2p

Legkevesebb negyven ember életét követelte vasárnap egy politikai rendezvényen elkövetett robbantás Pakisztán északnyugati részén, a forrongó Hajber-Pahtunva tartományban - közölték a helyi rendőrség és az egészségügyi hatóságok.

Nem sokkal korábban még harminc halottról lehetett tudni. Legalább 150-en megsebesültek a pokolgépes merényletben. A hatóságok mindemellett jóval magasabb áldozatszámtól tartanak. "Nem tudjuk pontosan megmondani, hányan vesztették életüket, de nagyon sok a holttest a helyszínen" - közölte egy rendőrségi szóvivő.

Az incidens az Afganisztánnal határos Badzsaur körzetben, a Dzsamiat Ulema-i-Iszlam (JUI-F) pakisztáni konzervatív iszlamista párt rendezvényén történt.

Egy sérült férfit szállítanak el a mentőalakulatok Badzsaur körzetben Pakisztánban egy pokolgépes merénylet után 2023. július 30-án. Fotó: EPA/RESCUE 1122
Egy sérült férfit szállítanak el a mentőalakulatok Badzsaur körzetben Pakisztánban egy pokolgépes merénylet után 2023. július 30-án. Fotó: EPA/RESCUE 1122

A pakisztáni televízióban megjelent képsorokon a pusztítás mértékét lehetett látni: földön fekvő holttesteket, eldőlt székeket és véráztatta áldozatokat, akiket a mentőegységek próbáltak biztonságba vinni. A rendezvényen több százan voltak jelen. A súlyos sérülteket helikopterekkel vitték a tartományi székhely, Pesavár kórházaiba.

A merénylet elkövetőjeként eddig egyetlen szervezet sem jelentkezett. A JUI-F ugyanakkor már a múltban is célpontja volt terrortámadásoknak.

A pakisztáni Geo televízió közölte, hogy egyik operatőre súlyos fejsérülést szenvedett és kritikus állapotban kellett kórházba szállítani.

Maulana Fazl-ur-Rehman, a JUI-F elnöke az afganisztáni tálibok hatalmának egyik támogatója a szomszédos országban. Pártja az iszlámábádi kormánykoalíció tagja. 2023 őszén Pakisztánban parlamenti választások esedékesek. Terrorszervezetek a múltban gyakran követtek el merényleteket politikai rendezvények ellen Pakisztánban.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG