3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Múltkor a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezte, most pedig a Pedagógusok Szakszervezete jelezte igényét, hogy minél előbb oltsák be az oktatásban dolgozókat. Ez utóbbi nyílt levélben kéri erre az érintett két minisztert.

Március 6-án a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) tette közzé a kormánynak intézett nyílt levelét, most a másik pedagógus szakszervezet  írt nyílt levelet két miniszternek.

A pedagógusok is szeretnének soron kívüli oltást. Fotó: EPA/SERGEI ILNITSKY
A pedagógusok is szeretnének soron kívüli oltást. Fotó: EPA/SERGEI ILNITSKY

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) közleménye szerint cserben hagyva érzik magukat az oktatásban dolgozók, ezért egyértelmű, azonnali válaszokat vár Kásler Miklóstól, az Emberi Erőforrások miniszterétől, és Palkovics Lászlótól, az innovációs és technológiai minisztertől három fontos kérdésre, melyek a következők:

  • Hajlandó a kormány azonnal beoltani az oltást kérő pedagógusokat, oktatókat, oktatásban dolgozókat?
  • Hajlandó a kormány most kifizetni az egyszeri 100 ezer forintos kompenzációt az otthon végzett digitális oktatásért?
  • Hajlandó a kormány a 14 éven aluli gyermek egyik szülője otthon maradásának ösztönzésére 100 százalékos táppénzt fizetni?

Mint nyílt levelükben írják, hogy ha a kormány valóban visszaengedi a gyerekeket, tanulókat április elején, elengedhetetlen a köznevelésben, szakképzésben dolgozók azonnali oltása. A PSZ-nek tudomása van olyan óvodáról, ahol a héten több tucat szülő igényelt gyermekfelügyeletet. Ha gyermekfelügyeletre kötelezik az intézményeket, a tegnap beadott oltás is megkésett! A PSZ hiába kérte, hogy a szülők otthon maradásának ösztönzésére fizessenek 100 százalékos táppénzt, miután ez nem történt meg, sok intézmény kénytelen nyitva tartani, miközben hivatalos zárásról döntött a kormány.

Azonban a gyermekfelügyeletből is haza lehet vinni a pedagógusokat, szülőket, hozzátartozókat megfertőző vírust! - hívják fel figyelmet a nyílt levélben.

A két pedagógus szakszervezet kérései egyébként abszolút összecsengenek, de ami mindkettőjüknek a legfontosabb: oltsák be végre azokat, akik igényt tartanak a vakcinára. Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár szerint erre a pedagógusok 26 százaléka lenne hajlandó, míg a PDSZ kifejezetten erre készített felméréséből az derül ki, hogy az oktatásban dolgozók oltási hajlandósága jóvall magasabb, 84 százalék. 

A PDSZ szerint az alacsony, 26 százalékos mérés akkor történhetett, amikor a lakosság még 20 százaléka sem regisztrált a kormányzati Vírusinfó-portálon – így ennek az értéknek ma már logikusan magasabbnak kellene lennie. A PDSZ azt is aggályosnak tartja, hogy mindezt azzal magyarázták, hogy adatbázisok összefésülésével jött ki ez az eredmény, ami azért is érdekes, mert a regisztrációkor nem kell beírni az oltást kérvényező foglalkozását.

A két szám eltérésére vonatkozó kérdéseinket több nappal ezelőtt elküldtük az Oktatási Hivatralnak, de nem kaptunk rá választ. Amint megérkezik, frissítjük cikkünket. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az egész amerikai kormányzat leállhat az ICE viselt dolgai miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 12:12
A minnesotai halálesetek miatt blokkolnák a kormányzati kiadásokat a demokrata szenátorok.
Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra a magyar cégeknek, ha vámmentesen akarnak importálni
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:31
Február végéig lépni kell, hatalmas előnybe kerülhet, akik kijárják maguknak a kedvezményt.
Makro / Külgazdaság Már megint meglepte az elemzőket, ami Németországban történik
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:03
A jelent derűsebben, a jövőt borúsabban ítélik meg a gazdasági szereplők.
Makro / Külgazdaság Kezdhetnek fázni az autósok, kilőttek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 09:26
Észak-Amerikában fagyos, a Közel-Keleten pedig forró lehet a helyzet – egyik sem nyugtatja az olajpiaci kedélyeket.
Makro / Külgazdaság Végre pezsgőzhetnek az európai autógyártók – hatalmas áttörés készülődik
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 08:52
Akár már kedden is bejelenthetik a vámokat alaposan megvágó kereskedelmi egyezményt.
Makro / Külgazdaság Még mindig hengerel Kína acélügyben, de valami megreccsent
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 08:18
Továbbra is messze a legtöbb acélt termeli Kína, de tavaly visszaesést mutatott, igaz a világ is. India és az Egyesült Államok viszont növelte termelését.
Makro / Külgazdaság Közel a 150 ezres álomhatárhoz az Ausztriában dolgozó magyarok száma
Kollár Dóra | 2026. január 26. 05:44
Beindult az ausztriai munkavállalási idény, ismételten emelkedésnek indult a „sógoroknál” munkát vállaló magyarok száma.
Makro / Külgazdaság Nem szereti az orosz gázt a Tisza legújabb arca Szijjártó Péter szerint
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 15:46
Azt állítja, Orbán Anita anno arra próbálta rávenni, hogy Magyarország ne vegyen „olcsó orosz gázt”.
Makro / Külgazdaság Jó hírek jöttek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 18:01
A vártnál sokkal jobban javult az amerikai fogyasztói hangulat, a gazdasági teljesítmény növekedése pedig kissé gyorsult.
Makro / Külgazdaság Másfél éves csúcsra pörgött a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 15:19
A japán gazdasági teljesítmény 17 hónapja a leggyorsabb ütemben nőtt januárban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) előzetes értékei alapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG