2p

Házkutatást tartott az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) szerdán több ukrán politikus és üzletember otthonában, valamint az adóhivatalban - közölte az ukrán kormánypárt frakcióvezetője.

Arszen Avakov volt belügyminiszter saját maga számolt be az Ukrajinszka Pravda hírportálnak az otthonában egy helikoptervásárlási üzlet miatt tartott házkutatásról. 

Az Ukrajinszka Pravda és az RBK televízió honlapja biztonsági vezetőktől úgy értesült, hogy házkutatás folyik Ihor Kolomojszkij milliárdosnál, a Privatbank egykori tulajdonosánál, volt Dnyipropetrovszk megyei állami közigazgatási vezetőnél is - írja az MTI.

Belső harcok is dúlnak. Fotó: Depositphotos
Belső harcok is dúlnak. Fotó: Depositphotos

A házkutatásokról szóló hírt az ukrán elnök pártjának, a Nép Szolgájának frakcióvezetője, David Arahamija később megerősítette, de arra nem tért ki, milyen ügyben vizsgálódnak. A politikus, aki a Telegram üzenetküldő alkalmazásra kitett üzenetében megígérte, hogy az ország az Oroszországgal vívott háború alatt megváltozik, hozzátette, hogy házkutatás folyik az Ukrán Adóhivatalnál is, és szerdán meneszteni fogják a vámhivatal vezetőségét.

Ukrán korrupcióellenes vezetők nyolc másik gyanúsított ügyében is vizsgálatot folytatnak a Kolomojszkijhoz valaha közel álló Ukrtatnafta és az Ukrnafta állami olajvállalatnál történt 40 milliárd hrivnya (390 milliárd forint) értékű sikkasztás ügyében.

Az Egyesült Államok 2021-ben szankciókkal sújtotta Kolomojszkijt "kiterjedt korrupcióban való érintettsége" miatt. Az amerikai hatóságok állítása szerint a milliárdos és egyik üzleti partnere az Egyesült Államokban is sikkasztott. Az ukrán üzletember tagadta a vádakat.

Nyomozás indult Vadim Sztolar, a betiltott Ellenzéki Patform - Az Életért nevű párt képviselője ellen is terrorizmus finanszírozásának gyanújával - közölte Alekszij Honcsarenko parlamenti képviselő Telegram-csatornáján. További részletek egyelőre nem ismeretesek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 17:32
Benyújtottak egy javaslatot, a főpolgármester is érintett lehet.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás aláírta: Orbán Viktor soha többet nem töltheti be ezt a tisztséget
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 14:15
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését – közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken. Az aláírt módosítókat tartalmazó Magyar Közlöny nem sokkal péntek délután kettő óra előtt meg is jelent.
Makro / Külgazdaság Elképesztő áresés jön a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 12:24
Szombaton folytatódik a csökkenő tendencia a hazai benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: éleződik a piaci verseny
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 09:58
Az idei I. negyedév végén átlagosan 55 407 forintot fizettek a normál használatú egyedi személyautók üzembentartói.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt az Európai Parlament elnökével Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:25
A Magyarországgal szembeni, 7-es cikkely szerinti eljárást belátható időn belül lezárhatják.
Makro / Külgazdaság Újabb fontos döntéseket hozott a kormány – itt vannak a bejelentések
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:04
Csütörtökön 11 órától tartották a kormányszóvivői sajtótájékoztatót, amelyen ismét kormánydöntésekről, valamint az uniós pénzek hazahozatalának állásáról is szó esett.
Makro / Külgazdaság Kulcsfontottságú rendeletet adott ki a kormány az uniós forrásokról
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:50
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközből (RRF) 3680 milliárd forint jut Magyarországnak. Ennek a felhasználásáról hónapokon belül dönteni kellene, de a kormány talált módot arra, hogy ne kelljen kapkodni.
Makro / Külgazdaság Energianagyhatalom lehet Magyarország, ezt kell hozzá tenni
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:30
Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével – írta a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
Makro / Külgazdaság Fellélegzett az olajpiac, de ekkor nyugodhat meg igazán
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:10
Az Arab-öböl menti államok olajtermelése valószínűleg októberre helyreáll, de a Hormuzi-szoroson áthaladó szállítmányok mennyisége így sem haladja meg a háború előtti szint 70 százalékát – vélik az amerikai Goldman Sachs bank szakértői, akiket a Bloomberg idézett csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG