|
| Part menti nyaralók a Balaton déli partján. MTI Fotó: H. Szabó Sándor |
A kormány döntésének megfelelően hétfőtől átalakul a magyar turizmus szervezete, létrejön a Magyar Turisztikai Ügynökség, amelyet kormánybiztos felügyel - jelentette be Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter, aki egyúttal a leendő turisztikai vezetőket is bemutatta. Az új ügynökséget Guller Zoltán vezeti, a kormánybiztos Bienerth Gusztáv.
Rogán Antal még korábban beszélt arról, hogy a Magyar Turisztikai Ügynökség nem a turizmus államosítását jelenti, hanem a kormány célja az, hogy egy rugalmasan működő szervezettel márkákat hozzanak létre olyan magyar klasszikusoknak, mint a Balaton vagy akár a Tokaji borvidék.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3164,11 pontos, 2,41 százalékos emelkedéssel, 134 616,81 ponton zárt pénteken.

A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú
Jobban fogják ezentúl keresni a forintot, mint a devizát? – interjú
„Nem hagyhattuk ki a magyar sztorit, vonzóbbá válhatnak a hazai eszközök” – Interjú
„Nem hiszem, hogy a vagyonadó akkora veszteség lenne a gazdagoknak” – az utca emberét kérdeztük
Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú



