2p
Az amerikai külügyminiszter nem számít a Katar körül kialakult válság gyors rendezésére.
Rex Tillerson. (Kép forrása: EPA)

Rex Tillerson a Bloombergnek adott interjút azelőtt, hogy hétvégén Szaúd-Arábiában és Katarban is tárgyal, majd onnan Pakisztánba és Indiába látogat.

A tárcavezető elsősorban Szaúd-Arábiát és szövetségeseit okolta a helyzetért. Mint fogalmazott: Rijád és szövetségesei nem akarnak párbeszédet folytatni Dohával.

A szaúdiak tehetnek az egészről?

Valójában nem várok gyors megoldást - szögezte le, hozzátéve hogy a válság egyes szereplőiből hiányzik az akarat a rendezésre. Véleménye szerint most Szaúd-Arábián lenne a sor, hogy lépjen, hiszen Katar világosan kifejezte, készen áll a tárgyalásokra.

A külügyminiszter szerint az Egyesült Államok szerepe az, hogy biztosítsa a kommunikációs csatornák lehető legnagyobb nyitottságát, valamint azt, hogy az üzeneteket senki ne értelmezze félre. Tillerson leszögezte: mi készen állunk mindenre annak érdekében, hogy elősegítsük a közeledést, de ebben a stádiumban ez egyelőre valóban csak az érintett országok vezetőitől függ.

A Szaúd-Arábia és több arab ország június elején szakították meg kapcsolataikat Katarral, arra hivatkozva, hogy az emírség „támogatja a terrorizmust” és túlságosan is baráti a viszonya Iránnal. Katar tagadta a terrorizmus támogatását, és azzal vádolta meg az ellene fellépő országokat, hogy Katar szuverenitását fenyegetik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Pontosan kiszámolták, ki mennyire jár jól a rezsistoppal
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 20:10
A gázzal fűtők, és az egyedül élő előrefizetős mérőórások lehetnek a rezsistop nyertesei. Az elemzés alapján utóbbiaknak érdemes nyilatkozni arról, hogy a villanyszámlára kérik a jóváírást.
Makro / Külgazdaság Osztogat vagy fosztogat a kormány? Jégkockaként olvadt el a GDP-növekedés – Ez Viszont Privát Extra
Havas Gábor – Herman Bernadett – Izsó Márton | 2026. február 6. 18:41
Különleges adással érkezik a héten az Ez Viszont Privát. Gyükeri Mercédesszel és Tóth Leventével beszélget a gazdaság és közélet aktuális témáiról Herman Bernadett főmunkatársunk. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
Makro / Külgazdaság Már Kínával üzletel leginkább Németország
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:55
Nőtt Németország kivitele és behozatala is decemberben, novemberhez viszonyítva – közölte a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal. A teljesítmény az elemzőket is meglepte, akik kisebb mértékű bővülésre számítottak.
Makro / Külgazdaság Borús számok: csak árnyéka régi önmagának a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:30
Egy havi növekedés összejött az év végére, de 2025-ben is mínuszos volt a magyar ipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG