1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Orbán Viktor a közrádió műsorában elmondta, hogy a gazdasági növekedést az államadósság felduzzasztásának árán nem lehet biztosítani, véleménye szerint az államadósság emelkedése életveszélyes lenne. Orbán Viktor elmondta, hogy a nemzeti konzultáció folytatódni fog, jövő hét kedden kezdődik meg a levelek kiküldése, melyben a munkahelyteremtésről és a méltányos tehermegosztásról kérdezik a lakosságot.

Orbán Viktor az uniós informális egyeztetéssel kapcsolatban elmondta: egyetértés mutatkozik abban az uniós vezetőket illetően, hogy nincs gazdasági növekedés pénzügyi stabilitás nélkül, és növekedés sem lehetséges pénzügyi stabilitás nélkül. A magyar állásponttal kapcsolatban a miniszterelnök kifejtette, hogy a gazdasági növekedés nem eredményezhet nagyobb költségvetés hiányt. Véleménye szerint ha Magyarország államadóssága a GDP 16-30 százaléka közötti sávban lenne, akkor el lehetne azon gondolkodni, hogy 5-10 százalékos államadósság növekedéssel ki lehetne kerülni a válságból. Most azonban 78 százalék körüli az államadósság, ilyen körülmények között pedig életveszélyes lenne adósságnövekedést vállalni. Hozzátette, hogy növekedést az államadósság felduzzasztásának árán nem lehet biztosítani.

Orbán Viktor kifejtette, hogy megoszlanak a vélemények az unió közös bevételével kapcsolatban. Hozzátette, hogy Magyarország azt az álláspontot képviseli, hogy ne legyen közös bevétele az uniónak. A miniszterelnök véleménye szerint az EU a nemzetek szövetsége, ezért nem az a feladata, hogy a brüsszeli bürokráciát erősítse, a nemzetállamokat kell erősíteni.

Orbán Viktor szerint a spekulációs tranzakciós illetéket nemzeti adóként kéne elképzelni, a miniszterelnök nem ért egyet azzal, hogy Brüsszel gyűjtse be az adót, majd azt visszaosztanák a nemzetállamoknak. A miniszterelnök úgy véli, hogy a fiskális paktumot nem tudja majd felváltani egy növekedési paktum, legfeljebb kiegészítésről lehet majd szó.

Orbán Viktor szerint jelenleg a legfontosabb nemzeti cél, hogy legalább 5 millió ember dolgozzon Magyarországon. Hozzátette, hogy jelenleg 3,8 millió ember dolgozik, és amíg el nem érjük az 5 milliós határt addig sérülékenyek maradunk. A miniszterelnök véleménye szerint szinte bizonyos, hogy fel fogják függeszteni a Magyarországgal kapcsolatos túlzottdeficit-eljárást. Hozzátette, hogy a Széll Kálmán tervvel egyszerre fogjuk tudni növelni versenyképességünket, és csökkenteni az államadósságunkat.

Orbán Viktor elmondta, hogy a nemzeti konzultációs folyamat tovább fog folytatódni, amely most a munkahelyteremtéshez fog kapcsolódni, valamint a méltányos tehermegosztásról is lehet véleményt mondani. A válságadókkal és a bankadóval kapcsolatban elmondta, hogy miután letelt a három év el kell dönteni, hogy ki kell-e vezetni ezeket az adókat, vagy maradjanak továbbra is része az adórendszernek. A miniszterelnök elmondta, hogy a levelek kiküldése már kedden kezdetét veszi.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:48
A magyar cégvezetők fókuszában a technológiai átalakulás kényszere áll – közölte a PwC nemzetközi tanácsadó cég szerdán az MTI-vel a magyar vezérigazgatók körében végzett felmérése alapján.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:45
A magyar kormány ugyan az energiáit az Ukrajnával való vita köti le, energetikai szempontból számunkra az iráni háború sokkal nagyobb költséggel jár számunkra nemzetgazdasági szinten, áll az Mfor kedd reggel megjelent elemzésében.
Makro / Külgazdaság Minden korábbi várakozást felülírt a közel-keleti háború a magyar gazdaságban
Herman Bernadett | 2026. március 4. 16:31
A korábban biztosra vett márciusi kamatvágás elmaradhat, az infláció emelkedhet a közel-keleti konfliktus miatt. 
Makro / Külgazdaság Itt nézheti élőben, mit mond Bod Péter Ákos és Pleschinger Gyula a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:13
Fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire a volt jegybankelnök és a Monetáris Tanács 2013-2025 közötti tagja.
Makro / Külgazdaság Már a cseresznyevirágzás előtt kitavaszodott Japánban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:59
Februárban csaknem hétéves csúcsra, 2019 áprilisa óta a legmagasabb szintre emelkedett a japán fogyasztói bizalmi index.
Makro / Külgazdaság A legnagyobb vagyonkockázat, amiről nem készül portfólióelemzés
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:26
A Klasszis Média Lapcsoport idei egészségügyi konferenciájának témája az egyre divatosabb longevity.
Makro / Külgazdaság Itt a döntés: a Mol és a Slovnaft együtt lép fel a JANAF-fal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:54
A magyar és a szlovák cég feljelentette a horvát kőolajszállító vezetéket üzemeltető vállalatot. 
Makro / Külgazdaság Közel félmilliárd forintért újítják fel a Biodómot a nyitásra
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:36
A hányattatott sorsú Biodóm nyáron végre megnyithat, de előtta többszáz milliós karbantartáson kell átesnie. 
Makro / Külgazdaság Szabadesésben az indiai rúpia
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:15
Az indiai rúpia szerdán története során először gyengült 92-es szint fölé a dollárral szemben, miközben a Közel-Keleten eszkalálódó háború megrázta a globális piacokat. A jegybank várhatóan igyekszik fékezni Ázsia idei legrosszabbul teljesítő devizájának további gyengülését.
Makro / Külgazdaság Februárban esett a regisztrált munkanélküliek száma
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 10:52
A csökkenés 6 ezer fő az előző év februárjához képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG