Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p
Az egyik legnagyobb német érdekképviselet szerint fel kell készülnie a bevándorláspolitikának.

Németországban a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, új bevándorláspolitikát kell kialakítania az őszi szövetségi parlamenti (Bundestag-) választás után felálló kormánynak a német gazdaság legnagyobb munkaadói érdekképviselete szerint.

Kellenek a bevándorlók

Ingo Kramer, a munkaadói szövetségek országos szervezetének (BDA) elnöke egy hétfőn megjelent interjúban kiemelte, hogy Németországnak éppen úgy szüksége van a bevándorlásra, mint az egykori Nyugat-Németországnak a 20. század ötvenes-hatvanas éveiben, amikor tömegesen fogadtak be vendégmunkásokat, mert 10-15 éven belül mintegy hatmillió fővel csökken a munkaképes korúak száma.

A politikának ezt gyorsan tudomásul kell vennie, és az eddiginél intenzívebben kell készülnie a demográfiai átalakulásra - mondta Ingo Kramer. Az egész társadalomnak tisztában kell lennie azzal, hogy "Németország bevándorló ország". Ez nem könnyű a jelenlegi helyzetben, mert "legalábbis a jobbszélen" ellenérzések jellemzik a bevándorláshoz fűződő viszonyt "az elmúlt menekültválság miatt" - mondta a 49 ágazati és 14 tartományi munkaadói szövetséget összefogó érdekképviselet vezetője.

Kifejtette, hogy nemcsak az EU-tól messze fekvő, "távoli harmadik országokból" kiinduló bevándorlás szabályozására van szükség, mert "a szakképzett munkaerő Európa szomszédságából is érkezhet, ahol a munkanélküliség sokkal magasabb, mint nálunk".

És ha a bevándorlás nem jön be?

A bevándorlás alternatívája az lehet, hogy az ország megpróbálja kevesebb emberrel fenntartani azt a gazdasági teljesítőképességet, amellyel jelenleg 44 millió munkavállaló révén rendelkezik. Ehhez a többi között a nők "munkavállalási potenciáljának" jobb kiaknázására van szükség, ami azonban azt is jelenti, hogy fejleszteni kell a napközbeni gyermekellátás intézményrendszerét, több óvodát és egész napos iskolát kell működtetni. Ösztönözni kell az időskori munkavállalást is, és azt, hogy a munkavállalók később vonuljanak nyugdíjba, továbbá a továbbképzés fejlesztésével csökkenteni kell a tartós munkanélküliséget - mondta a BDA elnöke.

Ingo Kramer a német hírportálokon idézett interjúban arról is beszélt, hogy Németország nem maradhat le a digitalizációban. A semmittevésnek nagy ára lehet - figyelmeztetett az érdekképviseleti vezető, hangsúlyozva, hogy erősíteni kell a gazdaság egyre több területét is elérő digitális átalakulás társadalmi elfogadottságát és el kell oszlatni az emberek aggodalmait, amihez oktatáspolitikai lépések szükségesek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter külön is veri Orbán Viktort, mégsem lehet teljesen nyugodt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 10:49
A legújabb kutatás szerint népszerűbb a Tisza elnök, miniszterelnöknek is többen látnák szívesen, de Orbán Viktor is találhatott reményt kelőt adatot.
Makro / Külgazdaság Bezzeg Románia? Irigykedhet a magyar kormány ezekre az adatokra
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 09:21
Sokkal többet vásároltak Romániában.
Makro / Külgazdaság A fogyasztók sem segítettek az Orbán-kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 08:30
A kiskereskedelem ugyan az előző hónapokhoz képest jobban nőtt éves szinten, de nem annyira, mint amennyi szükséges lenne a kormány éves GDP-növekedési céljainak teljesüléséhez.
Makro / Külgazdaság Tovább csökkentek az amerikai gyáripari megrendelések
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 17:22
Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben csökkent a gyáripari megrendelések értéke júliusban havi szinten az Egyesült Államokban – derült ki a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau szerdán közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Nem jött jó hír az amerikai 30 éves jelzáloghitelek kamatáról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:50
Az Egyesült Államokban csaknem öthavi mélypontra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az augusztus 22-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Felsőbb fokozatba kapcsolt a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:29
A japán gazdasági teljesítmény gyorsuló ütemben nőtt augusztusban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értékei alapján.
Makro / Külgazdaság Trump döntheti be idén a magyar GDP-t
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 15:14
Nem éppen rózsás megállapításokat közölt a magyar gazdaság helyzetével kapcsolatban a Nemzetközi Valutaalap. A három éve stagnáló gazdaság, az elszabaduló infláció és a magas költségvetési hiány a jelenlegi alappályán is kihívások elé állítják Magyarországot. Ha pedig Donald Trump és a vámháború is bedurvul, akkor egyenesen eltűnne az idén várt, meglehetősen szerény növekedés is.
Makro / Külgazdaság Nem állnak csehül e V4-es ország polgárai
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 12:44
Gyorsan nőttek az átlagkeresetek Csehországban.
Makro / Külgazdaság Putyin homlokán mélyülhetnek a barázdák
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 11:18
Stagnált az orosz szolgáltatóipar teljesítménye augusztusban.
Makro / Külgazdaság Nagy bajban Erdoganék?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 3. 10:39
A török infláció a vártnál kevésbé lassult augusztusban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG