1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Négy éves csúcsra nőtt az új lakások és az építési engedélyek száma az Egyesült Államokban szeptemberben.

Négy éves csúcsra, 872 ezerre emelkedett szeptemberben az új lakás építések száma szeptemberben. Ez 15 százalékos növekedés egy év alatt és meghaladta a várakozásokat. A jövőbe mutató adat, a kiadott építési engedélyek száma szintén négy éves csúcsra emelkedett közben, 894 ezerre, 11,6 százalékos éves bővüléssel.

Az adatok közlésével egyidőben felfelé módosították az augusztusi építési adatokat ( 750 ezerről 758 ezerre), viszont a kiadott engedélyek számát kismértékben csökkentették a második olvasatban. A szeptemberi beszámoló erős adu azok kezében, akik szerint az amerikai lakáspiacon ha kisebb-nagyobb megingásokkal is, de tartóssá vált a pozitív korrekció és a kilábalás. Az adat átmenetileg erősítette kissé az amerikai dollárt, az azonban hamar gyengülésnek indult ismét.

 

Forrás: Dealbook Privátbankár
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szakad a lengyel Fidesz, már meg is alakult az új frakció
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 12:52
Nem várt sokat a lengyel Mateusz Morawiecki.
Makro / Külgazdaság Hogyan lett Kína és Szingapúr a két legnagyobb magyarországi beruházó?
Imre Lőrinc | 2026. július 29. 10:47
Igazán markánsan a 2020-as évektől látszódik a távol-keleti nagyberuházók szerepének felértékelődése a magyar gazdaságban. Tavaly Kína és Szingapúr hozta a legnagyobb volumenű befektetéseket hazánkba, az ázsiai tőke különösen a feldolgozóiparban lett meghatározó. Nagy kérdés, hogy a Tisza-kormány alatt változhat-e ez a felállás.
Makro / Külgazdaság Térdre rogyott a földrengés miatt a Toyota és a Honda
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 09:56
A kedden, Japánban történt erős földrengés után meghozták a fájdalmas döntést. Közben egyre több halálos áldozatról tudni a természeti csapás után, zajlik a mentés is.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb a baj a hazai turizmusban, a nyár is gyengén indult
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 08:30
A KSH szerint kevesebb volt a vendég júniusban és rövidebb ideig is maradtak, mint tavaly ilyenkor.
Makro / Külgazdaság A lesajnált európai gazdaság köröket vert most Kínára
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 17:22
Lassult a globális elektromosautó-piac növekedése az első fél évben – derült ki a PwC nemzetközi könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó cég kedden ismertetett tanulmányából. Ez elsősorban a kínai piac visszaesésével magyarázható, miközben Európában továbbra is erőteljes növekedés volt tapasztalható. 
Makro / Külgazdaság Friss helyzetkép: így áll most Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:32
Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben – írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
Makro / Külgazdaság Majdnem húszéves rekord dőlt meg a spanyoloknál
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:07
Spanyolországban az elemzők által vártnál jelentősebben, 2008 első negyedéve óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta a második negyedévben – derült ki a spanyol statisztikai hivatal, az INE kedden közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság A nap képe: történelmi mélyponton a Duna vízszintje
Vámosi Ágoston | 2026. július 28. 15:10
Kedd délután 28 centiméterre csökkent a Duna vízszintje a budapesti vízmércénél, az Ínség-sziklán túl más földdarabok is előbukkantak.
Makro / Külgazdaság A legtöbb benzinkút érvényesítette az áremelkedést, a drágulásnak nincs vége
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:05
A héten szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is változik. 
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: az elmúlt évtizedek legnagyobb intézményi átalakulása jön a közösségi közlekedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:45
A parlament keddi ülésén 137 igen és 46 nem szavazattal, 7 tartózkodással elfogadta a „közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosításokról” szóló javaslatot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG