2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Lassacskán elkezdenek befutni az első exit-pollok, most éppen jött egy Németországból. A német európai parlamenti helyek eloszlása a jelek szerint jelentősen átalakul. A választás toronymagasan legnagyobb vesztese a szociáldemokrata párt, az SPD, mivel ők az előrejelzések szerint a korábbi 27 helyett most csak 15 képviselőt küldhetnek ki.

A 96 német EP-hely sorsáról szóló választás után a kormányzó pártszövetség CDU-CSU örülhet, sikerült megszerezniük a szavazatok döntő többségét. Ám a második helyre nem kis meglepetésre nem az SPD jött be, hanem a Grüne, a német zöldek pártja. A szélsőjobbos AfD 10,5 százalékot kapott, míg a liberális FDP 5,5 százalékot.

Az exit-poll eredmények listája, zárójelben azzal, hogy a pártok képviselői melyik frakcióba ülnek be:

  • CDU/CSU (EPP): 27.5%
  • Grüne (G/EFA): 20.5%
  • SPD (S&D): 15.5%
  • AfD (EFDD): 10.5%
  • Linke (LEFT): 5.5%
  • FDP (ALDE): 5.5%
  • Partei (NI): 2.5%
  • FW (ALDE): 2%

Németországban nincsen bejutási küszöb, ezért ezek a pártok szinte biztosan ott lesznek az EP-ben, míg egyes előrejelzések a kalózpártnak (Piraten) is várnak egy helyet. Ha minden igaz, így fognak megoszlani a német képviselői székek:


Az Infratest német kutatóintézet jelentéséből egyértelműen látszik, hogy a Grüne az idei német EP-választás toronymagas győztese, hiszen az előző eredményükhöz képest 11,3 százalékkal tudtak erősödni. Az AfD és az FDP szintén erősödni tudott, 3,4 és 2,1 százalékkal.

Ugyan a CDU/CSU a választást behúzta, eredmény tekintetében sokat gyengültek, hiszen 7,3 százalékkal rosszabbul teljesítettek, mint 2014-ben. A legnagyobb vesztes az SPD, a korábban Martin Schulz által vezetett szociáldemokrata párt 11,8 százalékkal gyengült.

(Europe Elects)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jaksity György az Ön kérdésére is válaszol – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 07:09
A Klasszis Média 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Concorde Értékpapír Zrt. alapítója, elnöke lesz. Szokás szerint ezúttal sem csak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Szoros? Beletapos a fékbe az egész világ a jóslatok szerint
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 06:29
Ellátási gondokkal és energiaválsággal szembesülhet ismét a glóbusz.
Makro / Külgazdaság Tüdőlövést kapott az autóipar – most jön el igazán a hibridek kora?
Király Béla | 2026. március 24. 05:50
Az iráni háború legfontosabb gazdasági következményekként a felrobbanó olajárral találkozhatunk. Az európai és a magyar gazdaságra az energiaárak jelentős negatív hatást fognak gyakorolni, ám a folyamat az ipari termelés alakulását is jelentősen befolyásolhatja. A magyar gazdaság szempontjából kulcsfontosságú európai járműgyártás egyébként sem túl rózsás kilátásait a mostani események tovább ronthatják. Mindez akkor is igaz, ha hétfőn az amerikai elnök, Donald Trump már a háború lezárásáról beszélt.
Makro / Külgazdaság Márciusban valami nagyon elromlott az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:40
Az euróövezetben erőteljesen romlott a fogyasztói hangulat márciusban az előző havihoz képest az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG ECFIN) hétfőn közzétett előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Így látszódhat 10-15 évvel korábban a szívinfarktus és a stroke
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 18:40
Kilencmillióan vettek részt abban a kutatásban, ami megmutatta: az emberek túlnyomó részénél 10-15 évvel előre jelezhetők egy egészségügyi katasztrófa kockázatai. A csütörtöki Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia előadója, Dr. Balázs Anna emellett arról is beszélt, hogy sokan az orvos helyett inkább a ChatGPT-t kérdezik az egészségükről. 
Makro / Külgazdaság A cseh kormánykoalíció csökkentené a közmédia finanszírozását
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:20
A cseh kormánykoalíció kedden olyan jogszabály-módosítást terjeszt elő, amely még az idén csökkentené a közszolgálati televízió és rádió finanszírozását – közölték koalíciós politikusok hétfőn. A bírálók szerint a lépés az független média gyengítését célozza.
Makro / Külgazdaság A kamatdöntés legnagyobb kérdése: bezárják a kiskaput az iráni háború miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 15:40
Abban nagy egyetértés van az elemzők körében, hogy a Magyar Nemzeti Bank az iráni háború nyomán kibontakozó energiaválság és a megnövekvő inflációs kockázatok miatt a március 24-i kamatdöntő ülésén változatlan szinten, 6,25 százalékon hagyja az alapkamatot. A nagy kérdés, hogy milyen irányba változik, vagy változik-e egyáltalán a jegybank kommunikációja a Monetáris Tanács döntését követő sajtótájékoztatón – mondta el a Trend FM Reggeli Monitor című műsorában kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója.
Makro / Külgazdaság Közel 12 milliárdot ért valakinek a Tungsram budapesti gyára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:20
Az újpesti gyárkomplexum volt a legértékesebb darabja a becsődölt Tungsram vagyonának.
Makro / Külgazdaság Februárban kilőtt az államháztartás hiánya
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:00
Két hónap alatt összejött az egész évre tervezett hiány 49,9 százaléka: február végéig 2106 milliárd forint hiánya volt az államháztartás központi alrendszerének, azaz az önkormányzatokat kivéve a teljes államháztartásnak – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság 300 millió eurót szór ki a görög kormány az energiaárak okozta károk enyhítésére
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 13:40
Csökkentik az üzemanyagárakat, kompenzálják a komposokat és a gazdáknak is jut belőle.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG