2022 nyarán kiderült, hogy ezt képtelen teljesíteni. Így milliós számban kerültek akár magánszemélyek, akár vállalkozások hirtelen korábban elképzelhetetlen szituációba. A lakosságot érintő nehézségekkel nagyon sokat foglalkozott a hazai média, de olvasóink egy része személyesen is érintett lehet. Sajnos sok százezer, korábban az egyetemes szolgáltatási körbe tartozó mikrovállalkozást létében fenyegetnek az emelkedő árak.

Hasonlóan nehéz helyzetbe kerültek azok a cégek, amelyeknek a korábbi szerződése az év elején változott, hiszen általános, hogy akár 8-10-szeres árat számláznak az idei évtől az áram vagy gázszolgáltatók nekik. Mindez pedig magukon az adott vállalkozásokon túlmutató folyamatokat indíthat el, hiszen amennyiben a megnövekedett költségeket nem tudják tovább hárítani, akkor az csődökhöz és növekvő munkanélküliséghez vezethet. A helyzet ugyan az utóbbi hónapokban látszólag javult, hiszen a világpiaci energiaárak látványosan visszaestek, ám ebből a fogyasztók jelenleg semmit sem érzékelnek. A laikusok számára az sem látszik, hogy a döntéshozók részéről az idei szezonra adott pénzügyi támogatásokon túl milyen konkrét lépések születnek, amelyek akár az ellátásbiztonság, akár az árak szempontjából érdemben javítják a helyzetet.

Holoda Attila lesz a Klasszis Klub vendége, kérdezze Ön is a szakértőt!
Holoda Attila lesz a Klasszis Klub vendége, kérdezze Ön is a szakértőt!

Ezekről a problémákról, aktualitásokról beszélünk a Klasszis Klub következő rendezvényén Holoda Attila energetikai szakértővel. Megkérdezzük, hogy mire számíthatunk és milyen további kihívásokkal kell majd szembenézni akár a magánfogyasztóknak akár a vállalkozásoknak a jövőben.

A mintegy egyórásra tervezett, online rendezvény időpontja: 2023. január 17., 15:30. Az eseményen, amelyen Olvasóink is feltehetik kérdéseiket, ingyenes a részvétel, ugyanakkor regisztráció szükséges. Regisztrálni itt lehet >> Minden kedves Olvasónkat szeretettel várjuk!

Regisztráljon most! >>

A korábbi Klasszis Klub rendezvények összefoglalóit alább találja:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hatékonyabb lesz a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal, mint az elszámoltatási biztosok?
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 19:01
A vagyonvisszaszerzés lehetőségéről, az új Fidesz-frakció friss tagjairól és nagy hiányzóiról, a „poloskázás” miatti bocsánatkérésről, illetve az eddigi kormánypropaganda háttérbe szorulásáról is beszélgetett az ATV Egyenes Beszéd című műsorában kollégánk, Dobos Zoltán Rangos Katalinnal és Rónai Egonnal.
Makro / Külgazdaság Döbbenetes lépésre szánta el magát az Egyesült Arab Emírségek
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 17:45
Az Egyesült Arab Emírségek kilép a Kőolajexportáló Országok Szervezetéből (OPEC), valamint az OPEC+ -ból is – közölte kedden az emírségek energiaügyi minisztere.
Makro / Külgazdaság Záporoztak az új kormánnyal és az euróval kapcsolatos kérdések Varga Mihály felé
Imre Lőrinc | 2026. április 28. 16:45
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa a várakozásoknak megfelelően 6,25 százalékon hagyta az irányadó rátát a választások utáni első kamatdöntő ülésén. A 15 órakor kezdődő sajtótájékoztatón Varga Mihály jegybankelnök a monetáris politikai irányvonalai mellett számos kérdést kapott a legfontosabb aktuálpolitikai kérdésekkel és a Tisza gazdasági ígéreteivel kapcsolatban is.
Makro / Külgazdaság Tényleg jó ötlet az euró bevezetése?
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 16:35
A Tisza-kormány elkötelezett az euró bevezetését illetően, a leendő pénzügyminiszter, Kármán András szerint 2030-ra elérhetőek a csatlakozás feltételei. Hogy milyen hatása lehet a magyar gazdaságra ennek, arról munkatársunk, Király Béla beszélt az ATV Start műsorában. Az euróbevezetés mellett a Tisza agrárprogramjának központi eleme, a zöldségek és gyümölcsök áfacsökkentése is terítékre került.
Makro / Külgazdaság A Patrióták nekimentek, de így is elfogadta az Európai Parlament a hétéves költségvetés tervét
Vámosi Ágoston | 2026. április 28. 15:11
Egységes tervvel állhat az Európai Parlament a tagállamok állam- és kormányfői elé: elfogadták az MFF-jelentést. Az ellentét azonban nem csak a Parlament és a Bizottság között éleződött ki, a pártcsaládok is eltérő irányba húznak.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor volt szövetségese is uniós bírósághoz fordult
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 14:45
Szlovákia pénteken beadta panaszát az Európai Unió bíróságához az orosz gáz importját tiltó és az orosz kőolaj behozatalának leállítására való felkészülést előirányzó, idén januárban hozott uniós döntés miatt – jelentette be Boris Susko szlovák igazságügy-miniszter közösségi médiaplatformján kedden.
Makro / Külgazdaság Először döntöttek a kamatokról Varga Mihályék a választás óta
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 14:01
Első kamatdöntő ülését tartotta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az április 12-i választás és a Tisza Párt kétharmados győzelme óta. A jegybank a politikai változás ellenére nem módosított a 6,25 százalékon álló alapkamaton.
Makro / Külgazdaság Még drágább lesz a tankolás szerdától
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 10:47
Persze csak annak, aki piaci áron tankol.
Makro / Külgazdaság Fontos hírt közölt a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. április 28. 06:58
A felek közös célja az európai piaci jelenlét további erősítése.
Makro / Külgazdaság Széthúznak az uniós intézmények, és ezt a gazdák és a leszakadó térségek bánhatják
Vámosi Ágoston | 2026. április 28. 05:59
Az Európai Parlament azt szeretné, ha még ebben az évben véglegessé válna az Európai Unió 2028 és 2034 közötti költségvetése. A tervei azonban nagyságrendekkel többe kerülnének, mint az Európai Bizottságé. A legnagyobb különbség a mezőgazdasági támogatások és a felzárkóztatáshoz szükséges források területén van, amelyeket a Bizottság jelentősen visszavágna a versenyképességre hivatkozva.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG