1p

Az év első hét hónapjában 175 százalékkal nőtt éves bázison Kína akkumulátortermelése az iparág szakmai képviseleti szervezetének a jelentése szerint.

A China Automotive Battery Innovation Alliance adatai szerint az év első hét hónapjában Kína akkumulátortermelése 175,6 százalékkal 253,7 gigawattórára (GWh) emelkedett az előző év azonos időszakához képest.

Majdnem kész, már csak pár chip kéne bele... Illusztráció: Depositphotos
Majdnem kész, már csak pár chip kéne bele... Illusztráció: Depositphotos

A január-júliusi időszakban 153,8 GWh lítium-vas-foszfát akkumulátort gyártottak, ami 227,1 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A lítium akkumulátorok termelése 99,5 GWh volt, ami 121,9 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

Kínában összesen 134,3 GWh akkumulátort építettek be elektromos járművekbe az év első hét hónapjában, ami 110,6 százalékos növekedés az előző évhez képest. A júliusban gyártott akkumulátorok kapacitása 47,2 GWh volt, ami 172,2 százalékkal több, mint tavaly.

Pénteken jelentették be, hogy a kínai Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL), a világ legnagyobb akkumulátorgyártója Debrecenben hozza létre második európai üzemét mintegy 3 ezer milliárd forint értékben.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány? Erről is kérdezzük Pogátsa Zoltánt a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:53
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense április 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság 173 milliárdos búcsúajándékot hagy a kasszában az Orbán-kormány Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:43
Nagy érdeklődés mellett, alacsonyabb kamatszinteken keltek el az államkötvények a csütörtöki aukción, az ÁKK közel háromszor annyit adott el mint tervezett.
Makro / Külgazdaság Klebelsberg Központ : „Ha megkérdezik a véleményünket, elmondjuk”
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:31
A Tisza kormány oktatási programjának egyik radikális pontja a Klebelsberg Központ felszámolása, ezért azt kérdeztük az intézménytől, hogyan látják az új iskolai tanévben betöltött szerepüket. 
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a dízel péntektől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:16
De mi lesz a benzinnel?
Makro / Külgazdaság Akár 1500 milliárdos mínuszt is hozhat a Tisza adóprogramja
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:21
A vagyonadó inkább szimbolikus eszköz, a másik oldalon viszont súlyos százmilliárdoktól esne el a költségvetés.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt Britanniában? Az elemzők se értik, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:41
Nagyon másra számítottak az első három hónapban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:07
Szimbolikus gesztus. Lenne.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Matolcsy György a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:29
De nem beszélt az eredményről.
Makro / Külgazdaság Egyetlen szavazással hatalmas vagyonokat szerezhet vissza a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:18
A fideszes kétharmad hozta létre a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a tiszás akár törölheti is őket. A vagyontömeg legalább 3058,7 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Nem költözik be Magyar Péter Orbán Viktor helyére
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:08
A Tisza elnöke nem a Várban fog dolgozni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG